C# ukládání aplikace do databáze – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# ukládání aplikace do databáze – .NET – Fórum – Programujte.comC# ukládání aplikace do databáze – .NET – Fórum – Programujte.com

 

Verxes0
Duch
6. 4. 2008   #1
-
0
-

Nazdar, snažím se přijít na to jak uložit a editovat data v Accesovské databázi - zatím jsem jen ukládal do souborů, ale práci s databází nějak jednoduše vysvětlenou jsem nikde nenašel, knihy které mám jsou moc obecné, popřípadě je tam zmíněno jen zobrazení dat v DatGridView.
Co tedy je přesně cílem mého dotazu:

1) Připojení databáze se mi povedlo, dokonce i napojení na textBoxy a listBox co mám v projektu, při kliknutí na listboxu na libovolné jméno se zobrazí v okolních textBoxem ostatní údaje na příslušném řádku databáze.. to je tedy OK
2) Když chci databázi upravit a uložit, přidat a odebrat údaje, to je to o co mi jde. Jak to nejjednodušším způsobem lze udělat?
3) Sice se mi povedlo napojit databázi na listBox, ale nevím jak udělat aby se v listboxu zobrazily dvě položky jako jeden item? Příklad: Jméno Příjmení. Normálně tam totiž jde zobrazit jen jedna. :o(

Dík

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.165.–
Jirka
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

C# aplikace - databáze u uživatele — založil David Klouček

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý