Sdílení internetu přes ad-hoc síť a zajímavý problém... – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sdílení internetu přes ad-hoc síť a zajímavý problém... – Sítě – Fórum – Programujte.comSdílení internetu přes ad-hoc síť a zajímavý problém... – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
22. 3. 2008   #1
-
0
-

Mám doma mezi noťasem a PC(oboje winXP) wi-fi ad-hoc síť. Klasické nastavení - stolni 192.168.0.1 noťas 192.168.0.2 všechny brány atd nasměrovány do stolního. Síť funguje(soubory, tiskárny). Sdílení internetu však moc ne. V noťasu se zobrazí internetová brána, avšak přes internetový prohlížeč mi fungují pouze stránky googlu, u jiných se noťas chce připojit přímo přes modem, který marně hledá...
Nevíte, jak to vyřešit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.66.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Al0
Věrný člen
22. 3. 2008   #2
-
0
-

Nastavoval si tam Domácí síť? Při nastavování musíš zadat, tento počítač je přpojen k internetu, a ten druhej bude ten internet používat abla bla..

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
yaqwsx+9
Posthunter
22. 3. 2008   #3
-
0
-

JJ, to mám.
Zkusil jsem vše ještě jednou přenastavit dle

Ty pevně dané IP adresy sou nutnost (PC1 192.168.0.1, PC2 192.168.0.2, ale můžeš zadat i jiné)
Pokud se Ti u PC2 zobrazilo připojení Internetová brána PC1, tak už máš v podstatě vyhráno.
1) V nastavení sítě (tu co máš mezi PC1 a PC2) musíš u PC2 spustit průvodce Nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář, tenhle průvodce se Tě během instalace zeptá, zda má využít tu Internetovou bránu ke sdílení Internetu.
2) Další krok je nastavení Internetu u PC2. V menu Nástroje/Možnosti Internetu karta Připojení zmáčkni tlačítko Instalace. Pak zadej následující volby:
- Připojit k Internetu
- Nastavit připojení ručně
- Připojit pomocí širokopásmového připojení, které je vždy zapnuto
a dokonči instalaci
3) Pořád sme u PC2, v nastavení sítě mezi PC1 a PC2 na kartě obecné vyber Protokol sítě Internet (TCP/IP), zmáčkni tlačítko vlastnost a zadej:
- Použít následující adresu IP:
. Adresa IP: 192.168.0.2
. Maska podsítě: 255.255.255.0
. Výchozí brána: 192.168.0.1
- Použít následující adresy serverů DNS:
. Upřednostňovaný server DNS: 192.168.0.1

Všechno ulož, a restartuj oba PC PC1 a PC2
Nyní by Ti už sdílené připojení k Internetu mělo fungovat.



Ale stále chodí jen stránky googlu...Na ostatní se chce noťas připojit přímo přes modem...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.66.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
yaqwsx+9
Posthunter
12. 4. 2008   #4
-
0
-

TAk jsem zkusil

telnet www.seznam.cz 80

a přes něj to jede.Z toho jsem usoudil, že je chyba v konfiguraci prohlížeče atd.Outlook se mi podařilo rozběhat, bohuže s firefoxem jsemnějak nehnul...NEví nědo jak na něj vyzrát?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.87.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Vilem.K
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
9. 5. 2009   #5
-
0
-

Měl jsem stejný problém. Chyba byla v nastavení win. firewallu

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.104.–
yaqwsx+9
Posthunter
10. 5. 2009   #6
-
0
-

To Vilem.K : PRoblém už jsme dávno vyřešil. Nevím kde byla chyba, ale winy se dostaly do tak špatného stavu, že jsme je reinstaloval. Pak jsme to zkusil nastavit znovu a hned napoprvé bezproblémů jede...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.67.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Hashtable pres sit — založil insider

Had-zajímavý problém — založil zed

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý