Používáte linux???????? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Používáte linux???????? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comPoužíváte linux???????? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

Standa
~ Anonymní uživatel
122 příspěvků
6. 2. 2008   #1
-
0
-

Anketa

Používáte linux? Proč? Jakou distribuci ????






Díky za odpovědi

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.183.71.–
Al0
Věrný člen
6. 2. 2008   #2
-
0
-

Občas, Xubuntu

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
maral
~ Redaktor
0
Newbie
6. 2. 2008   #3
-
0
-

Jasne, Ubuntu je nej

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.71.131.–
Tocimanko0
Grafoman
6. 2. 2008   #4
-
0
-

Nj, Ubuntu. Kvôli skúsenostiam. Na trhu práce sú ponuky aj pre tých, čo vedia pracovať v prostredí linux/unix, tak sa zíde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Earl Cash0
Věrný člen
6. 2. 2008   #5
-
0
-

momentalne Kubuntu, protoze na jedinem mi bez namahy funguje wifi :)))...

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.197.150.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
stibi0
Návštěvník
6. 2. 2008   #6
-
0
-

Jasně, na notebooku Ubuntu, na desktopu Archlinux.
EDIT: proč se vlastně ptáš ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
Fero_Zezina0
Newbie
6. 2. 2008   #7
-
0
-

Nie; mozno niekedy , ked sa mi to zide; ziadnu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
da11niel0
Návštěvník
6. 2. 2008   #8
-
0
-

Využívám linux pořád a distribuci mam ubuntu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.187.–
Beduin0
Duch
6. 2. 2008   #9
-
0
-

Používám openSUSE, na veškerou práci i zábavu. V něm mám virtuální windows xp, ale jen kvůli škole - učím se programovat v C#.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.165.–
Santas0
Věrný člen
6. 2. 2008   #10
-
0
-

v skole a doma Mandriva + som si doma nainstaloval este Debian vcera

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.245.64.–
http://psandtner.sk/blog
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
6. 2. 2008   #11
-
0
-

linux nepoužívám, protože mi nedává nic navíc co bych potřeboval, a navíc dělám C# :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
tmi0
Věrný člen
6. 2. 2008   #12
-
0
-

na windows me sere treba to ze nejde pohodlne (alespon ja o tom tedy nevim) nastavit vlastni layout, coz je pro programatora vec dosti potrebna. a neni tam vim). a windowsi mountovani je totalne nahovno (dost me pobavilo kdyz jsme do skolnich XP pichli flasku a po 3 minutove prodleve se konecne nacetla. po zapsani potrebnych dat jsme se ji pokusili odpojit pres skvelou ficuru "odpojit zarizeni." ta ovsem hlasila ze zarizeni je vyuzivano nejakym procesem. zajimave je ze i kdyz jsme zabili vsechny uzivatelske + par systemovych tak byla flaska podle systemu stale vyuzivana. tak jsme ji proste vytahli, a asi po peti minutach nejake dalsi prace vyskocila hlaska "nyni je mozno zarizeni bezpecne odebrat).")

jinak z dister pouzivam debian, slax (lajfko), ubuntu, drive suse a mandrivu (ktera mi teda moc nesedla... obzvlaste otravna hlaska "unsatisfied RTLD_Hash" ci jak to bylo... apt-get je proste vsemocny)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
suchy
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
6. 2. 2008   #13
-
0
-

na serveri debian, na notase kubuntu plus obcas widle vo virtualboxe.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.207.–
pin2k
~ Anonymní uživatel
49 příspěvků
6. 2. 2008   #14
-
0
-

Ano, používám a pravidelně. Jiný systém ani nemám :) Dělám na něm uplně vše, ještě k distru - Archlinux.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.183.–
Septim0
Duch
7. 2. 2008   #15
-
0
-

Ja mam na notase Archlinux..uz sem odskusal Ubuntu aj Gentoo ale zostal sem u Archu..je to pro mna dokonaly system..jednoduchy rychly ... pouzivam aj Win XP ..U kazdeho je neco.. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.197.0.–
stibi0
Návštěvník
7. 2. 2008   #16
-
0
-

xHire: hele a ten tvůj tón byl opravdu nutný ? Co jsi tím jako dokázal, to je opravdu super příklad chování Linuxáka třeba pro člověka, který by chtěl zkusit Linux, ale jak si přečte tvůj elaborát, tak nevím nevím, co si pomyslí. Jasně, jsi guru jako prase, nejvíc nejlepší, ale laskavě se uklidni. Docela sranda, kdysi mě točili windowsáci, dnes daleko víc lidi jako ty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
tmi0
Věrný člen
7. 2. 2008   #17
-
0
-

to Xhire: no uplne presne jak rika stibi, co si to vubec dovolujes bejt chytrej?!?! laskave se uklidni a zacni delat debila. jeste by se nejaky ubohy windousacek mohl leknout toho ze taky exituji lide kteri rikaji ta sprosta slovni spojeni jako "kompilace jadra", kteri maji neco jineho nez Jediny Existujici System a rikaji ze "pry" je mnohem lepsi. taky nechapu jak je mozne ze si nekdo dovoluje rikat co vsechno umi, mel by radsi zalezt do zeme a nikoho neotravovat s "vlastni distribuci".

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
vaclavd0
Newbie
7. 2. 2008   #18
-
0
-

Debian :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.230.–
Václav Dobiáš
mám skvělou paměť, ale krátkou
stibi0
Návštěvník
7. 2. 2008   #19
-
0
-

tak a je tu z toho flame :) Nemohlo by se zůstat u toho, že každý prostě používá systém který mu vyhovuje ? Protože tak to je.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
tmi0
Věrný člen
7. 2. 2008   #20
-
0
-

To stibi : no uplne to tak neni, nebot mnoho lidi pouziva konkretni system jen ze setrvacnosti. ackoli dalo by se to vysvetlit tim ze jim vyhovuje byti setrvacnymi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
tom*p0
Stálý člen
7. 2. 2008   #21
-
0
-

Občas nabootuju do Mandrivy 2008.0, když mám chuť a čas se v Linuxu naučit něco nového. Ale zatím se mi nepodařilo systém dostat do takového stavu, abych s ním byl dostatečně spokojený a mohl úplně zapomenout na Windows. Ale pomalu a jistě se k tomu blížím :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
olgo
~ Anonymní uživatel
471 příspěvků
7. 2. 2008   #22
-
0
-

To tmi : imho stibi narazal na nieco ine ale to je jedno. co ma po tom co kto pouziva a preco to pouziva, to ze ja pouzivam nieco ine predsa nieje dovod aby som na vsetko ostatne hadzal blato.

k teme: slackware. mam rad veci pod kontrolov

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.110.186.–
stibi0
Návštěvník
7. 2. 2008   #23
-
0
-

V tomhle threadu to jednou prostě muselo přijít, je to tak všude, takových "heleWoeJsemDrsnejLinuxákWindowsSux" je všude hafo .. sám sobě se divím že tu vůbec prskám, obvykle to se skřípěním zubů přehlížím ( i když tady to bylo přece jenom trochu moc :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
7. 2. 2008   #24
-
0
-

To tom*p : Já jsem na tom stejně, mám na šuflíku nainstalovany Ubuntu (originální :-)), ve skříni pak stary SuSEčka, Slax a pár dalších distribucí, Mandrivu (nebo Fedoru? už ani nevím...). Je to sice všechno pěkny, ale těch 5 let práce na těch Woknech je vidět, fungují tak nějak v rámci možností. Na Linux bych' rád přešel, ale nepodporuje mi tiskáru (Canon iP1700), nepodporuje mi moji televizní kartu (po spoustě času práce se mi podařilo rozjet, bohužel bez zvuku), nebere to úplně 100% moji zvukovou kartu, nejde mi k tomu připojit PDAčko... jsou to jenom drobnosti, bohužel jich je tolik, že žádný stabilní přechod neplánuji, zůstanu u toho "poznávání" Linuxu. Bohužel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
tmi0
Věrný člen
7. 2. 2008   #25
-
0
-

To olgo : ? ja myslim ze xHire rekl duvod hazeni blata na windows. a nehazi blato na vse ostatni, jen na windows.

To stibi : no stejne tak je vsude mnoho takovych "NoJoTySesTenDrsnejHeleWoeLinuxakNechSiSvujSystemANech
NamNasWidnowsNaPokojiMySmeHodnyMalyKluciALinuxJeZabugovanej"
. pokud ma clovek objektivni duvod pro kritiku neceho, tak nevim proc by onu kritiku nemel zverejnit. jestlize jsem pouzival windows a nevyhovovaly mi kvuli konkretnim vlasnostem, pak mam duvod a pravo je presne za ty vlastnosti kritizovat.

EDIT: pripada mi jakoby toto forum nebylo optimalizovano na hodne dlouha slova)
Editoval Zelenáč: sry, ale nedalo se tu cist ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Al0
Věrný člen
7. 2. 2008   #26
-
0
-

to tmi> No jak vidis,tak neni optimalizovany, a proc je tedy pouzivas? Proste Curo,jak si to jen mohl dovolit, nepočítal s lidmi jako ty, co tu budou psát slvo dlouhý 100 znaků. Takvá drzost co?

Jinak bych chtel videt, kterej windowsuser by nadával na Linux že je zabugovanej..

Já d u asi proti vlivu, ale měl sem linux, ale když to nepodporuje TV kartu, není na tom Guitar Pro(dete se vycpat s emulátorama), tak ho nemám důvod používat. Sem tam ho nabootuju, ale jinak zůstávám u windows, a nikdo mi to nevymluví..

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
tmi0
Věrný člen
7. 2. 2008   #27
-
0
-

To Al :)). nerikam ze to je drzost. ja to vubec nekritizuju. je to ciste neutralni postreh. a to slovo nema znaku 100, ale 114. ja nemam zadne zkusenosti s tvorbou webovych stranek, proto se k te neoptimalizaci nemohu konkretneji vyjadrit.

temi nadavajicimi jsem myslel ty, kteri zkusili linux a nezvladali rizeni systemu ("delalo to neco jineho nez chteli") tak prohlasili linux za zabugovanej. znam minimalne dva.

co se tyce onech nevyhod linuxu ktere jsi vyjmenoval: vsechno jde, kdyz se chce).

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
7. 2. 2008   #28
-
0
-

To tmi : "co se tyce onech nevyhod linuxu ktere jsi vyjmenoval: vsechno jde, kdyz se chce)."

Ano? Ne, teď to myslím vážně, existuje nějaký program, kterým bych' mohl rozběhat Pinnacle 310i? Já jsem prohledal spoustu různých, nejen českých, fór a všude řešili ten samý problém, pak jsem to kdesi našel, ale sám autor upozorňoval, že na tom nejede zvuk. A PDA? Mohl bych' PDA s Woknama (ne, PDA flashovat nebudu, už jsem zkusil dvě ditribuce Linuxu na PDA a nemám nejmenší důvod zanechat Windows Mobile) synchronizovat s Linuxem? Mohl bych' tam nahrávat programy *.exe? Mohl bych' na něj z Linuxu instalovat? Co ty 5.1 repráky a zvuková karta? Tu mám rozjet jak? A moje tiskárna? Když jsem sám na internetu přečetl, že ji Linux nepodporuje (a musím si kvůli tomu stáhnout program, kterej je placenej/nebo mám přes půlku vytištěné stránky reklamu)... Já osobně mám Linux rád, líbí se mi ideologie opensource, na Woknech používám opensource téměř výhradně (Firefox, Pidgin, VLC Media Player, FreeMind, GIMP, Inkscape, ClamWin, Abi-Word...), nechal jsem si poslat originál CD Ubuntu, stáhl jsem už nespočetně distribucí Linuxu, ale prostě kvůli takovýmto věcem nejsem schopen Linux používat trvale, ač bych' moc rád.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Fero_Zezina0
Newbie
7. 2. 2008   #29
-
0
-

Ach jaj preco vzdy pride NOBRAIN user, ktory podlozi polienka pod gulas - WIN&LIN ? A potom pridu dalsi useri co prilievaju dalsie polienka... Sak nech si kazdy pouziva to co mu je povoli, sak sem mozem aj ja prilozit jedno polienko..ci mi ho dakdo zodpoveda...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
tmi0
Věrný člen
8. 2. 2008   #30
-
0
-

To Fero_Zezina : tvrdit o komkoli ze je NOBRAIN user je podle me dost odvazne, uspechane a drze. nevim, proc by kdokoli prinasejici argument do sporu W&L mel byt NOBRAIN user. trochu mi pripada, ze se lide debat na toto tema nekdy "boji", kazdy naznak o tomto tematu okamzite zadusuji hlaskami typu "no flame plz!", "ach jo, W x L, uz prosim ne..."...

To Garret Raziel : tak se zacni poradne vzdelavat, programy na podporu tech zarizeni si napis sam, zverejni je a v tu chvili uz je linux podporovat bude).

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Smokie0
Expert
8. 2. 2008   #31
-
0
-

tak se zacni poradne vzdelavat, programy na podporu tech zarizeni si napis sam, zverejni je a v tu chvili uz je linux podporovat bude).

Tak toto je argument za vsetky prachy... Vies, nie kazdy ma cas zacat sa ucit od zakladov assembler a C na taku uroven, aby bol schopny pisat ovladace pre zariadenia... Ci si snad myslis, ze linux je len pre programatorov?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
stibi0
Návštěvník
8. 2. 2008   #32
-
0
-

mně je z toho blbě, děkuji děkuji děkuji že je Linux komunitní záležitost, děkuji že ve většině případů jsou jeho uživateli normální lidé, vyspělí lidé. Windowsoví patrioti, zůstaňte tam kde jste. To říkám za sebe, mluvím jen sám za sebe, můj názor.

Tady je jasně vidět, že většina threadů fór, či čehokoli, kde se dohromady nachází slova Linux a Windows jdou za chviličku do háje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
Smokie0
Expert
8. 2. 2008   #33
-
0
-

stibi napsal:
mně je z toho blbě, děkuji děkuji děkuji že je Linux komunitní záležitost, děkuji že ve většině případů jsou jeho uživateli normální lidé, vyspělí lidé. Windowsoví patrioti, zůstaňte tam kde jste. To říkám za sebe, mluvím jen sám za sebe, můj názor.

Tady je jasně vidět, že většina threadů fór, či čehokoli, kde se dohromady nachází slova Linux a Windows jdou za chviličku do háje.

Ja som zase pre zmenu rozcarovany z linuxakov. Hlavne ked citam nazory tmi-ho typu "ked ti nieco nejde, napis si to sam". Bohuzial takych je viac a niekedy ma clovek pocit, ze co uzivatel linuxu, tak to poloboh, pretoze linux je opensource a co ti proste nejde, alebo chyba, tak si napis sam... A uz vidim ako normalny pracujuci clovek este po nociach pise ovladace pre TV kartu a tlaciaren, len aby mohol pouzivat linux. Tot moj nazor.

A co sa tyka mojho prispevku do prvotnej diskusie, tak ja pouzivam windows a linux (ubuntu) vo vmware kvoli C a pythonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Santas0
Věrný člen
8. 2. 2008   #34
-
0
-

Smokie napsal:

Bohuzial takych je viac a niekedy ma clovek pocit, ze co uzivatel linuxu, tak to poloboh, pretoze linux je opensource a co ti proste nejde, alebo chyba, tak si napis sam...


Ja nepouzivam linux, len preto lebo to je opensource (i ked sa mi to vcelku paci)

Preco pouzivam linux? stale aktualizovany system (nie len updaty), mam presne na vyber a uz po nainstalovani mozem vacsinou zacat robit (pri instalacii napr. Mandrivy+KDE mam hned po ruke napr. ff, im, ftp, kate, gcc a ine)... Takisto mi viac vyhovuje KDE+compiz-fusion ako samostatny vzhlad xp.

Takisto napr. je niekedy fajn: nainstalujem system a hned sa mi nainstaluju drivre ku grafike; pripojim tlaciaren a nahodia sa mi drivre a automaticky sa mi nainstaluje a ine...

Samozrejme zalezi od konkretneho HW.

BTW: takisto nemam rad takych "Windows patriotov" ci ako si ich to nazval
BTW2: ja som to pisanie driverov pre kartu a spol pochopil ako vtip

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Zelenáč0
Posthunter
8. 2. 2008   #35
-
0
-

To Smokie : Co ti na tom prijde divneho?! Jsme tu sakra na portalu o programovani, cili reakce "napis si to sam" je vcelku opravnena!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Fero_Zezina0
Newbie
8. 2. 2008   #36
-
0
-

Kolko % ludi z reg. na tomto portali dokaze napisat driver pre tlaciarne, skenery a pod?:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
Smokie0
Expert
8. 2. 2008   #37
-
0
-

Zelenáč napsal:
To Smokie : Co ti na tom prijde divneho?! Jsme tu sakra na portalu o programovani, cili reakce "napis si to sam" je vcelku opravnena!

Precitaj si cely moj prispevok. Je to tam vysvetlene. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Zelenáč0
Posthunter
8. 2. 2008   #38
-
0
-

To Smokie : Ja to tam vysvetlene nevidim ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
sneakfast0
Newbie
8. 2. 2008   #39
-
0
-

linux je výborný operační systém, i když pro většinu uživatelů zcela nepotřebný. je časově náročné se s ním dopodrobna seznámit a sžít. ale myslím, že člověku, který se chce živit prací někde v IT, se tahle časová investice určitě vyplatí.. samozřejmě záleží na oboru.
samozřejmě pokud má někdo legální windows se spoustou softwaru a ten stav mu vyhovuje, neexistuje sebemenší důvod, proč přecházet na linux. taktéž pokud někdo používá linux a nechybí mu žádná funkcionalita či program, není důvod přecházet.

vzhledem k tomu, že nemám s windows sebemenší problém, přiinstaloval jsem linux jen ze zvědavosti a pro rozšíření obzorů. líbí se mi jeho koncepce a fandím mu, ale kompletní přechod by znamenal zbytečnou ztrátu komfortu a nutnost kompromisů, což nehodlám jen kvůli operačnímu systému podstupovat:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.104.243.–
Fero_Zezina0
Newbie
8. 2. 2008   #40
-
0
-

Jediny normalny nazor v tejto diskusii -teda od zacatia flame...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.222.–
Bol som ,uz niesom, ale este budem!
Zelenáč0
Posthunter
8. 2. 2008   #41
-
0
-

sneakfast napsal:
linux je výborný operační systém, i když pro většinu uživatelů zcela nepotřebný


Mame tady snad vyjadreni alespon jednoho zastupce onech beznych uzivatelu? Lide na tomto foru pouzivajici Windows si casto mysli, ze jsou typickymi priklady uzivatelu pocitace a mohou tak vhodne reprezentovat jejich potreby v takovychto flamech. Pritom jsou to prevazne programatori a grafici, kteri by na Linux okamzite presli, kdyby jim tam nechybely jejich vice mene profesionalni programy.
Pochybuji, ze BFU potrebuji slozite aplikace jako Photoshop ci Visual Studio. Myslim, ze spis preferuji solidni a levny system, ktery nebudou muset kazdy pulrok slozite preinstalovavat. (Uz vidim normalniho pracujiciho cloveka, jak po nocich zalohuje vsechna sva data, formatuje hardisky atd.)
Co takovy bezny uzivatel od pocitace ocekava? Pristup k internetu? Cteni emailu? Textovy editor? Prehravani muziky a filmu? Synchronizaci s digitalnim fotoaparatem?
A co z toho mu nemuze Linux nabidnout, vetsinou ihned po instalaci?
Tedy; klidne si obhajujte svoje Windows, ale nepredstirejte, ze je to vule vetsiny!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Earl Cash0
Věrný člen
9. 2. 2008   #42
-
0
-

To Zelenáč : co tedy nemuze nabidnout hned po instalaci?? ovladace na "exoticky" hardware. napriklad doted se mi nepodarilo rozchodit multimedialni klavesnici se spoustou cudliku a hejblatek..jednoduse proto ze na internetu jsem ovladace nenasel a vyrobce jako vzdy ovladace pro linux nenabizi. a tmiho rada "napis si sam" je mi k nicemu protoze uprimne nevim jak ovladac pro hw napsat a rekl bych ze dalsich x lidi z tohoto fora taky ne. nechci timto rozpoutat dalsi vlnu "vykriku" na obranu linuxu protoze sam linux pouzivam ale proste si musi kazdy pripustit ze s linuxem to neni az tak ruzove. tak jako kdysi byl problem se SW ktery byl nativne delan pro windows je to ten samy problem s HW dnes. hold se vyvoj nikdy nezastavi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
tmi0
Věrný člen
9. 2. 2008   #43
-
0
-

). ja jsem svym prispevkem chtel dat najevo ne to, ze linux je system kde si vsechno musi user napsat sam, ale to ZE TO JE MOZNE A (oproti ostatnim systemum) JEDNODUCHE. a vzhledem k tomu, ze linux pouziva docela dost lidi (a "nekteri" z nich ty ovladace napsat umi) je to docela bezne. a filozofie linuxu je strucne receno zalozena na myslence "upgraduj & publikuj". takze pokud tvoje zarizeni neni takova nepotrebna exoticka blbost, kterou nikdo nepotrebuje, zakonite na ni nekdo casem napise ovladac.
rozhodne neni pravda, ze komunita linuxu jsou polobozi kteri delaj vsechno naprosto sami. ne, tito polobozi jsou soucasti linuxove komunity - a v tom je ta vyhoda. pokud bys takove zarizeni rozchodil na widnows - kdo ti pomuze??? nikdo, maximalne tak zamestnanci microsoftu, a rozhodne to nebude zadarmo.
a myslim si ze neni na skodu umet takovy ovladac napsat - minimalne budes schopen pomoci ostatnim kteri by meli podobny problem jako ty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
master
~ Anonymní uživatel
95 příspěvků
9. 2. 2008   #44
-
0
-

Windows sucks. Pouzivam Linux debian 2.6.22-kamikaze9 #2 Mon Oct 8 21:26:10 CEST 2007 i686 GNU/Linux. Pak mam jeste Ubuntu a Gentoo. Windows uz ani nepouzivam po tom co se s nima stalo na notebooku. Je tam asik 50 viru a presto ze jsem uz vystridal nekolik antiviru za nekolik tisic (Kaspersky Antivirus, NOD32....), dale nevim proc, ale proste mi nefunguji DVDromky + USB zarizeni, proste jsou jen preskrkla a to je vse (pred mesicem myslim jeste fungovaly), dale pak po kazdem vypnuti windows mi hlasi ze se maji nainstalovat aktualizace i prestoze jsem nebyl pripojeny k internetu (To by me zajimalo odkud ty aktualizace bere :D). Dale pak jsem tam mel hlasku ze pravdepodpobne nemam originalni windows i presto ze mi v krabici lezi orginalni CD za 2 tisice korun. Pak je taky skvele kdyz nejdou mazat nektere soubory napr. typu doc. txt, jpg, protoze je udajne vyuziva jiny proces a to opet po kazdem zapnuti PC. O utilitce Odebrat bezpecne zarizeni ani nemluvim protoze ta nefugovala uz predtim dobre, a ted uz ji ani nemusim pouzivat protoze USBcka mi nejedou :D. Ovsem uplne nejlepsi jak jsem pracoval s nejmenovanym programem (opet fungoval predtim normalne), tak ten jak jsem vypnul, zustala mi obrazovka prevracena v rozliseni 50x50 pixelu v rezimu 16 barev - kdybych tohle chtel udelat cilene tak se mi to nepodari ale kdyz to nechcu tak windows se o to postara :D:D S windowsem jsem skoncil a pouzivam jen Linux! Cim dele ho budu pouzivat, tim vice lidi ho bude pouzivat a tim vice software se na nej zacne vyvyjet (uz ted jsou to jen tisice aplikaci).

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.125.–
sneakfast0
Newbie
9. 2. 2008   #45
-
0
-

To Zelenáč : ahoj, rozhodně jsem se tě nechtěl dotknout, ale ani teď s tebou nemůžu souhlasit v podstatě v žádném bodě.

není tu žádný zástupce běžných uživatelů, v tom máš pravdu, ze zcela zjevného důvodu. jsme tu na stránkách o programování.
já rozhodně neberu sebe jako typický příklad uživatele počítače kvůli tomu, že jím nejsem. denně se však s typickými uživateli setkávám. dokonce i kdybych se s nimi nesetkával, pouhá statistika potvrdí, že běžní uživatelé preferují windows, protože jich více jak 95% windows používá a nevidí důvod ke změně. spíš vidím problém v tom, že ty bereš za vzorek tohle forum a průměrný uživatel je pro tebe někdo jiný, než pro mne.
dokonce musím vystoupit i proti tvému tvrzení, že preferují solidní a levný systém. windows zdaleka nejsou solidní systém a uživatelé jej preferují. a co se týče ceny, drtivá většina BFU má windows kradené, takže to nehraje žádnou roli.
BFU nepotřebují specializovaný software, s tím zcela souhlasím, zato nesnáší změny, a rádi používají "ty své" programy, se kterými už umí. funkčně shodné alternativy linux má, zcela shodné nemá.
Linux může nabídnout všechno to, co tvrdíš. Ale windows taktéž. takže to pro BFU není důvod přejít. navíc BFU nebude mít na linuxu ICQ 5.1 (nebo co je teď za verzi), a nebude si moct s kamarádem zahrát ty integrovaný hry.. příkladů je dost.
je zjevné, že linux je pro BFU stále ještě nedostupná věc, o kterou nemá zájem. snad se to v budoucnu změní, ale teď je to fakt. (kdyby BFU měli zájem o linux, už by ho používali)

jediná šance linuxu je v radikální, rychlé změně a konverzi uživatelů k linuxu, jako se stalo například nedávno s přechodem většinových uživatelů na qip. volba operačního systému nezáleží na jeho kvalitě, ale na rozšířenosti a používanosti. misky vah se buď přesypou, nebo nepřesypou.

edit: možná to z mého příspěvku není zřejmé, ale já linuxu fandím a dokonce ho i propaguju. ale realita je taková, jaká je, a nemá smysl si lhát do očí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.104.243.–
Zelenáč0
Posthunter
9. 2. 2008   #46
-
0
-

To sneakfast : Ne, uzivatele ho podle meho nazoru nepreferuji. Vetsina takovych uzivatelu totiz jen mlhave tusi, co to "operacni system" znamena. A pokud nahodou slovo "Linux" nekde slyseli, vznasi se jim nad nim opar neznama a bazne. Proc ze Windows pouziva 9x% spolecnosti? Protoze se dodava s novymi pocitaci, nic vic v tom neni! Ano, BFU nema duvod prechazet a experimentovat. Nainstalujte mu ale Linux do jeho noveho pocitace a uz nikdy si na sva stara Windows nevzpomene!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
sneakfast0
Newbie
9. 2. 2008   #47
-
0
-

To Zelenáč : takhle to funguje u naprostých bfu - například moji mámu jsem naučil pracovat s internetem ve firefoxu a poté jsem zkusmo přepínal mezi windows a linuxem, nedělalo jí to problém, přihlásila se ťuknutím na ikonu pejska, potom dvakrát na firefox a jsme doma.

když jsem ale posadil "znalejší" bfu k linuxu, následovala chvíle údivu a poté žádost "dej tam windowsy, já s tímhle neumím", zkrátka setrvačnost a neochota učit se něco nového, potom si chtějí pustit hudbu v AAC nebo dostanou přílohu v mailu nějaký video formátu WMV a už brečej. samozřejmě se to dá všechno ošetřit, ale to oni nezvládnou a guru není vždy poblízku:) hodně dívek ale oceňuje estetickou hodnotu KDE a GNOME.

změna je zkrátka možná, ale ne kontinuální. buď nastane zlom, nebo nic

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.104.243.–
Santas0
Věrný člen
9. 2. 2008   #48
-
0
-

ja som raz cital, ze jednej "tete" nahodili do pocitaca linux a open office.org. Povedali jej, ze to je najnovsi office a jej sa to tak zapacilo, ze to sirila dalej :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Smokie0
Expert
9. 2. 2008   #49
-
0
-

master napsal:
Windows sucks. Pouzivam Linux debian 2.6.22-kamikaze9 #2 Mon Oct 8 21:26:10 CEST 2007 i686 GNU/Linux. Pak mam jeste Ubuntu a Gentoo. Windows uz ani nepouzivam po tom co se s nima stalo na notebooku. Je tam asik 50 viru a presto ze jsem uz vystridal nekolik antiviru za nekolik tisic (Kaspersky Antivirus, NOD32....), dale nevim proc, ale proste mi nefunguji DVDromky + USB zarizeni, proste jsou jen preskrkla a to je vse (pred mesicem myslim jeste fungovaly), dale pak po kazdem vypnuti windows mi hlasi ze se maji nainstalovat aktualizace i prestoze jsem nebyl pripojeny k internetu (To by me zajimalo odkud ty aktualizace bere :D). Dale pak jsem tam mel hlasku ze pravdepodpobne nemam originalni windows i presto ze mi v krabici lezi orginalni CD za 2 tisice korun. Pak je taky skvele kdyz nejdou mazat nektere soubory napr. typu doc. txt, jpg, protoze je udajne vyuziva jiny proces a to opet po kazdem zapnuti PC. O utilitce Odebrat bezpecne zarizeni ani nemluvim protoze ta nefugovala uz predtim dobre, a ted uz ji ani nemusim pouzivat protoze USBcka mi nejedou :D. Ovsem uplne nejlepsi jak jsem pracoval s nejmenovanym programem (opet fungoval predtim normalne), tak ten jak jsem vypnul, zustala mi obrazovka prevracena v rozliseni 50x50 pixelu v rezimu 16 barev - kdybych tohle chtel udelat cilene tak se mi to nepodari ale kdyz to nechcu tak windows se o to postara :D:D S windowsem jsem skoncil a pouzivam jen Linux! Cim dele ho budu pouzivat, tim vice lidi ho bude pouzivat a tim vice software se na nej zacne vyvyjet (uz ted jsou to jen tisice aplikaci).

Vzdy ma pobavia komentare ludi, ktori vypisuju ako sa im windows kazia a co vsetko im nefunguje a automaticky hadzu vinu na ne, ale akosi zabudaju, ze v 99% je to prave zly pristup uzivatelov, ktori sa chovaju ako prasata a ten system uplne dodrbu. Take zaobchadzanie ani Linux nevydrzi vecne.

Mne jedna instalacia windowsu vydrzi kludne aj rok a pol a bez problemov. Vzdy je to len o tom ako sa clovek k tomu systemu sprava a ako sa o neho stara. Uz vidim nazory kecalkov, ze linux ziadnu opateru nepotrebuje, ale to je hlupost, pretoze ked sa v nom bude robit bordel, tak tiez po nejakej dobe to nevydrzi a zacne strajkovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Smokie0
Expert
9. 2. 2008   #50
-
0
-

Zelenáč napsal:
To sneakfast : Ne, uzivatele ho podle meho nazoru nepreferuji. Vetsina takovych uzivatelu totiz jen mlhave tusi, co to "operacni system" znamena. A pokud nahodou slovo "Linux" nekde slyseli, vznasi se jim nad nim opar neznama a bazne. Proc ze Windows pouziva 9x% spolecnosti? Protoze se dodava s novymi pocitaci, nic vic v tom neni! Ano, BFU nema duvod prechazet a experimentovat. Nainstalujte mu ale Linux do jeho noveho pocitace a uz nikdy si na sva stara Windows nevzpomene!

To je pravda. Odskusane na mojej rodine.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Smokie0
Expert
9. 2. 2008   #51
-
0
-

sneakfast napsal:
hodně dívek ale oceňuje estetickou hodnotu KDE a GNOME

Aj to je pravda. Odskusane.

PS: Ale zbalit sa na to nedaju...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
mylan40
Super člen
9. 2. 2008   #52
-
0
-

To master : Sú 2 možnosti:
1. Píšeš absolútne dristy...
2. Si lama, ktorá nevie Windows vôbec používať a všetko zvaľuje na Win.

Osobne tým tvojím somarinám o rozlíšení 50x50 neverím...

Pridám ešte svoj názor na tému Win-Linux:
Mám rád obidva systémy. Architektúra Linuxu sa mi páči viac ako arch. Windowsu, ale zase Windows má programy, ktoré pod Linuxom jednoducho nejdú (prečo by som používal emulátor, keď mi to pod Win funguje natívne?), napr. Visual Studio, Need for Speed, Office. Osobne by som nemal problém prejsť na Open Office.org, ale študujem na gymnáziu a tam mám možnosť urobiť si certifikát ECDL, samozrejme z MS Word, MS Excel, MS PowerPoint atď... a na hodinách informatiky zase len preberáme MS Word...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
10. 2. 2008   #53
-
0
-

To master : Mě se Wokna doslova rozpadají. Jeden příklad za všechny - Když zapnu PC a nabootuju Wokna, v 19ti případech z 20ti mi po chvíli vyskočí na obrazovku chybová hláška "Program svchost odkazoval na část pamětí 0x000000 provedl neplatnou operaci s pamětí: written.". Je to chybová hláška s nějvětší prioritou, je vždycky nahoře i když není aktivní a má jediné tlačítko: OK. Pokud dám OK, ukončí se program svchost, počítač se stane nestabilním, nemůžu ho ovládat - nefunguje spodní lišta apod. Takže jediné, co mi zbývá je vzít toto chybové hlášení za roh a zasunout ho mimo obrazovku, aby nezaclánělo. Počítač se potom dá v rámci možností používat, akorát mám při 50% her a 100% filmů v pravym dolním rohu stále nahoře ono upozornění, trošičku zaclání. Problém nastává ale, pokud chci počítač vypnout - nevypne se. Vypne se explorer, na obrazovce zůstane pouze pozadí, ale v tomto stavu to setrvá. Nezbývá nic jiného než vypnutí natvrdo. Jo, btw, když tohle udělám, nezůstane uloženy rozložení ikon na ploše a některy nově změněny nastavení Woken. Už mi to vyskakuje skoro rok, psal jsem kvůli tomu i na podporu Mrkvosoftu a samozřejmě, že mi ta slavná podpora řekla, že je to chyba hardware (konkrétně RAM) a že s tím nemůžou nic dělat. Samozřejmě, když jsem to projel všemožnejma testama, Memtestem apod. a žádnou chybu to nenašlo. Také jsem zjistil, že pokud zapnu PC v nouzovym režimu (v poslední době jedu skoro jenom na něm, Wokna se mi rozpadají, i když, co se divit, když jsem rok a půl nepřeinstalovával :-D) nikdy chyba nevyskočí. Zkoušel jsem pomocí specializovaných programů (CCleaner) zakázat všechny programy po spuštění ale chyba se stejně zobrazovala dál.
Hlubším zkoumáním jsem došel na to, že stejnou hlášku vyhazují programy, které byly bloknuty speciální službou Woken, která zastavuje části programů, které jsou pro Windows nebezpečné. Že by si Wokna blokovala sama sebe? Taky jsem uvažoval, že je možné, že se do procesu svchost spustí nějaké škodlivé DLLko, tudíž jsem PCčko projel všemožnejma antivirama (NOD32, Eset Smart Security, Avast Home, Kaspersky, AVG...) a taky anti-spywarema, ad-awarema, anti-rootkitama, pak jsem pomocí programu process explorer projel všechny DLLka spuštěny tím svchostem, našel jejich seznam na netu a stále nic.

ALE

Nikdy bych' nenadával Woknům za to, že mi vyhazují spoustu takových chyb. Spočítal jsem si, že instaluju průměrně jeden program za dva dny, po absolutním promazání mám ve start->všechny programy zabraných pět sloupců (pátý už je z poloviny venku z obrazovky). Instaloval jsem ovladače snad ke všem zařízením, co jsem doma našel, kompletně předělal jakoukoliv věc, aby nevypadala jako Woknowská a tak dále a tak dále. Vím, že takový nápor nemůže operační systém vydržet, ani Linux ne. A proto tady nevykřikuju "Windows SUX", protože vím, že za to, jak teď můj systém vypadá můžu sám. Chtělo by to nejdřív si uvědomit, co všechno jsi s tím systémem dělal ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #54
-
0
-

Garret Raziel: mal som podobny problem. Mne sa dokonca vdaka tomu ani nevedel rozbehnut knoppix a tiez mi vseljake testy pamati neukazovali chybu a potom som vymenil RAMku a hadaj co...bolo po problemoch.

Boze ludia, buchate sa do hrude, ze chodite na programujte.com, teda ste nieco viac ako nejaki BFU, ale pritom vam absolutne nenapadne, ze ak tisickam ludi idu windows dlho bez problemov a vy sa s nimi trapite, tak moze byt chyba jedine v HW (pripad Garret Raziel), alebo v tom, ze ich vobec neviete pouzivat (pripad master). Ked s tym tisicky ludi nema problemy, tak asi len tazko bude chyba v samotnych windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Santas0
Věrný člen
10. 2. 2008   #55
-
0
-

Smokie: ale ked si to tak zoberies tak vacsina normalnejsich uzivatelov ma v pc: office, ie, icq, tri hry a este nejaky soft

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #56
-
0
-

Santas napsal:
Smokie: ale ked si to tak zoberies tak vacsina normalnejsich uzivatelov ma v pc: office, ie, icq, tri hry a este nejaky soft

Ja mam v pc omnoho viac softwaru a windows mi idu v pohode uz asi rok a pol :) Mam tam Office 2k, Photoshop CS2, Dreamweaver, Picasu, Trillian, ICQ, VMware, WAMP server, Python, SW pre PDA, pre mobil, daemon tools,... A stale to slape bez problemov. Je to vzdy len o tom ako sa o to clovek stara.

Garret Raziel: Vypne se explorer, na obrazovce zůstane pouze pozadí, ale v tomto stavu to setrvá. Nezbývá nic jiného než vypnutí natvrdo. Jo, btw, když tohle udělám, nezůstane uloženy rozložení ikon na ploše a některy nově změněny nastavení Woken.

Este stale mas jednu moznost a to CTRL+ALT+DEL -> New Task... -> explorer.exe a si spat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Santas0
Věrný člen
10. 2. 2008   #57
-
0
-

Ano, ale mas pribliznu "zakladnu", ktoru moc nemenis Garret Raziel tak ma milion softu.
ja som to raz mal podobne, system padal a v servise mi povedali, ze to prave sposobuje tolko softu a to, ze som sa on vobec nestaral

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #58
-
0
-

O tom hovorim. Treba sa o to starat. Ked neustale striedas software, tak treba raz za cas vycistit registre.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Earl Cash0
Věrný člen
10. 2. 2008   #59
-
0
-

je sice pravda ze windowsy se chovaji tak jako uzivatel k nim ale nedokazu pochopit co se stalo s temi mojimi "wokny" kdyz si nejsem vedom nejakeho hlubsiho zasahu ktery by to mohl zpusobit. viz screen..



je stesti ze to nijak neprekazi a nevadi jako v pripade garreta, takze to nijak neresim a beru to jako takovou raritu :)))

aby nekdo nahodou nenadaval na OT tak snad pristi tyden mi ma prijit original Kubuntu :P

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #60
-
0
-

Earl Cash napsal:
je sice pravda ze windowsy se chovaji tak jako uzivatel k nim ale nedokazu pochopit co se stalo s temi mojimi "wokny" kdyz si nejsem vedom nejakeho hlubsiho zasahu ktery by to mohl zpusobit. viz screen..



je stesti ze to nijak neprekazi a nevadi jako v pripade garreta, takze to nijak neresim a beru to jako takovou raritu :)))

aby nekdo nahodou nenadaval na OT tak snad pristi tyden mi ma prijit original Kubuntu :P

Co je na tom vytazeni take neobvykle? ;) U mna sa to deje tiez, ked sa nevykonava ziaden narocny proces. Ked su windows v klude, tak maju vytazenie od 0 - 5%.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Earl Cash0
Věrný člen
10. 2. 2008   #61
-
0
-

To Smokie : tam nejde o zatez ale o to ze mi zmizela lista se zalozkama task manageru a s titulkem okna..navic se to cele jaksi podivne roztahlo...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
10. 2. 2008   #62
-
0
-

Smokie napsal:

Santas napsal:
Smokie: ale ked si to tak zoberies tak vacsina normalnejsich uzivatelov ma v pc: office, ie, icq, tri hry a este nejaky soft

Ja mam v pc omnoho viac softwaru a windows mi idu v pohode uz asi rok a pol :) Mam tam Office 2k, Photoshop CS2, Dreamweaver, Picasu, Trillian, ICQ, VMware, WAMP server, Python, SW pre PDA, pre mobil, daemon tools,... A stale to slape bez problemov. Je to vzdy len o tom ako sa o to clovek stara.

Garret Raziel: Vypne se explorer, na obrazovce zůstane pouze pozadí, ale v tomto stavu to setrvá. Nezbývá nic jiného než vypnutí natvrdo. Jo, btw, když tohle udělám, nezůstane uloženy rozložení ikon na ploše a některy nově změněny nastavení Woken.

Este stale mas jednu moznost a to CTRL+ALT+DEL -> New Task... -> explorer.exe a si spat.



Ne, nepochopil jsi mě, já CHCI vypnout PCčko, akorát on se vypne jenom explorer.exe a v tomto stavu to už potom setrvá. Já nechci zapínat explorer znova, když chci vypnout počítač :-)

BTW, říkal jsi, že to je chyba hardware, což ale IMHO není pravda neb, by ta chyba vyskakovala i v nozovym režimu, což nedělá. Nikde jinde chyba nevyskakuje, ani v Ubuntu, ani v Koppixu ani ve Slaxu, ani v OpenSuSE, ani v Debianu, ani ve starejch Woknách 98, ani ve Win XP v nouzovym režimu, ani v normálním režimu při spuštění jiného uživatele, ani když v normálním režimu se standartním uživatelem držím tlačítko aby se nespustili programy po spuštění a ani v jednom z dvaceti spuštění naprosto normálně. Bude tam někde chyba při spouštění některých programů, co se spouští při startu PC.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
10. 2. 2008   #63
-
0
-

Smokie napsal:
O tom hovorim. Treba sa o to starat. Ked neustale striedas software, tak treba raz za cas vycistit registre.



Nejsem žádná macecha, já se o svůj systém starám, CCleaner je můj nejlepší kamarád, RegCleaner taky, Auslogic DiskDefrag používám tak jednou za měsíc a za stejný časový úsek projíždím a mažu programy, zjišťuju si největší soubory na disku pomocí WinDirStatu (abych někde neměl nějakej zbytečnej velkej soubor), ale pokud má systém tolik programů

(s tím, že jsem to trochu mazal, aby tam nebyl 6tej, neviditelnej sloupec), nemůže se divit, že je jeho systém nestabilní. Já se o něho starám, ale dávám mu zabrat a proto si nestěžuju, že mi neustále vyhazuje chyby. A proto mi nenadávejte, že mám na PCčku 6 prohlížečů internetu (nebudete mi to asi věřit, ale už se naskytly situace, kdy jsem jich fakt tolik potřeboval) a nevímkolik multimediálních přehrávačů (pořád hledám ten jeden, kterej mi vyhovuje). Já jsem se s tím smířil, že se mi s takovouhle zátěží bude systém pomalu rozpadat a tomu nepomůže ani deset tisíc CCleanerů. (BTW, v pravym dolním rohu je vidět roh té mé chybové zprávy :-))

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
10. 2. 2008   #64
-
0
-

Prostě jsem tím chtěl vyjádřit, že pokud někdo dělá se systémem prasečiny tak ať je to jakejkoliv systém a ať se o ten systém stará sebevíc, nikdy to nemůže systém vydržet a nehledejte chyby v hardware. Pokud někdo do systému šťourá jedovatým klacíkem (tak bych' nazval svoje počínání) tak může čističů registru mít milión, ale systém to neunese. Já si nestěžuju na Wokna, mě nepřekvapuje, že tam mám chybu na chybě, pokud by jste viděli co všechno se systémem dělám (ač ho potom čistím a starám se o něj). A nemusíte to svádět na špatnou RAMku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Earl Cash0
Věrný člen
10. 2. 2008   #65
-
0
-

To Garret Raziel : tak to je dobry zahul :)))) zajimalo by me jak to widle vyresi az se seznam rozroste o dalsi sloupce... a co reinstall?? nad tim jsi neuvazoval??

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
10. 2. 2008   #66
-
0
-

To Earl Cash : Jak to vyřeší? To už vím, napíšou že "V tomto menu jsou položky, které nelze zobrazit." :-). Nad reinstallem jsem přemýšlel, na těchhle Woknech jedu už rok a třičtvrtě bez reinstalu, je to to nejpřirozenější řešení mé chyby. Ale, moc se mi do toho nechce, přišel bych' tak o rok a třičtvrtě pilné práce na PC, programy bych' musel instalovat znovu, přetahovat soubory, všechno zase složitě nastavovat tak, aby mi to zase jelo... jednou si na to vyhradím tři dny volna a všechno to zase dám do kupy, jednou :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
10. 2. 2008   #67
-
0
-

Jo, ještě k tomu "píchání jedovým klacíkem", napíšu vám příhodu, po které vám bude jasné, že ona chyba není výsledkem chybného hardware, ale že za ni můžou doopravdy Wokna/programy. Jednou jsem ve Woknech chytil vir, kterého nebyl schopen žádný můj antivir odstranit. Šáhl jsem tedy po vysoké šarži a stáhl jsem si 14-ti denní verzi Eset Smart Security (novej NOD32 pro ty, kdo neví). Začal jsem instalovat když tu asi ve třech čtvrtinách instalace se Wokna absolutně sekly (ani se nehly, ctrl+alt+del, alt+tab, alt+f4, nic). Tak jsem čekal asi hodinu, jestli se s tím třeba něco nestane ale bohužel. Začalo mi být jasny, že to musím resetovat. ALE. Smart Security byl v takovém stádiu nainstalovanosti, že se spouštěl při startu (spouštění nešlo vypnout ani držením tlačítka) ale nebyl zas až v takovém stádiu aby jel a hlavně aby jel systém. Takže se při každém spuštění systému spustil aji Eset a cely PC se zaseklo. Takže, nouzový režim aby se Eset nespustil a kliknu nad odinstalaci. Bohužel, odinstalační soubory se instalují až na konci instalace, takže Eset nešel odinstalovat. Odinstaloval jsem ho tedy hrubou silou (pomocí speciálních odinstalačních programů), pročistil registry, smazal některé soubory ručně... od té doby mi Wokna hlásí, že mám zaplý firewall Eset Smart Security (ač ho dávno nemám v PC) a že mám zaplou antivirovou ochranu Smart Security.

A teď mi řekni, v čem jsem udělal chybu já, v čem je chyba hardware a za co můžou Wokna. A porovnej to se svým tvrzením že "Není chyba ve Woknech, když je bez chyby používá tolik lidí." a implikuj to s "Není chyba v Eset Smart Security, když ho používá bez chyby tolik lidí."

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
mylan40
Super člen
10. 2. 2008   #68
-
0
-

To Earl Cash : LOL :-D To nie je chyba, ale funkcia -> stačí 2x kliknúť hocikde v tom okne a prepne sa to späť.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #69
-
0
-

Garret Raziel napsal:
Jo, ještě k tomu "píchání jedovým klacíkem", napíšu vám příhodu, po které vám bude jasné, že ona chyba není výsledkem chybného hardware, ale že za ni můžou doopravdy Wokna/programy. Jednou jsem ve Woknech chytil vir, kterého nebyl schopen žádný můj antivir odstranit. Šáhl jsem tedy po vysoké šarži a stáhl jsem si 14-ti denní verzi Eset Smart Security (novej NOD32 pro ty, kdo neví). Začal jsem instalovat když tu asi ve třech čtvrtinách instalace se Wokna absolutně sekly (ani se nehly, ctrl+alt+del, alt+tab, alt+f4, nic). Tak jsem čekal asi hodinu, jestli se s tím třeba něco nestane ale bohužel. Začalo mi být jasny, že to musím resetovat. ALE. Smart Security byl v takovém stádiu nainstalovanosti, že se spouštěl při startu (spouštění nešlo vypnout ani držením tlačítka) ale nebyl zas až v takovém stádiu aby jel a hlavně aby jel systém. Takže se při každém spuštění systému spustil aji Eset a cely PC se zaseklo. Takže, nouzový režim aby se Eset nespustil a kliknu nad odinstalaci. Bohužel, odinstalační soubory se instalují až na konci instalace, takže Eset nešel odinstalovat. Odinstaloval jsem ho tedy hrubou silou (pomocí speciálních odinstalačních programů), pročistil registry, smazal některé soubory ručně... od té doby mi Wokna hlásí, že mám zaplý firewall Eset Smart Security (ač ho dávno nemám v PC) a že mám zaplou antivirovou ochranu Smart Security.

A teď mi řekni, v čem jsem udělal chybu já, v čem je chyba hardware a za co můžou Wokna. A porovnej to se svým tvrzením že "Není chyba ve Woknech, když je bez chyby používá tolik lidí." a implikuj to s "Není chyba v Eset Smart Security, když ho používá bez chyby tolik lidí."

Vaaau. Tak tu mam dve teorie:
1) Chyba Windows
2) Cinnost virusu. Raz som mal virus, ktory, bol o krok pred vsetkymi antivirovymi programami, pretoze ich vypinal par sekund po ich spusteni, cize sa nedalo nic robit, len preformatovat cely disk... Mozno Eset pri instalovani uz spustal niektore svoje sucasti a virus ho odrezal.
3) Alebo tiez mi napada ci sa nepobili niektore antivirusy s Esetom. Lebo ked pises, ze si sa ho nevedel zbavit a nakoniec si siahol po najvyssom kalibri, tak dedukujem, ze si mal tych antivirusov nainstalovanych viac. A ak vezmem do uvahy podobnu uvahu ako pri druhej teorii a to, ze Eset uz nieco zo seba spustal pri instalacii, tak ho mohli pre zmenu odrezat konkurencne antivirusy. Ale to mozno trosku balancuje na hrane fantazie a reality.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Smokie0
Expert
10. 2. 2008   #70
-
0
-

Earl Cash napsal:
To Smokie : tam nejde o zatez ale o to ze mi zmizela lista se zalozkama task manageru a s titulkem okna..navic se to cele jaksi podivne roztahlo...

Ako uz pisal mylan4, je to funkcia, nie chyba ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
10. 2. 2008   #71
-
0
-

To Smokie : Všechno je to možné, ano, měl jsem už nainstalovaný Avast. Viru jsem se potom zbavil ručně (to je taky na dlouhy povídání, nicméně jsem si při tom připadal jako opravdovej geek :-D).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Earl Cash0
Věrný člen
10. 2. 2008   #72
-
0
-

To mylan4 : lol ted bych si mel dat facku :))) pak schvalne vyzkousim...diky..

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Zelenáč0
Posthunter
10. 2. 2008   #73
-
0
-

No prominte, ale jaky ma sakra pocet programu vliv na stabilitu systemu? Za rok pouzivani denne prumerne instaluju ctyri baliky a compiluju jeden program, ale ze by mi nekde vyskakovala nejaka pochybna okna....

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Santas0
Věrný člen
10. 2. 2008   #74
-
0
-

ale tu sa hovori o windowse a nie o linuxe; neviem ci to ma vplyv, ale asi ano

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Zelenáč0
Posthunter
10. 2. 2008   #75
-
0
-

To Santas :

Garret Raziel napsal:
Prostě jsem tím chtěl vyjádřit, že pokud někdo dělá se systémem prasečiny tak ať je to jakejkoliv systém a ať se o ten systém stará sebevíc, nikdy to nemůže systém vydržet a nehledejte chyby v hardware.


Mozna bych to rekl jeste trosicku jinak: Proc by mel mit pocet nainstalovanych programu nejaky vliv na stabilitu systemu? (Ocakavam reakci typu: No a co.. Ja vim ze je ten Windows blbej, ale ja ho proste budu pouzivat protoze preferuju stagnaci pred vyvojem..)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Santas0
Věrný člen
10. 2. 2008   #76
-
0
-

mozno poviem blbost:
ale co ak si windows pri instalacii niektorych programov (napr. nod32) ulozi registre, ktore nie su dostupne napr. pre programy ako ccleaner a ine?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
10. 2. 2008   #77
-
0
-

To Zelenáč : Ne, takovou odpověď ode mě nečekej, neb já sám mám originálku Ubuntu a dále Slax, OpenSuSE, Debian, Fedoru, Mandrivu, Knoppix (nainstalovany jenom Ubuntu) a všude kde jsem se snažím bořit předsudky o Linuxu a rozšiřovat Linux (spíš Opensource celkově). Dle mého názoru má počet instalovaných programů vliv právě kvůli své instalaci a odinstalaci. Při instalaci se zapisují soubory i do složek samotného systému (v 99% případů) a není jich málo. Při odinstalaci se zase ze stejného umístění soubory odebírají. Můžete si vykřikovat co chcete, ale pokud je tento děj prováděn se systémem dvěstěkrát, sem tam se prostě něco někde odebere moc, sem tam se něco někde přepíše kvůli chybnému označení souboru, sem tam někde zůstane zápis o volání neexistujícího souboru, sem tam se některé soubory bijí... a pokud se to vše děje v adresáři systému, není z toho samotný systém tolik nadšen.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
10. 2. 2008   #78
-
0
-

To Santas : Nevím, možné to je, ale IMHO jsou dostupné všechny části registru, neb registry jsou samoopravné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zelenáč0
Posthunter
10. 2. 2008   #79
-
0
-

To Garret Raziel : Windows zkratka nemaji zadnou kontrolu nad uzivatelskymi aplikacemi, ktere si pak delaji, co chteji. Nemluvim ani tak o virech, kterym nic jako pristupova prava ci neco podobneho nebrani libovolne upravovat systemove soubory, ale i o normalnich aplikacich, ktere nemaji zadny "protokol", podle ktereho by se mohli instalovat. Anarchie proste nemuze fungovat ani v pocitacich, jenze panove z Microsoftu si to porad ne a ne priznat..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
pin2k
~ Anonymní uživatel
49 příspěvků
10. 2. 2008   #80
-
0
-

sem tam se prostě něco někde odebere moc


Zajímavé :), ale ne nereálné.

Osobně proti systému Windows X nic nemám, ale nechápu, proč ve Vistách používají dnes již zastaralý souborový systém NTFS, moderní a funkčně lepší jsou přece žurnálovací souborové systémy. Proč neodstranili registry a nenahradili je jiným, výkonějším řešením. Lidí na to mají dle mého názoru dost. Dost mě tohle udivuje a je toho víc, akorát to potvrzuje teorii, že Visty jsou jen "překopaný" XPčka. No flame pls.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.183.–
krupy0
Newbie
10. 2. 2008   #81
-
0
-

K původnímu tématu fóra: občas a to Mandriva 2008.0 ,oceňuju množství předinstalovaných aplikací,jednoduchý a intuitivní klikací systém nastavení všeho možneho a taky jednoduchá instalace programů.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.99.142.–
greppi0
Stálý člen
1. 3. 2008   #82
-
0
-

To pin2k : no vo viste mali byt viacere veci :) novy suborovy system, nove GUI, ziadny explorer.exe ale pre nedostatok casu to presunuli az na windows 7 :)

K povodnej teme fóra:

MS aj cely Windows priam neznasam, ale napriek tomu ho pouzivam, ... Pol roka som bol na Ubuntu, je to super OS, ale ako bolo uz spominane, potreboval som vela casu, ktoreho nemam a ani nechcem mat, venujem sa webu a cas na linux nie je ... Proste chcem aby operacny system bol mojim otrokom, nie aby som bol ja otrokom operacneho systemu :) ...

A k vadam WIN:
nestabilita - SP2 to ciastocne vyriesil
viry a spyware - ziaden nemam uz asi 2 rok
caste preinstalovanie - pouzivam zalohy particii

k vyhodam Linuxu a alternativam u WIN:
silny prikazovy riadok - u WIN pouzivam HOT KEY a Launchy
pekne graficke prostredie - u WIN pouzivam temy, nerozoznali by ste rozdiel (vazne)
aktualizovany software - no je sice aktualizovany ale casto menej kvalitny ako u WIN

=> nemam preco prejst na Linux

toto je moj osobny nazor, no flame ...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.80.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
greppi0
Stálý člen
1. 3. 2008   #83
-
0
-

To Smokie : Smokie, uplny suhlas :) ^^

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.80.–
You can make more friends in two months by becoming interested in other people than you can in two years by trying to get other people interested in you - Dale Carnegie
10om0
Duch
11. 3. 2008   #84
-
0
-

Ja ako kazdy som zacinal s widlami ale:
-mozno kvalitnejsi soft ale za aku cenu??? /crack??? --- diera v PC!, nekomentujem dalej/

-stabilita skoro ziadna /uz po 1 dni bez reboot sa win zacina spravat divne :-) /

-z duse neznasam *.exe a ten blabol ze k dokonceniu instalacie ostava 3:35 a po minute je to 25:53 :-D kazdy pozna

etc...

Momentalne uzivam Debian skusal som aj ubuntu /a mandriva, suse, arch, fedora, gentoo/ale to je taky mensi klon win /to *ubuntu myslim/ :-) no vsak dobra cesta pre zvedavych ako sa dostat ku kvalitnemu distru.

Pre vsetkych ktori ktori sa chcu pustit do linxu:::
Na zaciatku je cesta tazka, aku tu bolo niekde spomenute...ja = otrok OS.
Po pol roku roku si na Win* ani nespomeniete :-) ak mate cas nie je co riesit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.245.–
Debian
Zelenáč0
Posthunter
28. 3. 2008   #85
-
0
-

Tak se dostal k narozkam (mam je na aprila, hec :-) novej laptop - samozrejme s Vistama. To byste neverili, jak me dokazaly nasrat uz po dvou hodinach pouzivani.
Ted nemluvim o tom, ze mam k Microsoftu odpor, a ze mi UI pripada desne nepritulne (zlata XPcka), dokonce ani o narocich na hardware ci usmevnem faktu, ze mi IE nedovolil stahnout me oblibene Ubuntu.
Napadlo me, ze nez se mi stahne nova distribuce, mohl bych se mrknout na Ruzoveho pantera. To byla prave ta osudova chyba - v te chvili jsem totiz mel stazeno neco kolem 550 z celkovych 700MB.
Strcil jsem jsem DVD do mechaniky. Chvilku to vypadalo slibne, spustilo se jakesi odpocitavani. No a kdyz jsme dosli k nule, blikla cerna obrazovka, pak bila, pak cerna... a tak to uz zustalo. DVD se v mechanice jeste dobrych tricet sekund zurive otacelo, pak utichlo.
Rikal jsem si, ze jim dam trochu casu. Uplynulo pet minut, nic. Deset, porad nic. Patnact, a ja uz se pomalu smiroval s faktem, ze si budu muset Ubuntu stahovat znova. Po dvaceti minutach mi doopravdy dosla trpelivost a system jsem restartoval.
N nic, ted to du zkusit znova a drzim si palce, at do dobre dopadne...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
WraCkeR0
Newbie
1. 4. 2008   #86
-
0
-

vsechno se da v Linuxu jen je treba vedet ako .. naco kupovat nejaky zatrhly system .. teda sry tak se zeptam kolik z vas co tu chvalilo linux ma oficialny win.. a budeme doma.. tak ani sami nevite ze velke procento i kdiz ma zakoupeny win tak uz urcite poorusilo nejednu podminku v Licencni smlouve ... jen si ji skuste procist celu mam dojem ze ji 90% z vas ani necetlo ..
Linux je univerzalni operacny system.. I kdiz ten vysla Vista ale ja se na to divam jako ze serverovske strany..kdiz uz vyhodil novy MS Win. Server naco je tam proboha Aero?? .. lol... coz na linuxu nemate s tim problem ... Univerzalni OS rikam proto Linuxu protoze se da vyuzit jak na provozovani serveru , tak na spracovani grafiky, tak i na kazdodenne pouzivani, jednoznacne na programovani..A kdiz uz ne kvuli tomu tak uz jen kvuli bezpecnosti.. jen si prosimvas nepredstavujte Linux jako si ho predstavuji tvurci KDE .. tohle je jen pro pitomce co se nevedi zorientovat po prechodu z Win->Lin.. Opravdovi Linux je Terminal a Bash/Shell scripty ..zaadne okinka..zadne klikanky...
Vidim ze kazdy by ocenil mit programy z Win na Linuxu ..ale to je bez pouziti nejakeho emulovaneho win prostredi nemozne..
Ale na internetu existuje spousta alternativ. Taky pouzivam win ale jen pro jedinou vec. Visual Studio.. v Linuxu nejsou takove IDE prostredi ktere by mohli konkurovat tomuhle nastroji.. ale to beru z hledicka editoru a features ktere ma.. protoze scompilovat si to radeji skompiluji v Linuxu .. to ze nema takovou podporu v hracha programech neznamena ze lidi na tom nepracuji aby se i pod linuxem zrodili veci jako jsou ve windowse ..
Sry za ostre kritizovani Winu ale ja nepodporuji komerci ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.5.205.–
gogulux0
Newbie
19. 7. 2008   #87
-
0
-

To tmi : :smile2: to je presne

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.163.–
Akacko0
Návštěvník
19. 7. 2008   #88
-
0
-

Linux pouzivam a to:
SUSE - maji sourozenci
Kubuntu - donedavna jsem pouzival na laptopu
Debian - server
Gentoo - aktualne na laptopu a nemuzu vynachvalit rychlost

Aby se nereklo tak stale pouzivam i windows (XP) na desktopu. Hraju na tom hry (uz nepamatuju kdy jsem co hral), delam navrhy databazi v programu, ktery pod linuxem (wine) nefunguje jak ma a obcas cosi nacvakam v assembleru.

Zkousel jsem vistu (mel jsem ji predinstalovanou na laptopu kdyz jsem ho kupoval a takovou chybu uz vickrat neudelam... aplikace se spoustely opravdu dlouho a i zapinalo se to docela pomalu (jediny clovek komu bezi visty rychle je Hulan a jeho PC z nassa a Chuck Norris).

Ne jak gentoo, ktere se restartovalo pod minutu (pravda hned po instalaci, takze tam nebyl apache, mysql apod. i tak se to restartuje pod 70s... parada)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.209.–
ghibulo0
Newbie
20. 7. 2008   #89
-
0
-

Kde můžu, používám Debian. Když jsem začínal, dělal jsem to z důvodu výukových a finančních - zdálo se mi užitečné umět řešit konkrétní problémy na otevřené platformě bez placených upgradů. Dnes ho používám hlavně protože je to pohodlnější - tenhle systém daleko méně vzdoruje snahám přizpůsobit si ho dle svého obrazu, než ten Gatesův.
Například ovládat na noťásku Win bez myši je utrpení, s Linuxem - no problém (samozřejmě v grafickém prostředí) - a dokonce už mi to připadá rychlejší.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.104.–
paul270
Návštěvník
30. 7. 2008   #90
-
0
-

Zkousel jsem vistu (mel jsem ji predinstalovanou na laptopu kdyz jsem ho kupoval a takovou chybu uz vickrat neudelam... aplikace se spoustely opravdu dlouho a i zapinalo se to docela pomalu (jediny clovek komu bezi visty rychle je Hulan a jeho PC z nassa a Chuck Norris).

+ podobné příspěvky...



A nebude to spíš neschopností si přečíst dva články o Windows a podle nich nastavit různé věci == nechat běžet jen to, co chci aby běželo.

Jinak je dle mého názoru Linux/Unix dobrý akorát na servery.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Earl Cash0
Věrný člen
30. 7. 2008   #91
-
0
-

Jinak je dle mého názoru Linux/Unix dobrý akorát na servery.


podle me je linux pouzitelny vsude tam, kde jsi schopny ho nastavit a ovladat ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
JohnyE0
Duch
3. 10. 2008   #92
-
0
-

Linux používam když se mi zrovna chce a potřebuju to.
Distribuce:
Live - ABCLinux,Slax,openSuse
"pevné verze" - Debian,openSuse
Hodí se když potřebuju rychle pracovat <nabíhá mnohem rychleji než winy> nebo kdyžwiny vypoví službu a musim reinstalovat.
Když mam chuť tak se přiučuji novým věcem pod linuxem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.181.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 10. 2008   #93
-
0
-

na vokinkovani pouzivam winy.. precijen je to rozhrani jeste jakz takz pouzitelny... ikdyz vistam se to moc nepovedlo.. sama grafika a nezbejva misto na to dulezity...
jinak natazeny UnixUtils, gcc, cygwin, GVim, ....


na servery linux a prikazovku...

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
cecilconrad
~ Anonymní uživatel
30 příspěvků
3. 10. 2008   #94
-
0
-

Pouzivam vyhradne gentoo linux, a proc ? Uz jsem si na nej tak zvykl, ze na BSD proste prejit nehodlam...

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.163.–
Melamber7770
Newbie
7. 10. 2008   #95
-
0
-

no ja pouzivam ubuntu-8.04 a jsem snim spokojeny,daji se natom i najit solidni hry napr. open arena,nebo jine,ale myslim ze je i kazdeho vec co chce mit za OS

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.19.108.–
Jay
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
7. 10. 2008   #96
-
0
-

Na rychlovky Slax, na desktop Fedora, na server Centos a Debian, na router Gentoo a na práci WinXP :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
Jay
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
7. 10. 2008   #97
-
0
-

Na rychlovky Slax, na desktop Fedora, na server Centos a Debian, na router Gentoo a na práci WinXP :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
Jay
~ Anonymní uživatel
14 příspěvků
7. 10. 2008   #98
-
0
-

Na rychlovky Slax, na desktop Fedora, na server Centos a Debian, na router Gentoo a na práci WinXP :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.108.106.–
soudruh0
Newbie
7. 10. 2008   #99
-
0
-

Linux desktop 2.6.24-19-generic #1 SMP Wed Aug 20 22:56:21 UTC 2008 i686 GNU/Linux

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.63.–
technik160
Newbie
1. 1. 2009   #100
-
0
-

To Standa : jasne doma debian v skole odmietam robit na ich pc pretoze je tam win98 ... vacsinou to riesim notasom na ktorom mam debian ... ubuntu sa mi zda az prilis user friendly.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.196.–
Quiark0
Věrný člen
1. 1. 2009   #101
-
0
-

Používám Windows, protože pod nimi probíhá moje práce, ale nemám ideologický ani znalostní problém používat Linux (třeba ve škole a ssh na školní server mám taky zapnuté každou chvíli).

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.86.140.–
yaqwsx+9
Posthunter
1. 1. 2009   #102
-
0
-

Já Linux nepoužívám. Přestože jsem kdysi používal, jenže leze na mě období života, kdy je člověk strašně línej. A už se mi prostě nechtělo používat rozhraní, který ještě nemám plně zažitý. Windowsy mám zažitý (již od dob 3.11) a nad ničím nemusím přemýšlet. Neříkám, že Linux je složitej, ale prostě se mi nechce "učit", spíše zvykat, na nové rozhraní...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.116.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
silent0
Stálý člen
4. 1. 2009   #103
-
0
-

linux uz pouzivam furt skoro rok widle jsem vyhodil samy error atd proste linux bomba distro Debian testing Lenny

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.182.248.–
C#
8. 2. 2009   #104
-
0
-

Já jsem se rozhodl přejít těsně před Vánocama, WinXP zachovat jenom kvůli zbývající rodině (ale v grubu je defaultní Linux, muhuhehe!). Důvodem byl fakt, že nehodlám přecházet na žádný další mrkvosoftí crap jenom proto, že si "tam někdo nahoře usmyslel" a WinXP docela brzo dojde podpora. Vyhazovat peníze nehodlám a warezit také ne. S linuxem jsem měl už docela dost zkušeností, proto byl přechod plynulej, bezproblémovej a vlastně jsem si na něj za ten měsíc tak zvykl, že už by mi možná dělal problém přechod zpět :-). Aktuálně jsem na Fedoře, instalace bez problému.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
8. 2. 2009   #105
-
0
-

Zatím jedu na Fedoře 8, momentálně se chystám na upgrade na 10.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
jadus.
~ Anonymní uživatel
99 příspěvků
9. 2. 2009   #106
-
0
-

jako kazdej asusak na notebooku mam splashtop alá Express gate. Jinak se chystám pridat spolu k widlim ubuntu a mit tak tri os

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.38.–
Luhár
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
9. 2. 2009   #107
-
0
-

Fedora10-desktop

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.21.–
Miro17010
Stálý člen
6. 3. 2009   #108
-
0
-

Kubuntu 8.04 Hardy a celkom sa mi paci pouzivam ho asi tak 1/2 mesiaca, pri instalacii ovladacov som ho reinstaloval asi 5x - 7x :D, kym mi to slapalo v poriadku, bezi mi celkom rychle, rychlejsie ako vista

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.47.–
začinajúci programátor v .Net: C# & OpenTK: OpenGL( pouzivam ), OpenAL( zatial nepouzivam ), OpenCL( este som neskusal )
Andriel0
Stálý člen
11. 3. 2009   #109
-
0
-

No, mám na netbooku Ubuntu 8.10, ale je to děs a hrůza. Na velkém počítači nemůžu s Linuxem být, protože chci taky hrát hry (ne, wine mi nepředhazujte, zkoušel jsem Ubuntu 7.10 asi na tři-čtyři týdny) a dělat v programech, které tady mám (Visual Studio, Cinema4D, AutoCAD) a když už mám netbook, který je jen na internet (říkám si, tyjo, to by mohl zvládnout i ten Linux), tak je to líný jak prase, načítá se to déle, než XP, vše to chroustá déle, než XP a ještě tam ani nemůžu mít programy, na které jsem zvyklý. Linux pro mě nemá cenu a brzy asi půjde pryč z veškerých mých harddisků... Jinak, používám HP 2133 s exotickým HW (Via CPU a graf. čip), zprovoznění toho Ubuntu byla otázka cca hodiny (vs 20 minut v XP, kde to čapnu, nainstaluju ovladače a můžu dělat co jen chci)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
11. 3. 2009   #110
-
0
-

To Andriel : s tím souvisí můj dotaz

jakou distribuci mi doporučíte na můj netbook Asus Eee PC 1000h??

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.64.–
All you need is vision and time.
bukaj_0010
Věrný člen
11. 3. 2009   #111
-
0
-

Vyzkoušel jsem Ubuntu 6.10 Edgy Eft – byly v dualbootu s Windows XP. Postupně jsem si zvykl, práce mi v Linuxu mi připadla logičtější a Windows přestal používat. Kdybych měl něco vyzdvihnout, tak to bylo to, že jsem potřeboval zprovoznit Apache. Zatímco na Windowsech se mi to nepodařilo nijak zprovoznit, a to jsem vyzkoušel hodně různých balíčků zahrnujících úplně všechno, prostě ne a ne, ale na Ubuntu to byla otázka jednoho příkazu (apt-get …) a měl jsem za chvilku Apache, PHP i MySQL. Když se kupoval nový počítač, bylo mi jasné, že tam půjde nějaká další distribuce Linuxu – volba padla na openSUSE, v té době (leden 2008) na verzi 10.3. Ve virtuální mašině jsem ještě vyzkoušel Gentoo, Arch Linux a pár minidistribucí (Puppy, DSL apod.).

Andriel
Na to nejde říct asi nic jiného než že Linux není Windows[1].

crAzY^
jakou distribuci mi doporučíte na můj netbook Asus Eee PC 1000h??
Záleží na tom, jak se dokážeš zorientovat a pracovat v terminálu/konzoli/příkazové řádce. Jestli se bojíš, exitují deriváty Ubuntu a možná i dalších větších distribucí přímo určené pro netbooky. Ale jestli se nebojíš, tak doporučuji Arch Linux. Mám ho na 1000H a nestěžuju si.

[1] http://www.shadow.cz/static/lnw/LNW.htm

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.128.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
Cr1mson0
Duch
11. 3. 2009   #112
-
0
-

Ja osobne na vetsinu operaci Ubuntu 8.10. Akorat mi tu chybi par aplikaci jako napr Photoshop . Skousel jsem GIMP a GIMPshop ale proste to neni ono , jsem asi hold linej :D . Proto mam jeste v zaloze nainstalovane XPcka.

Jeste jsem premyslel o Fedoře ale to mozna priste...

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.219.–
Andriel0
Stálý člen
11. 3. 2009   #113
-
0
-

To crAzY^ : No pokud ti jde jen o surfování a ICQ, doporučoval bych ti právě Ubuntu (popř. Eeebuntu, to vypadá moc pěkně, zkoušel jsem ho na své 701 a pěkné opravdu bylo), anebo, pokud jsi zkušenější, tak jistě ArchLinux.

To bukaj_001 : Ano, Linux není Windows, uspokojuje jen pár nejzákladnějších potřeb normálního uživatele. Proto také říkám, že z mých pevných disků se bude velmi rychle pakovat... Pokud Linux někoho uspokojuje úplně, napadá mě jen citace z Big Bang Theory "good for you"...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
11. 3. 2009   #114
-
0
-

To Andriel : ok díky moc, mrknu na to

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.64.–
All you need is vision and time.
Jeason0
Newbie
12. 3. 2009   #115
-
0
-

pokud by tu byl nekdo kdo by zvladnul na serverové urovni linux (centos 5) tak at napise do interní posty.
díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.122.213.–
Hledám schopné lidi pro navázání spolupráce v oblasti IT, hostingu,linuxu, tvorby webu a správu obsahu a SEO.
Mega.Lama0
Stálý člen
12. 3. 2009   #116
-
0
-

To tmi : ...školské pcčka sú školské pcčka...
Inak ku téme:
používam Win XP Pro SP 2 SK Lok. kvôli tomu že je najrozšírenejší OS na svete aj keď má chýb XY ale čo už ;-)...reinstall beriem ako dvojmesačnú previerku =D...
Zachvíľu prejdem na Win Vista SP 2 (Doterajšia Vista je blééé)
Ku Windows 7... čo ja viem...neľúbi sa mi ta široká lišta...som zvyknutý na tenšie...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.236.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Ace McIntosh0
Super člen
12. 3. 2009   #117
-
0
-

Mega.Lama napsal: Ku Windows 7... čo ja viem...neľúbi sa mi ta široká lišta...som zvyknutý na tenšie...



Však se ta lišta dá ztenčit i na tu velikost jako je ve Vistách (teda minimálně hodně podobnou).

Tak to mám já:




Jinak abych nebyl jenom OT, tak já třeba na netbooku používám Ubuntu Linux a nemám si prakticky na co stěžovat. Snadná instalace (a přehledná správa + aktualizační systém) aplikací i systému samotného, přehledné GUI a snadná obsluha - to je jen krátký výčet výhod, díky kterým se Ubuntu vyplatí používat. Ovšem abych pravdu řekl, Windows se kvůli nim jen tak nevzdám, protože subjektivně jsem na ně víc navyklý (to se navíc prohloubilo s instalací Windows 7 - od té doby jedu triple boot W 7 + W XP + Ubuntu) a pro mě je jejich ovládání o něco intuitivnější. Na pokusy a objevování světa Linuxu je však Ubuntu naprosto ideální distribuce a zejména se mi líbí její podpora na internetu - oficiální česká wiki je úplně super a pro začátečníky jako dělaná. Toho si velice cením :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 3. 2009   #118
-
0
-

To Ace McIntosh : šlape ti to svižně?? já jen proto že uvažuju o distribuci, kterou bych si na svůj netbook hodil...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.64.–
All you need is vision and time.
Andriel0
Stálý člen
12. 3. 2009   #119
-
0
-

To crAzY^ : Je vhodné říct, co máš za netbook... Prodávají se se čtyřmi druhy procesorů, což dělá trošku rozdíl... Ale na Atomu N270 tuším (1.6Ghz) šlape pěkně i Vista...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
Ace McIntosh0
Super člen
12. 3. 2009   #120
-
0
-

To crAzY^ : Ubuntu mi běží úplně bez problémů a subjektivně přibližně stejně rychle nebo i rychleji než XP (a to dokonce i s Compizem s maximáními grafickými efekty). Nároky nejsou nijak veliké (i na stroji s 320 MB RAM se dalo rozumně pracovat - samozřejmě neplatí pro zaplácaný komp s milionem spuštěných služeb), ale tak je to snad u všech linuxových distribucí, takže žádné obavy :) .

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
12. 3. 2009   #121
-
0
-

To Andriel : To Ace McIntosh : oběma díky :) ano je to ATOM N270, takže díky :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.64.–
All you need is vision and time.
Mega.Lama0
Stálý člen
12. 3. 2009   #122
-
0
-

To Ace McIntosh : ...nj...Ubuntu...aj já mám Ubuntu 7.10 (LiveCD) ale zvykol som si za tých pár rokov na Windows.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.236.–
http://www.youtube.com/watch?v=j_tWGyCK6Ds ...kto by veril,že je to otcov bratranec z druhého kolena?...
Quiark0
Věrný člen
12. 3. 2009   #123
-
0
-

(a to dokonce i s Compizem s maximáními grafickými efekty).



A vidíš přes to na obsah oken? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.6.–
plasmo0
Věrný člen
12. 3. 2009   #124
-
0
-

Fedora 10 :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.166.–
Jak vzniká vynález? To všichni vědí, že je něco nemožné, a pak se objeví nějaký blázen, který neví, že je to nemožné, a udělá vynález. [br] Albert Einstein [br][br] http://plasmo.cz [br] http://bleskovaregistrace.cz [br] http://livetrading.cz
pawlik0
Grafoman
13. 3. 2009   #125
-
0
-

To Garret Raziel : Na mých windows mám zaplněný v programech necelý sloupec a to nemám vysoké rozlišení. Tři chyby to hází již při startu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.87.–
Sa Nata A Na. Howgh
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
13. 3. 2009   #126
-
0
-

To Garret Raziel :...mne sa to taktiež stávalo pri víruse...proste som to prešiel cez Combo,Hijack a bolo po problémoch...keďže je svchvost.exe veľmi dôležitá app tak je dosť možné že je v tom aj vírus...ale tiež je pravda že to nemusí byť pravda =)...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.243.–
Andriel0
Stálý člen
13. 3. 2009   #127
-
0
-

To pawlik : řekl bych, že chyba bude mezi klávesnicí a židlí, ne ve windowsech...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
Ace McIntosh0
Super člen
13. 3. 2009   #128
-
0
-

To Quiark : To maximální nastavení skutečně není na běžné používání (teda pokud se člověk nechlubí se super featurami svého OS :D), takže jsem to uvedl čistě jako důkaz že to jede. Ono ale zprznit se to pak dá ještě víc tím detailním nastavením Compizu, to pak jen oči přecházejí :D.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
14. 3. 2009   #129
-
0
-

To Andriel : Ano, ano čekal jsem to. Wokna za nic nemůžou, je to tvoje chyba! :-). Ono, víš, ne všechny errory jsou způsobeny člověkem a jestli "používání PC" považuješ za činnost, která je od člověka chybová, tak jak myslíš :-). Podle mého názoru by operační systém měl vydržet zacházení člověkem, ne naopak. A to je přesně to, co, aspoň u mě, dělá linux. Po svých čtřletých zkušenostech s Win98 a sedmiletých zkušenostech s WinXP (můžu říct, že jsem si na ně víc jak zvykl a znám je opravdu dobře) jsem přešel během asi jednoho měsíce kompletně na linux, PC i laptop :-). A můžu říct, že toho nejen nelituju, ale jsem z toho doopravdy nadšen. Opravdu přívětivé uživatelské prostředí (IMHO pro začátečníky o dost přívětivější jak prostředí WinXP), opravdu mocná konzole pro ty, kteří chtějí linuxu doopravdy rozumnět, ve všech ohledech naprosto svobodná volba. Co se týče hardwaru, je na laptopu linux opravdu jediným řešením (pro WinXP IBM dává víc jak 1 GB přídavných programů, pro ovládání wifi, pro uspávání, pro bluetooth, pro irda, pro jánevím co a pro jánevímcojiného), s WinXP bych se dostal tak na polovinu výkonu. Programuje se mi v linuxech o dost pohodlněji (s C kompilerem skoro přímo v jádře je linux pro programování předurčen). A ve wine jsem rozjel jediné dvě hry, na kterých mi doopravdy záleží, naprosto jednoduše jsem rozjel Morrowind a Europa 1400: The Guild. Zatím na všechny programy, co jsem kdysi používal ve woknech jsem si našel v linuxu náhradu (takovej problém to nebyl, většina programů, co jsem v posledních dvou letech používal na woknech, byla původem z linuxu) a opravdu upřímně přiznávám, že nejsem člověk, co by ke svému životu potřeboval např. Photoshop, nejsem schopen naplno využít ani schopnosti GIMPu. Navíc, líbí se mi vlastnosti, co linux má. A ty jemné detaily, ktery operační systémy sekty mrkvosoft postrádají (např, zkuste ve woknech zavřít víko notebooku při vypínání. Notebook usne, po otevření se probudí a teprve teď se dovypíná, to je opravdu intuitivní a rozumny ovládání jak prase.). Opravdu rád mám také to, že se mohu přes wifi připojit přes ssh v laptopu ke svému PC a plnohodnotně ho ovládat, aniž bych cokoliv kdekoliv nastavoval a stahoval jakykoliv programy. Výhody jako strom balíčků, centralizovaná aktualizace či možnost vlastní kompilace jádra (to poslední jsem dělal všehovšudy třikrát a to pouze proto, že jsem chtěl zkusit gentoo :-)) je již pro fajnšmekry. Ano, nikomu nic neberu, používejte si Wokna klidně dál, já vám linux nestrkám. Ale na počítači trávím průměrně 8 hodin denně (verifikováno, pomocí jednoho programu :-)) a linux mi na něm vyhovuje víc jak windows, tak se mi to prosím nesnažte vzít, je to totiž pravda :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
14. 3. 2009   #130
-
0
-

Navíc, přechod na linux jsem ze svého pohledu viděl jako nutnost, podpora winXP končí za docela chvilku a jenom proto, že si mrkvosoft usmyslel, nebudu platit za nový operační systém. A promiňte mi to, ale warezit nebudu. Protože kdokoliv, kdo wokna ukradl, nemá právo se vůbec k podobné problematice vyjadřovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Andriel0
Stálý člen
14. 3. 2009   #131
-
0
-

To Garret Raziel :

1) Nereagoval jsem na tebe, reagoval jsem na pawlika - to, že mu vyskakují chybové hlášky znamená, že ON něco špatně nainstaloval, že ON něco podělal při instalaci, či že ON něco nedokončil, protože mé XP na notebooku žádné chybové hlášky nevyhazují (čili není to trvalý stav na všech WXP - chyba je na JEHO straně)

2) Přívětivé prostředí? Nemyslím, že je přívětivé, když nainstaluji skrze synaptic (v Ubuntu) program a on se mi nezobrazí v žádné nabídce. Nemyslím, že je přívětivé, že k instalaci programům se ani nepíše, jak je spustit, či přidat do nabídky. HW podpora? Ano, ta tam je víceméně dobrá "out of box", stejně, jako ve Win. Vista, či Win 7 (na svém notebooku, když jsem si nainstaloval Vistu, nemusel jsem instalovat nic navíc. Prostě jsem zkusil zapnout wifi a ona se zapla. Rozlišení také korektní. Když jsem tam dal Linux, půl hodiny jsem šteloval svou broadcom wifinu, abych se vůbec mohl připojit, o rozlišení nemluvě).

Mimochodem, k výkonu, to se musím pousmát. Jak jsem řekl, mám netbook HP 2133, jenž má VIA procesor. Tento procesor je velice úsporný na úkor výkonu a tak má výkon asi jako Celeron taktovaný na 600Mhz... Díky tomuto, velmi nevýkonnému, počítači, jsem si udělal obrázek o náročnosti Linuxu. Nejen, že nabíhal asi o 10 sekund později, ale také se sekal už při spuštění dvou-tří programů. Navíc, tím, že byla lišta nahoře i dole (Gnome) se snižovalo drahocenné místo. Neříkám, že se to nedá nastavit tak, aby Linux startoval o 10 sekund dříve, jen porovnávám "out of box" systémy, čili čistě nainstalované, plně aktualizované a s nainstalovaným HW.

3) To, že nepoužíváš nějaké speciální programy, to nechám stranou úplně. Nedokážu si představit, že bych přišel do školy a řekl profesorovi "omlouvám se, že jsem nemohl udělat automatický časový diagram, neboť jsem nerozchodil MultiSIM na svém úžasném Linuxu, tady to máte v ruce"... Vždyť by mě vyhodili, proboha :/. O autoCADu nemluvě, jak jsem říkal, Cinema 4D je u mě také a Photoshop mimochodem taky. A upozorňuji, že to jsou vše ORIGINÁLNÍ programy. AutoCAD a MultiSIM má originální licenci v rámci školy, Cinema 4D má originální studentskou licenci (za pár tisíc), Photoshop jakbysmet a Visual Studio 2008 Professional Edition mám na ISIC kartu... Takže bych ušetřil blbé 3-4 tisíce za originální Visty X64, ale to, že bych nemohl používat programy za desítek tisíc korun, to je vedlejší.

4) Vypínání laptopu a zaklapnutí víka? U mě běžná věc a to mám Windowsy. Je to jen otázka nastavení, nic více... Mimochodem, když už jsme u toho, na Linuxu se mi občas stalo, že i když jsem měl nastaveno zavření víka na spánkový režim, i přes zavření se notebook jaksi kousl a nic se nestalo. Málem se mi zničil netbook v mé tašce, protože byl v obalu a neměl přístup vzduchu. Zajímalo by mě, jak by mi to vzali na reklamaci...

Rozhodně ti neberu, že ti Linux vyhovuje. Používej si co chceš, když jsi tak nenáročný, že si vystačíš s Linuxem a programy na něm, je to dobře jen pro tebe, neboť dost ušetříš. Já jen říkám, že Linux je jen a pouze pro velmi nenáročné uživatele, není to pro normální uživatele, jako jsem já. Linux bych klidně používal jako server, neboť stabilnější opravdu je, než Windows (tedy, subjektivně), ale kdybych musel mít doma Linux na svých počítačích, zbláznil bych se. Mám legální Visty (koupené za 4 tisíce, Home Premium X64) a jsem naprosto spokojený uživatel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
Earl Cash0
Věrný člen
14. 3. 2009   #132
-
0
-

To Andriel :
nechce se mi zde psat sahodlouhy prispevek, takze jen strucne....

To ze nejsi s novym grafickym prostredim szity z nej nedela horsi nebo snad neprivetivejsi prostredi, nez ma jakykoliv jiny operacni system... Takovy argument z ust nekoho, kdo pouzival linuxe distro sotva par tydnu, soude podle tvych "zkusenosti" popisovanych nize, je naprosto irelevantni...

Pokud instalujes ze synapticu program, ktery disponuje grafickym rozhranim, vzdy se ti prida do nabidky, nemalo podobne nabidce START ve windows, ktera je taktez ve vychozim nastaveni (u KDE/GNOME) zobrazena v liste... Programy jsou dokonce setrizeny podle typu (Games, Multimedia, Office,...), tudiz mnohem privetivejsi, nez po case "zasrana" nabidka START (viz zkusenosti nekterych uzivatelu vyse + obrazkova dokumentace :-) )....

Nemyslím, že je přívětivé, že k instalaci programům se ani nepíše, jak je spustit, či přidat do nabídky.

Promin, ale pocitace nejsou pro idioty...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Andriel0
Stálý člen
14. 3. 2009   #133
-
0
-

To Earl Cash : Jsem idiot, když kliknu na instalaci programu, program NIKDE v nabídce (proboha, já vím, že je to tam rozděleno do různých kategorií, ale nový program nebyl ani v jedné z nich) nenajdu? Jak mám vědět, jakým příkazem se spouští ten či onen program? On totiž nainstalovaný je, z příkazové řádky jej spustím, když už konečně najdu příkaz, ale v grafickém rozhraní se prostě nezobrazí.

Pokud chceš někomu nadávat, nebo někoho urážet, tak jinde. Vyjádřil jsem slušně své zkušenosti a své názory na Linux, který silně nemám rád a který, ačkoliv jsem jej zkoušel, mi nesmí na harddisk...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
tmi0
Věrný člen
14. 3. 2009   #134
-
0
-

To Garret Raziel :
spravny nazor! Morrowind rulez, C language rulez!

To Andriel :
ad 2) linuxove operacni systemy u uzivatelu vetsinou predpokladaji, ze si prectou soubor README (trefne pojmenovany, ze?), ve kterem veskere informace se spoustenim souvisejici jsou. program se ti do nabidky automaticky vetsinou neprida, a to je dobre - kdyz totiz neco instalujes, stava se ze ta vec ke svemu spusteni potrebuje nejake dalsi male programky, ktere bezny uzivatel moc nevyuzije. unixova filosofie je zalozena na tom, ze kazdy program dela prave jednu vec ke ktere je urcen, a dela ji dobre. filosfie to je dobra - existuje jeden program na zipovou komprimaci, ktery vyuziva cely system: na windowsech si programy ktere chteji setrit mistem komprimovat svoje data sami, neexistuje moznost kooperace uzivatelskych aplikaci. a ted si predstav ze by se ti do graficke nabikdy pridal KAZDY program - ja mam na svem systemu 2398 spustitelnych aplikaci, vetsina je systemova. grafickych list nevyuzivam, ale zkusil jsem nasledujici: kliknul jsem na listu, vyskocila nabidka, dal jsem prave tlacitko - vyskocila dalsi nabidka s polozkou "add launcher to this panel", po jejimz kliknuti me prijimalo dialogove okno zadajici zadani jmeno prikazu. neprilis slozite. prikaz programu ma budto stejne jmeno jako jmeno instalovane package, a nebo je naleznutelny v README.

ad vykon) otazka osobni konfigurace, pro kazdy operacni system existuje stroj na kterem bude defaultni verze nejvykonejsi

ad 3) pokud by te skola vyhodila za to, ze nemas windows, pak bych je nevahal zalovat. skola te nemuze nutit k pouzivani konkretniho systemu. to by pak na vasi skole nemohl studovat nikdo kdo nema pocitac. skola je povinna zajistit splnitelnost domacich uloh kazdemu zakovi, tedy i takovemu ktery nema windows.

ad normalni,nenarocny uzivatel) nevim co si predstavit pod pojmem normalni uzivatel. ja jsem uzivatel dost narocny, povazuji od sveho systemu dost, predevsim aby mi v nicem nebranil.

To Earl Cash :
hmm tu narazku na idioty bych si mozna odpustil - ono se totiz k programum pise, jak je spustit, konkretne v jejich manualovych strankach. ja se za idiota nepovazuji, a prave proto si ty stranky vzdy prectu, nez nejaky prikaz (poprve) spustim. ac je vetsina jmen switchu dost intuitivnich, nechci riskovat ze bych tipnul spatne:)

To Andriel :
ad nanavani) Earl Cash nekpmu nadava? nevsiml jsem si. ac je narazka na idioty v nevhodnem kontextu, je objektivne pravdiva a slusna.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Earl Cash0
Věrný člen
14. 3. 2009   #135
-
0
-

To tmi : u vetsiny programu, se kterymi jsem se setkal, staci trocha selskeho rozumu, aby je clovek spustil - binarka se jmenuje vetsinou stejne, jako program samotny...

a jak sam zminujes, vsechno se da dohledat... bud v manu (prave ty switche), pripadne pouzit "--help" / "-h" pri spousteni...

To Andriel :

Vyjádřil jsem slušně své zkušenosti a své názory na Linux, který silně nemám rád a který, ačkoliv jsem jej zkoušel, mi nesmí na harddisk...

to je mozna ten problem, proc ti zdanlive nic nefunguje... chapu, je daleko jednodussi si rict, "nefunguje to, muze za to Linux, hrozny operacni system" namisto "aha, udelal jsem chybu, podivam se jak ji vyresit"... v tomto je mezi nami obrovsky rozdil, a proto jakakoliv dalsi diskuze na toto tema je zcela zbytecna, vyustila by jen v dalsi domnele urazky tve osoby....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.177.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
tmi0
Věrný člen
14. 3. 2009   #136
-
0
-

To Earl Cash : ono neco jineho je "spustit program" a "spustit program spravne", tedy tak aby delal co se po nem chce; ale jak rikas, vic nez trocha racionalniho pristupu vetsinou potreba neni :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
Quiark0
Věrný člen
14. 3. 2009   #137
-
0
-

Pěkný flame pánové :) Ve skutečnosti je to ale tak, že Linux sucks a Windows sucks. Mac OS jsem nezkoušel, ale bude to podobné :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.6.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
14. 3. 2009   #138
-
0
-

To Quiark : nj...biznis je biznis...nekouká se na kvalitu ale na značku...a hlavne...marketingové tahy nekterých nejmenovaných softwarových gigantu,nechcem nikoho z této firmy urážet ale pravda je krutá (Hovorím o Microsofte) =)...už z názvu vyplýva: Microsoft (né software ale soft)..ale ich produkty Visual Studia,.NET Framework,Silverlight a pod. sú kvalitné,no pre klasických úradníkov zbytočné... ale uvidíme co bude s Win Vista SP2 a Win 7...či to nebude deravé jak sito...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.230.–
Quiark0
Věrný člen
14. 3. 2009   #139
-
0
-

Anonymní uživatel: Mega.Lamo, zapomněl ses přihlásit :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.6.–
15. 3. 2009   #140
-
0
-

To Andriel: Promiň, ale přijde mi trochu hloupé nějak více porovnávat OS, ke kterému máš odpor a který jsi sotva zkusil. Já mám taky přirozený odpor k např. metalu, ale neříkám, že každý metalista je omezenec a že metal je pro jednoduché lidi. Já jsem (můžeš mi to zkusit vyvrátit) náročný uživatel, dokonce tak náročný, že mi MS Windows nestačí.

Ad hardware: V tom případě je každá HW konfigurace vhodná k něčemu jinému. Na přesně tomhle laptopu, na kterém teďka ve Fedoře pohodlně píši, ještě před půl rokem běžel MS Windows XP Professional SP2. Notebook měl (systém byl cca rok starý) opravdu velké HW potíže, wifi out of the box nejela vůbec (nejsem si jist, jestli vůbec WinXP WIFI zvládají), bluetooth taky ne, irda nic, notebook se neuspával, ztráty výkonu obrovské. Poté se laptop dostal ke mě (musím dodat, že se jedná o IBM. Nevím, která jiná značka by měla být se vším kompatibilnější, než firma, která vynalezla PC jak ho známe dnes). K tomuto laptopu jsem dostal zadarmo (OEM) originální licenci Win XP a i přes to jsem se rozhodl na něm provozovat linux, protože narozdíl od Win XP na něm jede naprosto všechno out of the box a navíc bez nejmenších potíží.

Líbí se mi, jak se snažíš flamovat proti něčemu, s čím nemáš žádné zkušenosti :-)

Taky se mi líbí, jak prosazuješ názor, že linux je pro nenáročné uživatele, když světový názor (samozřejmě kromě Radka Hulána) je naprosto opačný, linux má pověst (on totiž opravdu je) operačního systému pro profesionály, programátory, geeky a lidi co tomu rozumí (už jenom proto, že hlavní část linuxu je stejně v terminálu).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
15. 3. 2009   #141
-
0
-

Musím upřímně dodat, že by mi spíše stačilo FreeBSD či podobný un*x systém, než Windows. Windows jsou na mě prostě moc hloupé.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Andriel0
Stálý člen
15. 3. 2009   #142
-
0
-

To Garret Raziel : Programátor musí být náročný? Nepovídej... Já mám na notebooku profil "práce", který má na pozadí modrou barvu a jediná ikonka na ploše je Visual Studio + uložené projekty... Neflamuju, říkám své zkušenosti. To, že jsem s Linuxem nevydržel déle, než pár týdnů neznamená, že o něm nevím nic (ačkoliv je jasné, že si jej neumím nakonfigurovat a upravit tak, jako člověk, který jej má třeba rok, to je ale vedlejší a o to tu nejde).

Jsem rád, že se ti to líbí. Mě se zas líbí, jak všichni, kdo jdou proti linuxu jsou idioti, kteří to jen neumí. Neberu jej nikomu. Když ho někdo má a je spokojený, jak říkám, je to jen jeho výhoda. Já spokojený jsem, Vista je svižný a robustní systém, který konečně implementuje .NET framework přímo do systému (už, aby se rozšířila, společně s Win 7). Neříkám, že je něco lepšího, říkám, že mě vyhovuje Windows více.

Mimochodem, vzhledem k tomu, že Linux má jen pár procent uživatelů celkově (1-2?), tak tento názor nebudu sdílet sám...

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.241.–
Nevíš jak na to? Pomůžu... http://www.googleforidiots.com/ Jstlž jst schpn přčst tt, mžt njt dbr zmstnn jk prgrmtr.
ETNyx0
Newbie
15. 3. 2009   #143
-
0
-

To Andriel : HH Vista je rozhodně robustní (a Linux je taky vždyť Ubuntu ma v repositáři přes 25 tis. balíčků) :-D ale ne že by to Vista potřebovala, vždyť má v sobě integrovaný knihovny který nikdo nepoužívá už 7 let a už ani sami vyvojáři neví k čemu mají byt, ale radči to tam nechají, co kdyby je náhodou někdo používal nebo chtěl použít. Osobně se s Vistou setkávám jen u bratra na NB (a má výkonnější a profesionální železo než já) a sem rád, že ji nemusím používat jako on protože je to prostě pomalý. Doufal jsem že s tím ve Win 7 něco udělají, ale co říkají lidé, které znám a zkoušeli betu, tak to zase není žádná sláva tak snad v další generaci. Každopádně když ti windows vyhovuje více tak proč jej nepoužívat, že?

HH K argumentu, že Linux má 1-2 procenta uživatelé, tak to zase není tak jak se zdá, stavíš na neznalosti a omezenosti lidí. V jedný firmě děláme kvůli šetření postupný přechod na Linux a sami zaměstnanci když trošku poznali jak to funguje, a že to funguje minimálně stejně dobře, tak (a to jsou v it naprostý BFU) za námi chodí abychom jim udělali kurzy v používání tučňáka, aby jej mohli lépe využít a 90% z nich již doma mají dulaboot Linux vs Win což by normálně nikdy neměli, protože se s Linuxem nesetkali nebo neměli impulz se s ním učit. Prostě to nejhorší při přechodu je učit se s novou věcí. Ale to máš všude. K ježísku můj otec dostal nový mobilní telefon a dokonce února tahal furt ten straej protože se nechtěl učit s novou věcí,...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.145.–
tommz90
Stálý člen
15. 3. 2009   #144
-
0
-

A nemáte to jedno? Linux - Windows, prašť jak udoď. Já osobně to tak střídám a teda zatím jsem si nevšiml mezi těmi systémy žádných větších rozdílů ... Debian i XP bezproblémová instalace, hw kompatibilita taky stejná, stabilní je to taky (pokud se v tom nešťourám). Pidgin, Firefox, VLC a NetBeans jsou k dispozici ve verzi pro oba sytémy. COD 1 má instalátor i pro linux. Asi před dvěma týdny jsem znovu přešel k Debianu, protože se mi podařilo přepsat si část disku, když jsem se hrabal ve zdrojácích systému Menuet. A o svou minulou instalaci linuxu jsem prozmenu přišel, když se jsem udělal chybu ve skriptu pro třídění fotek - smazal mi půl systémových souborů (moje chyba - neměl jsem to pouštět pod rootem ...)

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.209.19.–
tmi0
Věrný člen
15. 3. 2009   #145
-
0
-

To tommz9 : v tvem prispevku sam jeden velky rozdil ukazujes :) linux ti dava vetsi silu, ktera se ale muze snadno obratit proti tobe. pokud na pocitaci pracujes predevsim s high-level uzivatelskymi aplikacemi, pak neni divu ze se ti zdaji podobne, protoze ony aplikace se prave snazi byt na systemu nezavisle... co se tyce bohatstvi systemovych nastroju, tak u windows je to skutecne k prasteni.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.226.226.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
15. 3. 2009   #146
-
0
-

To Andriel : Tak, čísla nic směrodatného neukazují. Jsem náročný uživatel, protože nejsem pouze programátor, ale jednoduše "pokročilý uživatel počítače" (podívej se několik příspěvků dozadu,

tady ukazuju, jak vypadala moje plocha ve windows). A nesnažím se odporovat, že náročným uživatelům Windows stačí, snažím se vyvrátit, že náročným uživatelům linux nestačí. Stačí a nejenom to. Jenom proto, že jsem uživatel linuxu neznamená, že jsem omezenej, používám PC pouze k přehrávání hudby a prohlížení webu, ale o něčem podobném jsi si nás pokoušel přesvědčit. A jenom proto, že "tobě nevyhovoval" hned neznamená, že nemůže vyhovovat nikomu, kdo tomu rozumí. Mimochodem, kdyby mi někdo něco takového pověděl a podložil to pořádnými argumenty (nejlépe z vlastní mnohaleté zkušenosti), klidně bych to zvážil a třeba i na konci dal zapravdu. Jenže, z tvých "úst" jsem ještě neslyšel ani jeden pořádný argument, proč by měl linux stačit jenom nenáročným uživatelům, zatímco pro náročné je pouze Windows XP. Já bych se bez typických unixových vlastností a unixové robustnosti už jen těžko obešel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý