WIP: Zeměkoule – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

WIP: Zeměkoule – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.comWIP: Zeměkoule – 3D Studio MAX – Fórum – Programujte.com

 

28. 6. 2006   #1
-
0
-

Tak?a abych u? d?l nefloodoval topic v?tovory, tak vytv???m tento topic.

Tohle je aktu?ln? verze m? zem?koule:



Trosku jsem upravil to slunce a taky jsou nyni pouzity textury v rozliseni 8064*4032 pixelu (jen mraky jsou v 2048*1024).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub Douček0
Stálý člen
28. 6. 2006   #2
-
0
-

Vypadá to moc pěkně, možná bys nám to sem mohl vyrenderovat ve vyšším rozlišení a někam do rohu si tam třeba hodit svůj nick ;-) Pak bych si to možná švih i na plochu :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Pro ty, co hledají odpověď http://ehoy.wz.cz
Tom0
Stálý člen
28. 6. 2006   #3
-
0
-

já si dávám na plochu svoje výtvory, pak tě to žene udělat další :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal0
Stálý člen
28. 6. 2006   #4
-
0
-

Tukan napsal:

já si dávám na plochu svoje výtvory, pak tě to žene udělat dal?? :D


moje slova :D . a mam jednu složku kde mam animace (trailery z her atd. ty me fascinujou a zenou dal :D maji na svedomí už 4 měsíce spustěnej jen max, žadnej jinej soft krom mozilly jsem jeste nespustil :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
28. 6. 2006   #5
-
0
-

Velky render je [url=http://www.matejz.wz.cz/vytvory/zeme-2048.jpg]tady[/url] (2048*1536. bacha ma 1,5 MB - je to jpg ve 100% kvalite). Nick jsem tam nehodil, protoze zatim zadny pekny podpis nemam ;)

Svoje vytvory si na plochu moc nedavam - po chili se mi okoukaji a prijdou uplne neuveritelne spatne. Radsi tam mam grafiky opravdovych profiku :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jarda0
Stálý člen
28. 6. 2006   #6
-
0
-

Už to je na mojí ploše :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Hehe :D
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
28. 6. 2006   #7
-
0
-

Na mojí taky, myslím, že nemusíš být tak sebekritický, moc se ti to povedlo :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
28. 6. 2006   #8
-
0
-

hh, zkuste se podivat na Turbosquid, tam je hned nekolik zemekouli podobnych tehle a prodavaji se za desitky $$$ :prsa:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
10. 7. 2006   #9
-
0
-

Hey, nova verze! :))

1) Pribyl jeden pekne velky asteroid. A pribydou dalsi :D
2) Omezil jsem hvezdy za sluncem (pusobily tam dost rusive)
3) Opet jsem predelal atmosferu. Doufam ze se bude libit!

A jinak, tady jsou dva linky na hodnoceni predchozi verze obrazku na jinych webech:
[url=http://www.terranuts.com/photopost/showphoto.php?photo=21218&cat=546]TerraNuts[/url]
[url=http://www.deviantart.com/deviation/35484589/]DeviantArt[/url]

Docela me potesily :super:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Peter Orosz0
Expert
11. 7. 2006   #10
-
0
-

ten link na spodny obrazok nefunguje :((

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
A ja som si myslel, že sa rozídeme v dobrom...
11. 7. 2006   #11
-
0
-

Me funguje (mozna to mam nacachovane :ehm: ), ale budiz. Druhy link je [url=http://www.terranuts.com/photopost/data/546/medium/output2.jpg]tady[/url]

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
17. 7. 2006   #12
-
0
-

Je to super, uz sa tesim ked to dokoncis :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://totalwar.herniweb.cz http://herniweb.cz
Michal0
Stálý člen
25. 7. 2006   #13
-
0
-

CommanderZ napsal:

Me funguje (mozna to mam nacachovane :ehm: ), ale budiz. Druhy link je [url=http://www.terranuts.com/photopost/data/546/medium/output2.jpg]tady[/url]




mé první nefunguje. :(( . Ale tento jo :) je to super suprova atmosfera :ok: jak se meteorit tlačí do záběru (tedy předpokladam že je to meteorit. Jen bych poprosil :) nebylo by vetší rozlišení ? chtěl bych si to dat na par dni na plochu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tom0
Stálý člen
26. 7. 2006   #14
-
0
-

a nechceš tam dát jestě tu mlhoviny?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Michal0
Stálý člen
26. 7. 2006   #15
-
0
-

Tukan napsal:

A nechceš tam dát jestě tu mlhovinu?



No já bych se spokojil s tímhle. Kdyby použil mlhu, tak by černé pozadí s hvězdami zaniklo. Pokud by použil ohraničenou mlhu, tak si myslím, že je to asi nevhodné. No necháme to na autorovi. Pokud bude chtít, může udělat tuto variantu a může se posoudit, co bude lepší :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
30. 7. 2006   #16
-
0
-

Diky za chvalu :D

Mlhovinu uz mi myslim navrhovali i jinde a i me by se libilo tam nejakou velmi decentni mit. Problem je v tom ze ji v maxu nezvladnu udelat (a v photoshopu uz vubec ne a na netu jsem zadnou dostatecne peknou a decentni bez prilisneho mnozstvi hvezd, nemluve o tom, ze bych ji chtel udelat primo v maxu) - lepe receno zvladnu, ale ne ve meritku odpovidajicim planete. Pomoci AfterBurnu zvladnu udelat hezkou mlhovinu o vysce par desitek bodu, ale nasledne jakekoliv pokusy o zvetseni rozmeru nebo scalovani dopadly dost tragicky.

Pyndy: Ty hvazdy at si tam klidne zaniknou, protoze ten starfield vypada dost blbe. Pozadi bylo trnem v oku na vetsine mist kam jsem obrazek dal. :what:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Michal0
Stálý člen
30. 7. 2006   #17
-
0
-

hmm. alee me se to libi :).

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
3. 12. 2006   #18
-
0
-

Pracuji na nove verzi, ktera bude obsahovat minimalne nasledujici featury:
- voda je mapovana jako separatni textura, takze bude mit daleko prirozenejsi barvu a vlastni spektakularni mapu
- jsou pouzity az 8* kvalitnejsi textury (nejvice je to videt na nocni casti planety)
- kompletne prekopana kompozice
- nove pozadi (vlastni vyroba) - jsem zvedavy jak se bude libit. Tak jako tak se jeste v zavislosti na ohlasech bude menit
- asteroid ja take predelan, tak aby pusobil daleko prirozenejic - nyni na nem jsou ruzne rokle, hornatejsi oblasti, temer rovne niziny... (jeste se doladuje, ale vzhledem k pro me extremnim renderovacim casum (v kloudne kvalite az hodina) to jde pomalu)

Vsechny tyhle veci jsou jiz hotove (az na ten asteroid), ale pri pokusech vylepsit atmosferu jsem ji uplne znicil, takze ji budu muset nejak spatlat znova nebo sahnout do nejake starsi verze. A to bude opruz :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Michal0
Stálý člen
4. 12. 2006   #19
-
0
-

Držím palce :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Tom0
Stálý člen
4. 12. 2006   #20
-
0
-

Už se těším na finální verzi.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
16. 1. 2007   #21
-
0
-

Uff, tak se mi to nanekolikate nepovedlo vyrenderovat, tak sem davam starsi testovaci render (nebo ne, on neni ani tak testovaci, proste je to render kde jsem omylem nechal pouze testovaci parametry MTD). Problem je v tom, ze u povrchu toho velkeho asteroidu je prilis maly sub-d level (konkretne 4), vetsi se mi proste nepovedlo vyrenderovat. Zvlastni je, ze drive jsem (i kdyz na o neco mensi rozliseni) vyrenderoval v klidu sub-d 6, ale od te doby jsem upravoval displacovaci shader, takze neni pouzitelny. Proste a jednoduse - uz na prvni pohled trpi znacnym nedostatkem polygonu. Tim padem neni zdaleka detailni a rozeklany jak by mel byt.

I spousta dalsich veci je zatim WIP - atmosfera se mi stale nedari tak jak bych chtel aby vypadala, ale pomalinku se blizim. Problem je taky v tom, ze jsem zatim jeste nebyl na obezne draze a vlastne ani nevim jak to ma vypadat. Na ruznych fotkach ta atmosfera vetsinou neni ani poradne videt. Dlasi problemovou veci je to pozadi. Chtel jsem jeste udelat o neco lepsi pozadi, ale pak jsem is uvedomil, ze by to znamenalo znova renderovat celou vrstvu se zemi a sluncem. A do toho se mi nechce. To slunce naopak vyslo o dost lepe nez jsem cekal, musim si ho pochvalit :)

Ale asi nejvetsim problemem jsou mraky. ty se mifurt nedari udelat aby k necemu vypadaly. Uz mam nekolik napadu, ale posledni mesic nemam zadny cas, tak to odkladam na neurcito.


http://www.matejz.wz.cz/v_0_5_1_zeme_complete.jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jakub Vojáček
~ Moderátor
0
Grafoman
16. 1. 2007   #22
-
0
-

dyt to je absolutně cool. už to zdobí moji plochu;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Navštivte server Matematika pro každého
Najdete zde články zabývající se matematikou základních a středních škol a databázi hlavolamů.
Pro vyzkoušení Vaš
Tomáš0
Stálý člen
17. 1. 2007   #23
-
0
-

abych řekl pravdu tak mi to připada takové nějaké "suché"

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jakub Jurových0
Stálý člen
17. 1. 2007   #24
-
0
-

To CommanderZ: Nemohol by si mi tam dať dačo typu Linux (do tej prvej verzii, na meteority ja niesom :ms_0001: )?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Kto sa smeje naposledy, ten má dlhé vedenie.
17. 1. 2007   #25
-
0
-

Tukan: No prave, toho jsem si take vsiml. Proto to sem davam - aby jste mi rekli svuj nazor na to, co by tomu mohlo nejak pomoct
Jakub: Nekdy do budoucna s tim pocitam. Nekdy :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tomáš0
Stálý člen
19. 1. 2007   #26
-
0
-

To CommanderZ:takže jsem se trochu zamyslel a:
-ta zeme s tim modrym ozonem a ty asteroidy jsou dobré
-ty mlhoviny vypadaji jako na sebe naplacane v photoshopu, zkus jich tam dat mene, a třeba v nějakých tvarech - elipsy atd.
-trošku jasnější hvěždy a každa by měla trochu jinak zářit
-a to slunce, hmm, zkus na něm udětat nějake erupce a vice oranžovéhttp://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/0102/eitprom_soho_big.jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
19. 1. 2007   #27
-
0
-

O tom pozadi vim, zapracuju na nem jakmile bude cas. Tohle je udelane behem 10 minut, vuec jsem nad tim nepremyslel, proste jsem tam patlal barvy a brushe ktere mi zrovna prisly pod ruku :D

K tomu slunci - na tom linku to je nejaky infrazaber nebo neco takoveho - vazne myslis ze takhle vypada slunce pri pohledu z vesmiru?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Tomáš0
Stálý člen
19. 1. 2007   #28
-
0
-

To CommanderZ:ee nevypada, ale když ta Zeměkoule ma modry oblak tak to taky nevypada moc realisticky, se mi zda
barevnější nádech tomu určitě přidá...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
19. 1. 2007   #29
-
0
-

No ten "modry oblak" se bude taky jeste spravovat. Souhlasim, ze to slunce by jeste trochu vice do zluto-oranzova byt mohlo, ale to na co jsi odkazoval tam nedam :D

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
1. 9. 2007   #30
-
0
-

To CommanderZ: No, myslím, že tomu chybí mraky...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
Daniel
~ Anonymní uživatel
74 příspěvků
6. 9. 2007   #31
-
0
-

rad bych ten program chtěl ale je moc drahy 141 254 Kč

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 76 hostů

Podobná vlákna

Lenka WIP — založil pyndy

WIP Medvěd — založil Tukan

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý