" prikazy a funkce v C" – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

" prikazy a funkce  v C" – C / C++ – Fórum – Programujte.com" prikazy a funkce v C" – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

polo0
Newbie
22. 6. 2006   #1
-
0
-

Cau prejdu rovnou k veci... Nedavno jsem se ptal na "stisk tlacitka bez potvrzeni enterem". V odpovedi byla zminena funkce getch. ucim se podle "Ucebnice jazyka C" od Herouta a zjistuji ze existuje velka spousta funkci(prikazu)(UZITECNYCH) ktere proste v knihach nejsou. Patral jsem na netu a zjistil ze ty vselijake funkce ktere neznam jsou definovane v knihovnach-ale nepoznam ze zdrojaku(knihovny) co ta funkce dela a taky nevim kde mam hledat knihovnu s funkci ktera by se mi hodila. Muzete mi poradit jak cely tento system funguje? Jak se v tom zorientovat? Existuje nejaka databaze prikazu a funkci se syntaxi? Jeste jeden priklad: chtel bych udelat program co pocita mocninu na n-tou. V knize nic...a kde ted hledat-idealni by byl seznam tech prikazu a funkci... Nebyt toho ze mi ve ve skole poradili funkci pow tak bych zase tapal... Kdyz resite problem a reknete si ted by se mi hodila funkce co dela to a to jakym zpusobem zjistite ze existuje-kdyz neni v knize?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Farundel0
Super člen
23. 6. 2006   #2
-
0
-

Ahoj,

treba [url=http://www.cppreference.com/]tahle[/url] stranka je hodne fajn. Mozna je to prave to, co hledas...

Jinak z Herouta jsem se C ucil taky, je to nejlepsi ucebnice programovani co jsem kdy videl :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
some_one0
Návštěvník
23. 6. 2006   #3
-
0
-

Docela dobré je používat MSDN - je to tam dobře vše popsané (včetně nutných použitých knihoven), nebo google často pomáhá.
Problém občas bývá hledat funkci, která opravdu ve standardních knihovnách není :-)),
jednou jsem takhle hledat, něco jako ping... nu bylo to na dlouho.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Farundel0
Super člen
23. 6. 2006   #4
-
0
-

To M je tam od Microsoft => děkuji, nechci ;o)))

Ale ne, dělam si srandu, každému co jeho jest ;o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
some_one0
Návštěvník
23. 6. 2006   #5
-
0
-

Dal?? co nevid? po??dn?...

ono neb?t Microsoftu tak tu hodn? v?c? nen? (dobrych ale i zlych)(t?m nechci vyvol?vat ??dn? flame!!)

a pr?v? v?ci jako MSDN pat?? k t?m lep??m - je to hodn? komplexn?, mnohdy to sice nesta??, a ne?e?? probl?my, ale jako z?kladn? library s popisem funkc? (a to v podstat? v?ech, kter? jdou pou??vat to je hodn? fajn. - ke ka?d? funkci tam najde? z?kladn? info co pot?ebuje? - a v?imni si, ?e v?t?ina odkaz? ve f?rech vede pr?v? na msdn ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
polo0
Newbie
23. 6. 2006   #6
-
0
-

Občas mám fakt stavy s tim praštit. Hledal jsem na tom MSDN a je to sra***, že to svět neviděl. Plno ikon, menu, roletek, ale kde nic tu nic. Unavuje mě furt jezdit z nabídky do nabídky C++, C#, .NET framework, visual studio, ale normálni C a ty funkce jsem tam prostě nenašel-to je systém na nic. Přijde mi, že když se chce člověk něco naučit, tak stráví 90 procent času hledáním a klikáním - dost mě to odrazuje. Můžete mi někdo prosim Vás poslat odkaz přímo na ty funkce v C na MSDN? v nejhorším skončím s tím, co je prostě v knize a hotovo:((

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Farundel0
Super člen
23. 6. 2006   #7
-
0
-

some_one napsal:

Další co nevidí pořádně...


Dalsi co nevidi poradne...

Ale ne, dělam si srandu...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Farundel0
Super člen
24. 6. 2006   #8
-
0
-

Jo, navic bych rekl, ze je MSDN prevazne pro lidi zabyvajici se programovanim pro Windows, coz ja nejsem. Ale kdyz tak me oprav, nikdy jsem se tam nic nepokousel hledat...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Matěj Pácha0
Super člen
24. 6. 2006   #9
-
0
-

Obávám se, že je to fakt výhradně pro lidi, co programují pro Win a ještě k tomu v C++. V čistém C se asi moc nedělá - to už asi jen na jednočipy a DSPčka a tam jsou funkce zahrnuty ve vývojovém prostředí.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Farundel0
Super člen
24. 6. 2006   #10
-
0
-

Obávám se, že je to fakt výhradně pro lidi, co programujou pro Win...

No a prave proto je mi to na dve veci :o)

V čistým C se asi moc nedělá - to už asi jen na jednočipy a DSPčka...

...a treba Linuxovej kernel, kernel *BSD a dalsich Unixu a plno programu pro systemu unixovyho typu :o)))

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Matěj Pácha0
Super člen
24. 6. 2006   #11
-
0
-

no sorry, ale jaký procento programátorů dělá kernel?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Farundel0
Super člen
24. 6. 2006   #12
-
0
-

Tak sorry, ale to snad neni duvod C odepisovat ne? Rekl bych, ze se v nem dela porad [url=http://www.tiobe.com/tpci.htm]dost[/url]. A to ne jenom co se kernelu (a obecne systemoveho programovani) tyce.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Matěj Pácha0
Super člen
24. 6. 2006   #13
-
0
-

To neříkám. My v tom dělali programy do DSP procesorů. Pro začátečníka a mírně pokročilého to ale končí u standardních knihoven (výstup na obrazovku, zápis do souboru), protože většina dalších knihoven je v C++. Pochybuju, že by si někdo z výše uvedených psal knihovny sám. Nikdy jsem to sice na PC nedělal, ale na ty DSPčka jsme si museli psát funkce v assembleru a pak až se to dávalo do C a do knihovny...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ajem tíčr, andrgraund tíčr!
Farundel0
Super člen
25. 6. 2006   #14
-
0
-

Pro začátečníka a mírně pokročilého to ale končí u standardních knihoven (výstup na obrazovku, zápis do souboru)...

No, vsak s tim si casto vystaci ne? Navic prece i SDL je i pro ciste C a je v cistem C napsano. Ja bych zkratka C jen tak neodpisoval. Porad ho mam nejradsi, i kdyz se treba v takovym Pythonu pise rychleji...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
polo0
Newbie
25. 6. 2006   #15
-
0
-

tak jsem psal na jiny forum... Poslali mi odkaz primo na ty f-ce z MSDN. Je tam seznam ale neni tam syntaxe- jsem rad apon za to-pak to podle jmena snad najdu na netu... Jo jinak muzete mi vysvetlit co jsou to standartni f-ce a co nestandartni? Podle ceho poznat? Ted nez me zase prevalcujete jak jsem neschopnej-tak vam reknu jak si to myslim ja: C je jen jedno ne-jasne normy atd ale berme to zhruba.To konsorcium nebo kdo se stara o vyvoj jazyka musi definovat prikazy, f-ce a ja nevim proste komplet chovani atd. Toto vsechno MUSI byt nekde zaznamenano-aby jste pochopili jak to myslim. zakonodarci sestavuji zakony a ty jsou pak v zakoniku- kde si je kazdy muze dohledat. To stejne je i v C- musi to byt a pokud mi reknete ze neni-tak C je jeden velkej bordel! To je prvni vec. Druha- ty nestandartni-ty co nevim ktere jsou a nevim kdo je dela proste nevim kde je berou, nevim o nich nic-nymyslim ze to jsou ty co pisete vy. Myslim ty ktere se nazyvaji nestandartni ale jsou dost rozsirene-skoro bych rekl ze se nekdy vyuzivaji jako standartni a o ty bych mel zajem... . Kdybych je chtel protoze by se mi mohly hodit nevim kde je hledat a jak. ja uz proste nevim jak se mam zeptat.to je jedno tak radsi neodpovidejte asi se nedomluvime.......

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý