Nemůžu psát určité znaky – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Nemůžu psát určité znaky – Delphi – Fórum – Programujte.comNemůžu psát určité znaky – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

Hidden
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
15. 3. 2008   #1
-
0
-

Potřeboval bych nějak vyřešit problém, který se projevuje ve všech verzích Delphi, s kterými jsem zatím pracoval - 7 až 2005. Jde o to, že píšu na české QWERTZ klávesnici a Delphi je jediný program, který mi neumožňuje napsat znaky, na které potřebuju klávesu ALT GR - např. #&@{}[]. Když takovou kombinaci použiju (např. ALT GR + G pro znak "]"), ve zdrojovém kódu se žádný nový znak neobjeví.

Krátkodobě jsem tento problém vyřešil tím, že znaky buď vyťukávám pomocí ALT + čísla, nebo si na chvíli přepnu na anglickou klávesnici. Ani jedno řešení mi ale ani trochu nevyhovuje - čísla jsou extrémně pomalé a na anglické klávesnici se mi špatně píše.

Existuje na tenhle problém nějaké řešení?

Děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.59.–
28. 2. 2009   #2
-
0
-

Bohužel nevím. Já když potřebuji použít středník a apostrofy tak si ty tři věci zkopíruju a jen dávám CTRL + V. Když potřebuji jen středník tak smažu jen apostrofy ( viz ukázka ' ' ; a to jen kopíruju ) Když chci [] tak stlačím Alt + F/G . ALe v delphi nefunguje Alt + F tak musím použít anglickou. No prostě nějak to udělám ale jinak ti pomoc nemohu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.213.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
28. 2. 2009   #3
-
0
-

ja s tim problem nemel... a kdyz ano tak sem prepinal na anglickou klavesnici...
spis koukni jestli pod tema zkratkama nejsou nabindovany nejaky akce ( jako alt+F a tak )

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
retriwr
~ Anonymní uživatel
169 příspěvků
15. 3. 2009   #4
-
0
-

To TruckerSoft : Klasická česká klávesnice má středník vlevo nahoře nad Tab vedle +/1 a apostrof je vedle Backspace (u některých klávesnicích s úzkým vysokým Enterem, např. u notebooků, je nad pravým Shiftem)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.100.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 12 hostů

Podobná vlákna

Nemuzu najit chybu — založil Franceq

Nemuzu najit rozdil — založil Franceq

Nemuzu najit chybu... — založil anonym

Deserializace určité třídy — založil Mutagen

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý