Pojďte, vytvoříme ... – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pojďte, vytvoříme ... – Offtopic – Fórum – Programujte.comPojďte, vytvoříme ... – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

No prostě já...
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
14. 2. 2008   #1
-
0
-

Nazdar programátoři, nudíte se??? Pokud jo, mám pro vás návrh.

Pojďte, vytvoříme jednoduchý OS.


Pokud se teda nudíte napište. A kdokoli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
Santas0
Věrný člen
14. 2. 2008   #2
-
0
-

sry, ale uz toho ako pises, to nema sancu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
yaqwsx+9
Posthunter
14. 2. 2008   #3
-
0
-

Nechci Tě nějak shazovat, ale(usuzuji z tvého příspěvku) o tom nemáš naprosto žádnou představu -> nemáš na to...

EDIT: TAk mě Santas predběh.....

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.110.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2008   #4
-
0
-

nekazte mu tu euforii...asi prave dostal dobrou znamku z programovani v pascalu a tak hleda prilezitost se nekde uchytit...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Santas0
Věrný člen
14. 2. 2008   #5
-
0
-

no, ono sa o tom dost hovori tu na fore
napr. Blujacker myslim robi tetris v nejakom primitiv os

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
yaqwsx+9
Posthunter
14. 2. 2008   #6
-
0
-

To Santas : Nj, jenže oni nedělají ve vlastním, ale spíše upravili zdrojové kódy již existujícího(omlouvám se jestli se pletu a křivdím)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.110.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Blujacker
~ Moderátor
0
Grafoman
14. 2. 2008   #7
-
0
-

Santas napsal:
no, ono sa o tom dost hovori tu na fore
napr. Blujacker myslim robi tetris v nejakom primitiv os


Zelenáč, ne já;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.226.–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2008   #8
-
0
-

http://programujte.com/index.php?akce=diskuze&kam=vlakno&tema=7332-nahodne-cislo tady je link te diskuze...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Santas0
Věrný člen
14. 2. 2008   #9
-
0
-

nevadi :P

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
pawlik0
Grafoman
14. 2. 2008   #10
-
0
-

To No prostě já... : Nevím, jestli se mi to zdá, ale podle toho tvého příspěvku si myslím, že jsi chtěl napsat vytvoříte :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.152.–
Sa Nata A Na. Howgh
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 2. 2008   #11
-
0
-

Nechápu to. jak můžete z příspěvku


Nazdar programátoři, nudíte se??? Pokud jo, mám pro vás návrh.

Pojďte, vytvoříme jednoduchý OS.


Pokud se teda nudíte napište. A kdokoli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


zjistit, že člověk neumí programovat, že nemá na to něco dokázat, že jeho projekt ztroskotá? Jak? Naučte mě to!
BTW: Já tady nějak delší dobu sleduju, že když sem někdo příjde s nějakým návrhem projektu, všichni ho začnete shazovat a neuznávat, aniž by onen člověk upřesnil o co jde a jaké předpoklady k tomu má. Ale lidi, od toho tu přeci nejsme...nemyslíte?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Earl Cash0
Věrný člen
14. 2. 2008   #12
-
0
-

To Nefaritus : pravda, nedokazuje to ze autor neumi programovat, nybrz jeho naivitu...uz jenom tim ze se muze ozvat "kdokoli" je pro me dostacujici dukaz...asi reknu kamaradum co ovladaji HTML aby se zapojili (nic proti koderum samozrejme).... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Santas0
Věrný člen
14. 2. 2008   #13
-
0
-

To Nefaritus : ano, mas pravdu, ale vyjadrovanie typu "A kdokoli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" mi moc nepridena niekoho kto by to dokazal (jasne nemusi to byt pravda).
A takisto ked tak mohol hned upresnit

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
yaqwsx+9
Posthunter
14. 2. 2008   #14
-
0
-

To Nefaritus : Nj, jenže ten kdo tomu rozumí, atd okamžitě napíše upřesňující informace, jeho příspěvek vypadá krapet líp(A určitě si nedá jméno "No prostě já..."), možná rovnou dá nějáký kontakt...A myslím, že v poslední době tu nikdo takový nebyl...

Jinak je pravda, že jsme tady na fóru velice hnusní.....Omlouvám se.Příště se zeptám na nápad a poté popřípadně začnu kritizovat..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.110.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
tom*p0
Stálý člen
14. 2. 2008   #15
-
0
-

Počet vykřičníků mluví za vše. :smile13:

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
14. 2. 2008   #16
-
0
-

a) Proč OS? Už jich je hodně. Co něco užitečného?
b) Kdokoliv? Může i moje babička? Taky se moooc nudí.
c) Kontakt? K čemu, co?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Tokan0
Grafoman
14. 2. 2008   #17
-
0
-

a jéje, tady je zase 98% strašně chytrých jasnovidců. Ho nechte, třeba něco dokáže a pak budete čučet :) Sice nechápu proč chce rovnou vytvářet OS, ale to je jeho věc. Možná že chce být konkurencí MS, nebo chce jen udělat díru do světa. To je ale jeho věc a psát mu mají ti, kdo mu chtějí pomoci a ne XX lidí jen aby mu řekli že to nemá cenu atd. A proč že je tohle v Offitopic? Já bych to radši viděl v SW, ale jak myslíte.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
stibi0
Návštěvník
14. 2. 2008   #18
-
0
-

Je fajn vidět kolik tu je chápavých a přejícných lidí, ale já si přece jenom počkám, co z toho vyleze, pokud z toho něco vyleze, třeba i upřesnění záměrů by potěšilo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
14. 2. 2008   #19
-
0
-

To all: Já si taky myslím, že by bylo lepší zkusit něco využitelnějšího než jednoduchý OS, ale proč hned vnášet špatnou kritiku :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Petr
~ Anonymní uživatel
746 příspěvků
15. 2. 2008   #20
-
0
-

OK.

Tak teda bližší info zde: http://www.w8a6.ic.cz/OS/d1/index.php


A tu babičku, by jsme s toho mohly vynechat !!! :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
15. 2. 2008   #21
-
0
-

Hmmm...

Error 404 - Not Found

The requested URL /OS/d1/index.php was not found on this server.

Požadovaná stránka /OS/d1/index.php nebyla nalezena.

...a ještě procvič gramariku když něco píšeš :o) za by jsme by ti češtinář urazil hlavu a mohli s tvrdym Y na konci je otázka 1. stupně základky :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
stibi0
Návštěvník
15. 2. 2008   #22
-
0
-

Nefaritus: pokud nás považuje za ženy, tak ten ypsilon na konci je naprosto oprávněný :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
Colpik0
Super člen
15. 2. 2008   #23
-
0
-

Ježiš nechte ho bejt. Pamatujete, jaké účinky to mělo na Vojtu... chudák se někam zašil...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.176.–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
yaqwsx+9
Posthunter
15. 2. 2008   #24
-
0
-

NEbylo by vhodné založit nové(popřípadně pokračování) vlákno, kde s etmumuto budemě věnovat a nekritizovat?
JInak se fakt omlouvám za to shazování...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.95.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Earl Cash0
Věrný člen
15. 2. 2008   #25
-
0
-

http://garr.dl.sourceforge.net/sourceforge/fritzos/Prekernel0-7-1.zip tady jsem vystoural zdrojove kody mini OS FRITZOS...na nauceni principu je to naprosto idealni a zdrojovy kod je prehledny a pekne okomentovany... takze GL pri studiu ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
15. 2. 2008   #26
-
0
-

To Earl Cash : Hm, procházel jsem si ho a ač neumím moc dobře C++ ani assembler, je to k pochopení (až teda na ty soubory s těma údajama v hexech...). Ale pokoušel jsem se to zkompilovat a prostě se mi to nepodařilo. Kompiloval jsem na 64 bitové verzi Ubuntu podle návodu a napsalo mi to, že mám špatnou architekturu (někdy) a někdy to zase napsalo že /boot/boot.asm in not such a file directory... nechceš někam uploadnout zkompilovanou verzi?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zelenáč0
Posthunter
15. 2. 2008   #27
-
0
-

To Garret Raziel : A co je to v adresari bins!? Jinak co myslis tema "soubory s udajema v hexech"?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
15. 2. 2008   #28
-
0
-

Jsou tam soubory, ktery když otevřu jako texťáky (zkoušel jsem to teda ve Win v PSPadu), je tam tabulka v hexadecimání soustavě a spousta čísel taky v hex. a vedle toho na řádek vždycky spousta teček a nějaky nesmyslny písmeno, většinou ještě z háčkem nebo čárkou. A v adresáři bins je boot.bin a kernel32.sys.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zelenáč0
Posthunter
15. 2. 2008   #29
-
0
-

To Garret Raziel : Ja vim co je v tom adresari! Tam je ta tva "zkompilovana verze"!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
tobel0
Návštěvník
15. 2. 2008   #30
-
0
-

Ach tak ted jsem si vzpomel na casy asi pred 2 lety, kdy me taky napadlo udelat operacni system. Uz jsme meli s kamosema vsechno vymysleny, co jak bude vypadat, kde co bude(meli jsme velmi revolucni napady :smile2: ), ale cely projekt nakonec ztroskotal na tom, ze nikdo z nas neumel programovat a nikdo nebyl ochoten se zacit ucit :smile6:

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.74.–
Kdyz mas chut, dej si rtut
Colpik0
Super člen
16. 2. 2008   #31
-
0
-

Tak mě napadlo, co udělat spíš nějaký nový desktopový prostředí? :smile1: Míň assembleru, víc grafiky, větší šance na používanost a hlavně víc lidí, kteří by se mohli zapojit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.176.–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
stibi0
Návštěvník
16. 2. 2008   #32
-
0
-

Nechci nikomu shazovat ideály, naděje, nápady, radost, či cokoli. Ale v tomto jsem skeptik.

za a) pro vaše nápady (třeba desktopové prostředí) není na trhu místo, užitelé jsou rozebráni. Museli by jste přijít s veeelkou "killer feature" která by za to stála

za b) nevím jak jste na tom se schopnostmi něco takového naprogramovat ( + třeba zase u toho desktopového prostředí je třeba znát a umět navrhnout ergonomické prostředí, okopčit win dialogy atd. asi nebude dobrá cesta :D , + další věci) ale i kdyby to jednotlivec zvládnul, těžko najde uživatelskou základnu která by rozšířila pracovní sílu

za c) " pojďme udělat " jsou jenom slova, .. vím a znám sám.

Prostě tento thread mi přijde jako dobrý vtip :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
Earl Cash0
Věrný člen
16. 2. 2008   #33
-
0
-

To stibi : vystihl jsi to nejlip ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
yaqwsx+9
Posthunter
16. 2. 2008   #34
-
0
-

To stibi : Celkem s tebou souhlasim, ale pokud bys chtěl aby se nějaké počáteční projekty používaly, tak bys musel pořád jenom programovat erotické hry....

Ale neco jiného než OS by se mohlo udělat...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.110.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
stibi0
Návštěvník
16. 2. 2008   #35
-
0
-

yaqwsx: vidíš to, erotickou hru nativně na linuxu jsem ještě neviděl :píšu si do TO-DO.

Rozhodně nechci nikoho potlačovat v programování, naopak. Jen je dobré dávat si cíle, které jsem schopen splnit.
Dovolím si tvrdit, že v tomto threadu jsou programátoři - začátečníci, včetně mě, už dřív jsem si všimnul že začátečníci se dělí do několika skupin.

1) Začátečník má supr nápad, třeba nový OS, vidí svou nehynoucí slávu až to dá do kupy, tak to šoupne na fórum a čeká. Konec.
2) Začátečník by rád programoval, ale neví co, bojí se, že na to nemá, ani na jednoduché věci, přitom jinak než programováním know-how nezíská, dokud se nerozhoupe, jeho budoucnost je nejistá.
3) Tady je kompromis mezi případem 1 a 2. Dává si postupné cíle, problém řeší po logických částech. Postupem času získává zkušenosti a může si troufnout na větší výzvy.

Takhle to vidím já.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.249.–
už mám taky blogísek :) http://www.stibi.org/blog
yaqwsx+9
Posthunter
16. 2. 2008   #36
-
0
-

Ni já vidím ještě 4.skupinu; ví na co mají,ale to je moc nebaví a tak studují hromadu teorie pak začnou na nečem pokročilejším, na kterém se ještě učí další věci...Tento přístup se mi líbí, ale OS mi připadá až moc složitý...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.67.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Santas0
Věrný člen
16. 2. 2008   #37
-
0
-

no ono po zvladnuti zakladov si dat za ciel jednoduchy os, nemusi byt az take hrozne, ale co ma vediet?
ak dajme tomu nabootovat a vypisat dve vety, ok...
ak nieco "normalne", ee...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
Zelenáč0
Posthunter
16. 2. 2008   #38
-
0
-

Programovani OS ale opravdu neni nic tezkeho. Jde spis o rutini a nevdecnou praci - prectete stovky stranek specifikace a zplacate z toho 50 radku kodu. A z tech 50 radku ve 47 pouze kontrolujete, jestli se v tech prvnich trech neco neposralo. Kdyz konecne prijdete na to, ze prikazy mate posilat v big namisto little endianu, odmeni vas 2048 nicnerikajicich hodnot vytahnutych z CDcka. Takovy vypis v hexadecimalni soustave je vam samozrejme k nicemu, takze jdete studovat prozmenu specifikaci ISO9660 a cele se to opakuje odznova. Na to nepotrebujete umet programovat, na to potrebujete pouze umet anglicky a byt tak trochu blazen!

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
lavor0
Newbie
16. 2. 2008   #39
-
0
-

Zelenáč napsal:
Programovani OS ale opravdu neni nic tezkeho. Jde spis o rutini a nevdecnou praci - prectete stovky stranek specifikace a zplacate z toho 50 radku kodu. ...



Tu ti musim oponovat, nedavno som spolu s 2 kolegami bol nuteny OS nakodit (zapocet za povinny predmet) a nie je to nic jednoducheho. Musis sa babrat s vecami ako sprava vlaken (planovac), podpora nejakych zariadeni, sprava fyzickej/virtualnej pamati (strankovanie, TLB) , podpora uzivatelskych procesov (syscalls) a mnoho dalsich veci. Pritom slo o velmi jednoduchy OS na procesor MIPS (kodit nieco na procaky od Intelu, alebo od AMD je o dost horsie) a konecny vysledok mal niekolko nasobne viac ako 50 riadkov kodu. Navyse sa operacne systemy kodia vacsinou v Cecku a urcite sa nevyhnes assembleru, takze stracas moznost vyuzivat vymozenosti modernych jazykov. Urcite ak sa niekto nudi, tak zacat programovat OS nie je najlepsi napad.

PS: Kto by mal zaujem trochu sa na to pozriet tu je dokumentacia k nasmu jednoduchemu OS.
http://www.ms.mff.cuni.cz/~zakur4am/

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.219.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
16. 2. 2008   #40
-
0
-

To lavor : No, nic proti, ale Zelenáč mluví ze skušenosti :smile4:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
tmi0
Věrný člen
16. 2. 2008   #41
-
0
-

To survik1 : No, nic proti, ale rekl bych ze Iavor taky).

jednoduchost/obtiznost cinnosti je urcena spise jejim vykonavatelem nezli cinnosti samotnou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.185.230.–
ksp.mff.cuni.cz -- doporučuje 5 z 0 přetečených bufferů!
lavor0
Newbie
16. 2. 2008   #42
-
0
-

To survik1 : Ja nevravim ze nie, ale myslim si ze z mojej odpovede je jasne, ze zo skusenosti hovorim aj ja. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.219.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
16. 2. 2008   #43
-
0
-

To lavor : Ano, ale tvá zkušenost je podnícená tím, žes o to nestál a že to byla pouze povinnost...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Santas0
Věrný člen
16. 2. 2008   #44
-
0
-

ale takisto je rozdiel aky mohol robit os lavor a aky Zelenac

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.64.–
http://psandtner.sk/blog
lavor0
Newbie
16. 2. 2008   #45
-
0
-

To survik1 : Sory, ale som sa asi zle vyjadril. Studujem preto lebo ma to bavi, takze povedat ze som o to nestal nie je na mieste. Pri tomto projekte som sa naucil toho vela, hlavne co sa tyka tymovej prace. Po precitani tohto vlakna som mal pocit, ze mnoho ludi tu hovori a ani zdaleka nevie co to je programovat taky OS, chcel som len prispiet do diskusie pretoze mam pocit ze o tom nieco viem. Absolvoval som semester prednasok (2x do tyzdna) o Operacnych systemoch vseobecne a chodil som na tie prednasky celkom rad, pretoze som sa predtym o to nezaujimal. Momentalne si myslim ze o tom viem o dost viacej ako priemerny programator a asi by som sa do dalsieho OS nepustal, preto som len chcel informovat. Co sa tyka Zelenaca nic proti nemu nemam, ak kodil sam OS klobuk dolu pred nim, avsak jeho popis programovania OS mi prisiel dost zcestny, preto som zareagoval. Ano je to vlastne nakodenie referencnych priruciek k danemu procesoru, ale ver mi ze programator, sa aj pri tom dokaze vyburit a zoptimalizovat vsetko co sa da (niekedy aj co sa neda :) ).

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.219.–
Zelenáč0
Posthunter
16. 2. 2008   #46
-
0
-

To lavor : Jiste, jiste, netvrdil jsem, ze operacni system ma 50 radku, jen jsem chtel nazorne predvest, kolik usili musite vynalozit na zdanlive tak jednoduchou vec jako precteni jedineho sectoru z nejakeho media. OS jsem nenaprogramoval, OS teprve programuju, a na prednasky jsem nechodil, takze verim, ze v tomto ohledu mas vice zkusenosti ;-) Snad az dodelam ty nejlow-levelovejsi veci, pujde tomu uz rikat programovani.
Jen si myslim, ze OS neni prece jen tak tezke naprogramovat, jak si tu imho mnozi mysli. Alespon zezacatku je to sice umorna, ale presto pomerne jednoducha prace.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Pjďte, vytvoříme,,,
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
17. 2. 2008   #47
-
0
-

Neznáte nějaký link, na tutoriál tvorby OS?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
Zelenáč0
Posthunter
17. 2. 2008   #48
-
0
-

osdev.org, osdever.net, kernel.org, jamesmolloy.co.ukm, groovyweb.uklinux.net... Hledej ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Pojďte, vytvoříme ... ( 2 ) — založil Anonymní uživatel

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý