Suse linux – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Suse linux – Offtopic – Fórum – Programujte.comSuse linux – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Martin0
Grafoman
27. 6. 2006   #1
-
0
-

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto distribucí. Chtěl bych na ni v brzké době přejít. Napište mi co si o ní myslíte nebo která distribuce je podle vás nejlepší. Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
27. 6. 2006   #2
-
0
-

já ji mám na cd... sem ji zkoušel jen chvíli tak nemohu radit

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Martin0
Návštěvník
28. 6. 2006   #3
-
0
-

NO ja som ju pouzival asi dva tyzdne ale zas tiez nie som nijaky odbornik ale celkom sa mi pacil inak ti to povedat nemozem kazda distribucia ma svoje vyhody a nevyhody!!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Na svete su dve veci nekonecne a to vesmir a ludska hlupost, sice tym prvym si niesom isty! (Einstein)
tomáš polz0
Návštěvník
28. 6. 2006   #4
-
0
-

Tak rozhodn? pokud si nov??ek v linux tak ten suse by mmmohla b?t dobr? volba,jinak pro za??te?n?ky je nap??klad vhodn? i ubuntu,mandriva,fedora core apod.Zkus klidn? ten SUSE a zjistis sam jak? je , linux m? ohromnou komunitu lid?,kte?? jsou ochotni ti poradit tak se neboj a zkou?ej :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Grafoman
28. 6. 2006   #5
-
0
-

Díky za odpovědi. Budu ji muset teda vyzkoužet. Chtěl jsem i Ubuntu ale nakonec zkusim Suse Linux. :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jiří Chytil0
Věrný člen
28. 6. 2006   #6
-
0
-

Já s linuxem začínám a jedu na SuSE a sem maximálně spokojený .... co víc chtít.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Elektronika a microprocesory a matematika www.8bitu.cz
Farundel0
Super člen
28. 6. 2006   #7
-
0
-

Ja s Linuxem kdysi poprve __doopravdy__ zacinal na starem 486 notebooku, jenom v konzoli (predtim nejaky starodavny Suse Live CD a Monkey Linux). Pouzival jsem Slackware a dost jsem se diky tomu naucil. I pozdeji kdyz se mi semtam naskytla prilezitost nainstalovat si na nejakej svuj starej comp (133Mhz a pozdeji 166 Mhz) Linux, tak to byl Slack. I kdyz jsem ho pouzival jen stridave a vzdycky jen na chvili, diky Slacku jsem se toho o Linuxu dost dozvedel.

Ted pouzivam [url=http://www.zenwalk.org]Zenwalk Linux[/url] - distribuci na bazi Slackware. Nemam rad klikacky typu Suse, Fedora atd a tohle mi maximalne vyhovuje. Na prazdniny az si vydelam penize na novy pocitac mam v planu dat sanci jeste [url=http://www.archlinux.org]Arch Linuxu[/url], kterej je mi strasne sympatickej svoji filozofii - zadna klikatka, vsechno se nastavuje rucne v konfiguracnich souborech -, ale kterej me malinko zlobil pri rozbehavani Xek (ale to byla moje blbost urcite...nechtelo se mi s tim moc drbat). To me prave dovedlo k Zenwalku, kterej me hned po instalaci dostal. Je fakt paradni.

Spolu s Archem chci na tom budoucim compu vyzkouset i NetBSD, ktere se mi zamlouva jeste vic jak Linux. Ted se ale ucim a programuju a na konfigurovani vysperkovavani nemam moc cas.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
tomáš polz0
Návštěvník
29. 6. 2006   #8
-
0
-

A budeš tahat openSUSE, ne? Nebo je i SUSE volně šiřitelné, nebo ho snad kupuješ?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Grafoman
29. 6. 2006   #9
-
0
-

No asi si ho někoho pujčím nebo si stáhnu openSuse.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dragon0
Stálý člen
1. 7. 2006   #10
-
0
-

Mno a je v ?e?tin?? A p??padn? nev?te kde to st?hnout?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondra0
Newbie
1. 7. 2006   #11
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Grafoman
1. 7. 2006   #12
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
tomáš polz0
Návštěvník
1. 7. 2006   #13
-
0
-

to Farundel: Tak zkus gentoo když nechceš klikačku :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Farundel0
Super člen
1. 7. 2006   #14
-
0
-

Podle me je naprosto zbytecny celej system kompilovat, kdyz je ve vysledku celkove zrychleni naprosto minimalni a ve vetsine pripadu i clovekem nepostrehnutelne. Chvilicku jsem o Gentoo uvazoval, ale pak jsem si to rozmyslel...podle me je to ztrata casu :o)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý