Zeitgeist - Duch doby (2007) – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zeitgeist - Duch doby (2007) – Offtopic – Fórum – Programujte.comZeitgeist - Duch doby (2007) – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Tomas
~ Anonymní uživatel
560 příspěvků
24. 3. 2008   #1
-
0
-


nvm ci uz tu je tema na to, dal som ju hladat ale nic to nenaslo...

Pls vsetci si to pozrite (su k tomu aj ceske a slovesnke titulky) a spravte si vlastny nazor. Ale vsetci o tom aj tak vieme. Ved nie sme slepi, hluchi, blbi ani naivni :)

tento neziskovy film bol pravidelne vymazavany zo vsetkych webov (napr. youtube), dokonca na google videos mal jedno z najvyssich hodnoteni, ale pravidelne bolo toto hodnotenie premazane, aby film nebol prilis na ociach
NENECHAJTE DRUHYM ABY VAM HOVORILI CO MOZTE VIDIET A CO NIE! UTVORTE SI VLASTNY NAZOR!

Samotny film s titulkami tu: (je aj s ceskymi titulkami)
http://video.google.com/videoplay?docid=-6341186127906342455

1. cast - davno znama vec - viera (no skor nabozenstvo) vznikla z nevedomosti (ludia uctievali ohen, slnko, blesky...) a je umelo udrziavana spolocnostou ako nastroj udrziavania "moralky, etiky a poriadku" Bez viery a 10. prikazani by tu bol este vacsi bordel. Jezis (jeho zivot, ucenie, zazraky atd.) je vymyslena postava, takisto ako su vymyslene veci z biblie (historici najviac neznasaju medzery v dejinach a tak improzovali, vymyslali, prevzali veci z inych nabozenstiev, dejin, povier, pribehov atd). Biblia presla tolkymi zmenami (ak by to bola pravda, tak to proste tak bolo), ale bolo to upravovane tak, aby to bolo co najviac vierohodne a ludia neprisli tak rychlo na tie nezmysly.

2. cast - o tom sa ani nebudem velmi rozpisovat, to kazdy (asi len okrem amikov) vie ze na 11.09.2001 nieco smrdi a nie su to len Bushove nohy
xD

3. cast - vysvetluje skutocnost, ze svet nie je ovladany vladami jednotlivych krajin, ale urcitymi zaujmovymi skupinami, ktore zasahuju do diania vo svete s cielom dosahovat zisk a moc. Dalej je tu zobrazeny efektivny zotrocovaci system centralnej banky a upadajuci system vzdelavania s rastucim mnozstvom zabavy (entertainment), aby ludia prilis vela nerozmyslali...

Vsetko vedie k tomu, ze budeme mat cim dalej menej slobod a budeme pod totalnou kontrolou...

Toto je len vseobecne zhrnutie toho co tam je, takto to znie ako dalsie konspiracne teorie, ale v tom filme su konkretne veci, ktore tu nebudem rozpisovat. Jednoducho si to pozrite...

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.49.–
Earl Cash0
Věrný člen
24. 3. 2008   #2
-
0
-

skoda ze jsi s timhle prisel ke konci prazdnin kdy uz nemam tolik casu abych zahodil 2 hodiny sledovanim filmu....mozna o vikendu to zkouknu protoze to zni zajimave...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Vasek0
Stálý člen
24. 3. 2008   #3
-
0
-

Mám to celé stáhlé a už se pěknou dobu chystám to celé zkouknout, ale zatim jsem viděl jen část 3. části na google video, ale je to zajímavé mno :-)
Jinak zde je odkaz na stáhnutí ...http://www.zeitgeist.xf.cz/

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.60.–
midin0
Věrný člen
24. 3. 2008   #4
-
0
-

Skvělý film. Shlédněte to, ať je zde k vidění nejdelší flame :-) Protože tohle je opravdu film s tolika neuvěřitelnými otázkami, že vám to nedá jen tak spát :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.229.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
Proxymus0
Stálý člen
24. 3. 2008   #5
-
0
-

Tento film nebo "dokument", dalo by se li to tak nazvat, jsem už viděl.Je to rozhodně velmi zajímavé podíváníčko, na druhou stranu, kolika věcem z toho filmu můžu věřit?Podle mého je jisté, že si scénář nikdo jen tak nevycucal z prstu a nějaký ten šplouch pravdy na tom snad bude, ale jako každý správný trhák je trošku přikrášlený a přizpůsobený tak, aby zaujal a vryl se lidem do paměti...Pak nastává otázka jestli to není film, který má spíše ovlivnit a zmanipulovat lidi, aby se ztotožnili s myšlenkami a teoriemi uvedenými ve filmu, než že by to byla ukázka opravdové situace, co se ve světě děje...Určitě stojí zato se na něho podívat a rozšířit si tak trochu obzory, ale brát ho jako podklad pro vaše budoucí smýšlení a činy určitě ne.Navíc co se týče pasáže o náboženství, tak si myslím, že to je jako rýpat rukou do vosího hnízda.Přeci jenom si uvědomme, že drtivá většina lidí žijící na této planetě je věřících, z toho nějaké 2 miliardy jsou křesťané a vyvracením smysluplnosti jejich základních principů života a jejich životní víry si film určitě nezíská jejich důvěru.Sám jsem sice ateista a na náboženství a jeho vývoj mám podobný názor jako uvádí film, ale to je přeci věc každého jedince.Takže do tohoto téma bych v první řadě určitě nerýpal (a nebo bych tu pasář dal až na konec:).Toť můj názor...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.221.–
24. 3. 2008   #6
-
0
-

Hm, myslím že hlavním poselstvím tohoto filmu má být, ať nevěříme naprosto oddaně 100% všemu, co nám předkládají v médiích (vč. tohoto filmu) a taky aby jsme se podívali kolem sebe a hledali chyby, což film ukazuje perfektně. Myslím, že nikdo tomu nemůže 100% věřit, musel by být paranoidní, spíš to má IMHO dávat pokyn k zamyšlení a vytvoření si vlastních názorů. A k tomuto účelu je tento film naprosto vyhovuje a splňuje jej.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
geckon0
Návštěvník
25. 3. 2008   #7
-
0
-

Zatím jsem ten film neviděl, ale mám ho stažený a čekám na dostatek času:) To co jsem si o něm zatím přečetl mě ale zaujalo - ne proto, že bych se dozvěděl něco zaručeně pravdivého, ale proto, že očekávám, že mě film "donutí" se nad něčím zamyslet. Toto je pro mě vítané:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý