Program na generování jmeno – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Program na generování jmeno – Offtopic – Fórum – Programujte.comProgram na generování jmeno – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

aegon
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
1. 2. 2008   #1
-
0
-

Znáte nějaký program, který by generoval jména typu:
Mgr. Josef Špinavý
MUDr. Karla Štětinová
apod.

a měl velmi velkou zásobu jmen a příjmení?

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.95.–
Earl Cash0
Věrný člen
1. 2. 2008   #2
-
0
-

takovy program by nebylo tezke si napsat....nekde stahnout seznam jmen, ty pak rozparsovat na krestni a prijmeni a nasledne generovat nahodne kombinace. jeste by bylo potrebova overit aby se nekombinovalo krestni jmeno muze s prijmenim zeny (napr. Petr Novakova). seznam jmen by IMHO mohl vyplivnout google :) pokud budes mit stesti najdes i nejaky .txt soubor..

EDIT: tady jsem sehnal seznam vsech KRESTNICH jmen:

http://krestni-jmena.cz/seznam/?perpage=4890&orderby=name&ascdesc=asc&

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
1. 2. 2008   #3
-
0
-

přesně jak říká Earl Cash, a ani to ošetření aby se nekombinovala mužská/ženská jména nemusí být těžké.. stačí umístit ženská křestní jména do jednoho souboru, do druhého mužská jména a to samé u příjmení - celkem tedy budeš mít 4 soubory (+pátý s tituly :smile1: ) - z první dvojice souborů se vybere jeden a z něj náhodně jedno z křestních jmen, pak už pomocí IF zvolíš druhý soubor a z něj zase náhodně jedno z příjmení...je to program doslova za večer, ale nechtělo by se mi shánět ta jména :smile8:

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Earl Cash0
Věrný člen
1. 2. 2008   #4
-
0
-

To Chrasty : problem vidim jen v tech prijmenich, ty se mi zatim nepodarila nikde sCHRASTIT...mozna nejaky zdatnejsi googler najde vic...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
1. 2. 2008   #5
-
0
-

marně jsem se pokoušel vymyslet narážku na tvůj nick která by se sem hodila :smile10:

já teď taky ta příjmení hledal, kde nic, tu nic :smile13:

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Fero_Zezina0
Newbie
1. 2. 2008   #6
-
0
-

Nic nic, zmazal som tvoj offtopic:D, priezviska som nejake nasiel..len nie ceske ani slovenske... Anglicke a americke ale to asi typek nechce ci sa mylim...?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
Fero_Zezina0
Newbie
1. 2. 2008   #7
-
0
-

Nejde mi to nejako editovat, neva.. Tu v textaku je nejakych ~90 000 priezvisk, treba to trocha upravit :). SOm zvedavy komu sa to podari nacitat:D, obzvlast by ma zaujimalo ako to nacitat v c++ :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
tom*p0
Stálý člen
2. 2. 2008   #8
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
Earl Cash0
Věrný člen
4. 2. 2008   #9
-
0
-

To Fero_Zezina : nedavno jsem to zkousel v Cecku udelat pouze s krestnimi jmeny a nasledne jedno z nich "nahodne" vygenerovat..muzu postnout source pokud by jsi mel zajem...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Fero_Zezina0
Newbie
4. 2. 2008   #10
-
0
-

To Earl Cash : Jasne, bo by som velmi vdacny :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
Earl Cash0
Věrný člen
4. 2. 2008   #11
-
0
-

tak tady je ten source v prikladam taky 2 soubory se jmeny (zeny, muzi). jediny problem je s diakritikou. pokud by nekdo znal lepsi zpusob jak nacist a generovat jmena mohl by ho tady postnout?? rad se priucim :)

#include <stdio.h>

#include <stdlib.h>
#include <time.h>

typedef struct jmena {

char jmeno[15];

}JMENA;


int main(){

FILE *jmena_zeny, *jmena_muzi;
JMENA zeny[4000], muzi[4000];
int i;
srand((unsigned) time(NULL));


if((jmena_zeny = fopen("jmena_zeny.txt", "r")) == NULL || (jmena_muzi = fopen("jmena_muzi.txt", "r")) == NULL) { /* kontrola zda soubory existuji a byly otevreny */

exit(1);

}

for(i=0;i<sizeof(zeny)/sizeof(int);i++) {

fscanf(jmena_zeny, "%s", &zeny[i].jmeno);

}

for(i=0;i<sizeof(muzi)/sizeof(int);i++) {

fscanf(jmena_muzi, "%s", &muzi[i].jmeno);

}

/* vypis nahodneho jmena */
printf("Nahodne vygenerovane zenske jmeno: %s\n", zeny[rand()%sizeof(zeny)/sizeof(JMENA)].jmeno);
printf("Nahodne vygenerovane muzske jmeno: %s\n", muzi[rand()%sizeof(muzi)/sizeof(JMENA)].jmeno);


return 0;
}

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
tmi0
Věrný člen
4. 2. 2008   #12
-
0
-

To Earl Cash : no sem by to asi patrit nemelo, ale presto si komentar k tvemu programu neodpustim: pokud planujes mit databazi jmen trochu vetsi, neni moudre to vsechno rvat do dynamicke pameti, ale cist to primo z datove sekce, konkretne v Cecku pomoci fseek,fread.
sice budes k datum pristupovat o neco pomaleji, ale to v tomhle pripade nemusi vadit (pokud by se ale melo jednat o jednorazove vygenerovani velkeho poctu jmen+prijmeni, uz by to smysl melo: to bych pak do pameti nacetl nejake rozumne velke nahodne kusy a kombinoval jenom z nich (a po urcitem poctu jmen se presunul k jinym, popr. bych nactenou oblast chapal jako "frontu", ze ktere bych nahodne bral data)).
predstav si ze by si uzivatel potreboval nechat vygenerovat jen par jmen, a ty by si kvuli tomu nacital 8000 polozek. neni to zbytecne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Earl Cash0
Věrný člen
4. 2. 2008   #13
-
0
-

To tmi : omlouvam se za OT. napadlo me to nacitat pouze po nekolika polozkach toho seznamu ale nevedel jsem jak toto zapsat. diky za ty funkce nastuduju si je a zkusim ten programek vylepsit :) mam docela problem se zorientovat v tech "haldach", "datovych sekcich" a dalsich hruzach ktere v cecku jsou :)). takze dky za tip ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
5. 2. 2008   #14
-
0
-

To aegon :

Já jsem dělal fotbalového managera a jako zásoba jmen a příjemení ti určitě bude vyhovovat. Stáhni si ty jména a příjmení z www.mvcr.cz (ministertstvo vnitra) maj tam skoro všechny příjemení z ČR !!! Ale asi ti postačí tak 5000 nejčastějších!

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.160.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Jméno obráceně. — založil DeathHumanCZ

Jméno servru — založil Borek

Jmeno presidenta — založil marek17

Uživatelské jméno — založil Decide

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý