Převod části textu na jiné kódování – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Převod části textu na jiné kódování – PHP – Fórum – Programujte.comPřevod části textu na jiné kódování – PHP – Fórum – Programujte.com

 

greenmouse
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
6. 2. 2008   #1
-
0
-

Zdravím, potřeboval bych poradit s následující problémem. Mám pronajatý internetový obchod, kde je nastaveno kodování utf-8. Chci na stránky přidat obsah z jiného webu, konkrétně zpravodajství z iDNESu a když to udělám, tak je text zpráv plný kostiček a otazníku, protože mají kodování ve windows-1250. Nemám možnost změnit kodování celého webu v meta tagu, ale zajímalo by mne, jestli je možné nějak změnit kódování u části zdrojového kódu, buď pomocí css nebo nějakým jednoduchým scriptem přímo ve zdrojáku.
díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.24.–
Paja2
~ Moderátor
+2
Věrný člen
6. 2. 2008   #2
-
0
-

jde to pomocí php iconv

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.165.–
7. 2. 2008   #3
-
0
-

To Paja2 : Díky moc, nakonec jsem zjistil, že se to dá vyřešit pomocí parametru charset v tagu script, protože idnes to dodává jako script.

V souvislosti s tímhle skriptem (a tedy obsahem z jiného webu) si dovolím ještě jednu otázku, dá se nějak (zase pomocí css nebo nějakého příkazu) docílit otevírání tohoto odkazu v novém okně? Implicitně je to totiž nastaveno tak, že se to otvírá v okně stejném a na můj dotaz na idnes sdělili, že to jinak nejde (jenže to tvrdili o znakové sadě:)) takže se ptám tady, díky za jakoukoliv radu.
GM

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.24.–
Zelená myš, taky myš..
vaclavd0
Newbie
7. 2. 2008   #4
-
0
-

no záleží, jak si to zpracuješ při importu do stránek ... jestli to děláš přes nějaký modul ... dá se to upravit. Záleží na tobě, jak budeš odkazy otevírat.
Já taky volím otevírání do nového okna.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.230.–
Václav Dobiáš
mám skvělou paměť, ale krátkou
7. 2. 2008   #5
-
0
-

Je to jenom čistý script, který je dodáván od nich:

<script language="javascript" type="text/javascript" src="http://b.idnes.cz/pb.asp?r=1773&s=68" charset="windows-1250">

u kterého jsem si jen upravil vzhled pomoci tagů div a css. A zatím jsem si s tím tedy neporadil..

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.24.–
Zelená myš, taky myš..
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 14 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý