Kombinační obvod – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Kombinační obvod – Číslicová technika – Fórum – Programujte.comKombinační obvod – Číslicová technika – Fórum – Programujte.com

 

jenoc0
Newbie
2. 4. 2008   #1
-
0
-

Dobrý den. Mám takovéto zadání a potřebovat bych trochu helpnout:

Vytvořte KO, který převede vstupy na výstupy. Vstupy dvojkové, výstupy v BCD. Minimalizovat, ověřit pomocí hradel.



Tabulku, minimalizaci umím, ale nevím, jak nakreslit ten KO. Co to jako má být...převodník kódu či něco jiného? Pomocí jakých typů hradel to mám ověřit?

Kdyby jste mi odpověděli na tyto dvě otázky, tak bych byl opravdu rád, hledat jsem, ale moc nenašel, tak se jako poslední záchranu obracím právě na vás. Děkuju za případné odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Hula0
Návštěvník
2. 4. 2008   #2
-
0
-

Musíš to fakt navrhnout, protože podle mě nejspiš existujou přímo speciální integráče za pár kaček na tohle..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.178.–
jenoc0
Newbie
2. 4. 2008   #3
-
0
-

To Hula : Díky za odpověď. Já bych to chtěl jenom na papír, ne ve skutečnosti.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Hula0
Návštěvník
2. 4. 2008   #4
-
0
-

Hele takže by sis to představoval třeba pomocí hradel NAND?ale musíš to trochu upřesnit hlavně kolik budu těch vstupů protože to rozhoduje o tom kolik bitu bude na výstupu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.178.–
jenoc0
Newbie
2. 4. 2008   #5
-
0
-

To Hula : Takže doslovně to je takto:

Vstupní kód - binární (dvojkový) zobrazuje 16kovou soustavu. Výstupní kód 2x4bitový (desítky, jednotky) zobrazuje desítkovou soustavu.
KO, který převede vstup na výstup. Realizujte jen výstup d4 (v pravdivostní tabulce ale všechny vstupy, výstupy), minimalizace, realizace hradly, ověření 3 příklady zavedení.

Díky za tvojí ochotu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Fero_Zezina
~ Anonymní uživatel
36 příspěvků
2. 4. 2008   #6
-
0
-

Mno, chcelo by to upresnit co vlastne chces. Su kompincne a sekvencne log obvody.
Mozes pouzit hradla NOR/NAND, napr tento NAND/NAND(v prilohe) Ale popis co potrebujes, lebo tych obvodou je vela. Ale zaklad je NAND/NOR.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.218.–
jenoc0
Newbie
2. 4. 2008   #7
-
0
-

To Fero_Zezina : Jj, tak já si třeba hodím pětkou:) Jinak ten obrázek má pět vstupů, takže bych to trochu upravil, to už vím.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Vhodný obvod — založil rosssak

Obvod ctverce VB — založil Mike007

Obsah a obvod 2D obrazců — založil pazdy

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý