Kouzla s CHMODem – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kouzla s CHMODem – PHP – Fórum – Programujte.comKouzla s CHMODem – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Sakalik0
Newbie
1. 3. 2008   #1
-
0
-

Už nějakou dobu mám problém s vytvářením adresářů u jistého CMS. Teď vyšla nová verze, ale u ní mi přestaly fungovat "cheaty"...
Už dávno jsem se dočetl na netu, že při vytvoření adresáře s požadavkem na CHMOD 777 může dojít k tomu, že se stejně vytvoří 755. Je to dané kvůli nějakému nastavení v PHP a php.ini s tím nehodlá nějak něco dělat... Prostě tohle jsem dál neřešil, hledal jsem pouze řešení na svůj problém. Ten jsem vyřešil a to tak, že jsem při vytvoření dal ještě požadavek, aby se adresáři daly znovu práva na 777 (tzn. vytvořil se 755 a okamžitě se mu daly 777). U všech minulých verzí mi to funguje. Teď ale prostě ne a ne. Záhada je v tom, že ikdyž se mi v Totalu ukazují práva 777, nahrát to nejde. Když ale adresář smažu a znovu vytvořím a dám mu práva, najednou to jde... Existuje nějaká tajná moc mezi tímhle? Fakt z toho šílím! Mám na stejném serveru obě verze. Stará mi fachčí, nová ne.
Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo máte nějaká elegantní řešení? Díky za každej tip.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.184.–
Sakalik0
Newbie
5. 3. 2008   #2
-
0
-

Dobře, jinak... Už sem se v tom babral víc... Na serveru mám nastavený safe mode na on. Už jsem zkoušl hodně věcí, jak to obejít. do php.ini nemám přístup a potřebuju vytvořit adresář a do něj nahrávat soubory... nevíte někdo, jak na to?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.159.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý