Kam sa pohnut z Gentoo? Na aku distribuciu? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kam sa pohnut z Gentoo? Na aku distribuciu? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comKam sa pohnut z Gentoo? Na aku distribuciu? – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

iyo0
Newbie
30. 3. 2008   #1
-
0
-

Mozno vas to bude otravovat, ale zaujima ma vas nazor. Pri dnesnom pokuse aktualizovat si system (pricom som musel platat nejake bugy portage) som stravil asi tak polhodinku. Gentoo ma prestava bavit, dost som sa nakompiloval (v poslednom case je to dost poznat na kompe). Nemam nan tolko casu ako dakedy, po 3 rokoch je cas ist dalej

Potreboval by som:
[seznam]normalnu predkonfigurovanu distro so spravcom balickov, ktory je dost bohaty na programy[/seznam]
[seznam]mat nainstalovane normalne prostredie (ala windos - gnome || kde) a mat moznost bez vacsich problemov doinstalovat si fluxbox (sila zvyku)[/seznam]
[seznam]prekompilovane balicky[/seznam]
[seznam]prijatelna dlzka instalacie - nechcem instalovat cely den system a potom este dalsi mesiac balicky ako na gentoo[/seznam]
[seznam]nieco pre pokrocilejsieho uzivatela (myslim si, ze po 3 rokoch s gentoo som sa nim stal)[/seznam]


Ked som nad tym rozmyslal, vysli mi teoreticky 2 distribúcie: Debian a Ubuntu.

Čo by ste mi odporúčali? Poprípade nejakú inú distribúciu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.65.–
Architekt0
Super člen
14. 5. 2008   #2
-
0
-

Debian

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.22.–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Sajmi0
Newbie
14. 5. 2008   #3
-
0
-

Kup si windows ...

Jinak z linuxů ubuntu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.171.–
Ace McIntosh0
Super člen
14. 5. 2008   #4
-
0
-

A co takhle Dreamlinux? http://www.dreamlinux.com.br/ Je to super distribuce, můžeš ji nabootovat jako live a pak případně nainstalovat (podobně jako Ubuntu). Navíc má již v základní instalaci plno kodeků pro přehrávání multimédií, takže nemusíš nic instalovat (ne jako v Ubuntu:-)). Abych pravdu řekl, je to jediný linux zdarma, jenž je hned po instalaci plně ready-to-use, který znám. Určitě vyzkoušej (alespoň jako live, za to nic nedáš;-)), kdo vyzkouší, rozhodně neprohloupí:-)

EDIT: Jo a abych nezapomněl, Dreamlinux je postavený na jádře Debianu, takže jej lze obohacovat běžnými .deb balíčky, stejně jako Ubuntu nebo Debian

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
Colpik0
Super člen
14. 5. 2008   #5
-
0
-

To iyo : Ubuntu je stavěné na Debianu, takže to máš prakticky jedno. Jinak nevím jak je to s Debianem, ale Ubuntu je připraveno k použití prakticky hned po instalaci, která trvá tak maximálně půl hodinky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.176.–
Pavel 'Colpik' Tobiáš - Developer & Music Producer [br] http://colpik.webstudio4u.eu
codaa
~ Anonymní uživatel
9 příspěvků
14. 5. 2008   #6
-
0
-

Jako pokrocilou distribuci Ubuntu? To uz radeji ten Debian. Jinak napriklad http://archlinux.org, je lightweight distro, ktery ma predkompilovany balicky, instalace trva cca 2 hodiny a mas kompletni system se vsim vsudy, navic ma momentalne imho nejlepsiho spravce balicku a v repu je balicku opravdu hodne. Od gentoo k ubuntu by sis moc neprilepsil.

Jinak nevim proc zrovna po 3 letech jit dal. To delas nejakou zavodni stafetu, kolik dister projedes a jakym profikem se stanes? Zajimave...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.183.–
mates0
Grafoman
17. 6. 2008   #7
-
0
-

Arch linux?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
darthdeus0
Stálý člen
17. 6. 2008   #8
-
0
-

Z vlastni zkusenosti doporucuju Ubuntu, kvuli nejbohatsim balickum. Debian jsem mel asi pul roku a nejvic mi tam vadil pomaly vyvoj balicku (napr. kdyz byla wxWidgets knihovna 2.8 stable, na debianu byla porad 2.6 ...). A dat si tam testing verzi, to uz rovnou radsi to Ubuntu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.184.–
(1..100).inject(&:+) komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí :P
Architekt0
Super člen
17. 6. 2008   #9
-
0
-

darthdeus napsal:
Z vlastni zkusenosti doporucuju Ubuntu, kvuli nejbohatsim balickum. Debian jsem mel asi pul roku a nejvic mi tam vadil pomaly vyvoj balicku (napr. kdyz byla wxWidgets knihovna 2.8 stable, na debianu byla porad 2.6 ...). A dat si tam testing verzi, to uz rovnou radsi to Ubuntu :)



Testing verze je na desktop v pohodě. Stable je na servery a unstable je pro masochisty :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.166.–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
gogulux0
Newbie
19. 7. 2008   #10
-
0
-

To iyo :
Pro pokrocileho uzivatele Slackware, nebo Arch, tady se vyhnes dlouhe dobe kompilaci, ale ne manualni konfiguraci. Jinak muj nazor na *ubuntu, ...nikdy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.112.163.–
_k_
Duch
19. 7. 2008   #11
-
0
-

Inak ked uz tu hovorite ze co nejde a co nejde po instalacii...
Ja som asi pred 2 mesiacmi instaloval Debian. Hovorim si, ze co nepojde rozbeham (dufal som) a ze hadam budem mat stastie...

Debian 4.0 Stable (momentalne ale pouzivam testing koli lepsej aktualnosti...):
Tak som to nainstaloval a pustil a skusil:
DVD - islo out-of-box (aj tie s CSS (kodovane?))
MP3 - islo out-of-box (WMA doma nemam ziadne takze to nevim)
DivX/XviD/kadeco-ine - islo out-of-box
instalacia flash - asi 3 min a islo jak hodinky...

Tak co tu kua riesite ze Ubuntu vam nainstaluje baliky samo, ked v Debiane instalovat nic nemusite ?!

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.141.163.–
Earl Cash0
Věrný člen
19. 7. 2008   #12
-
0
-

To _k_ : nemuzu srovnavat s debianem, protoze jsem jej zkousel pouze kratkou dobu, ale v Ubuntu/Kubuntu po instalaci mas hotovy system, se kterym nemusis delat vubec nic, krom instalace ovladacu grafiky (nekomu staci i ty vychozi, bez podpory 3D akcelerace) a instalace kodeku, coz je otazka nekolika kliknuti a kratkeho psani na klavesnici (root heslo+vyhledavani v seznamu balicku).....

me konkretne v debianu nesla wifi, takze bylo potreba zkompilovat ovladace od madwifi, coz pro me jako zacatecnika, byl neprekonatelny problem, i kdyz jsem mel k dispozici tutorialy a wiki.....namisto toho v Ubuntu jsem prisel k naprosto funkcnimu systemu, ve kterem jsem si jen nastavil vzhled a stahl oblibene programky, vse pekne pomoci grafickeho "wizardu"...i wifi mi nadherne fungovala....

to je IMHO ten duvod proc je Ubuntu tak oblibene....

ale aby to nebylo uplne OT: pokud mas zkusenosti s Gentoo, tak bych doporucoval bud Debian nebo Slackware....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
_k_
Duch
19. 7. 2008   #13
-
0
-

To Earl Cash : Holt, mozno som mal stastie na spravny HW, ale mne islo asi vsetko;)
A ked mas starsiu grafiku od ati (ako napr. ja) tak je 3d accel v debiane tiez out-of-box ;)... ale zase je pravda, ze kompilovat ovladace dost ludi odradi ;)...

TIez, ja odporucam Debian.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.141.163.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
31. 10. 2008   #14
-
0
-

To mates : Souhlas ARCH ... Pouzivam ho paralelne s Gentoo a nemuzu si stezovat, je malicky a dost rychly na to ze je predkompilovany.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.84.–
cepin
~ Anonymní uživatel
8 příspěvků
26. 3. 2009   #15
-
0
-

To Architekt:Proc si myslis ze unstable je pro masochisty?Ja ji doma normalne pouzivam a zatim se narazil jenom na jeden problem se zavislostma,kterej sem do hodiny vyresil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.145.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Gentoo vim — založil gogulux

Gentoo - mizení souborů — založil Piskar10110010

Aku literaturu? — založil Rasto

Aku pajkovacku? — založil netman92

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý