PHP bez tvorby webu – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

PHP bez tvorby webu – PHP – Fórum – Programujte.comPHP bez tvorby webu – PHP – Fórum – Programujte.com

 

kakuna0
Duch
8. 4. 2008   #1
-
0
-

Dobrý den. Nějaké zkušenosti s programováním i tvorbou webu mám. Docela mě baví PHP, ale už tak neumím vytvářet grafiku => tudíš mě zajímá, jestli vůbec má smysl se dále zdokonalovat v PHP, když vlastně k němu neumím vytvořit pěkný web?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
nemiQue0
Newbie
8. 4. 2008   #2
-
0
-

Mám ten samý problém, zkouším ho řešit různými tutoriály na Gimp.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.202.19.–
kletely0
Newbie
8. 4. 2008   #3
-
0
-

to je vec názoru ale podla mna sa oplatí zdokonalovať v PHP

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.127.54.–
8. 4. 2008   #4
-
0
-

Potom se ale musis naucit to PHP dobre. Specializace je dobra vec, nesmis ale byt lama v tom na co se specializujes. Dobry PHPkar si urcite nejake uplatneni najde (i kdyz nerikam ze hned komercni)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
raddino0
Návštěvník
8. 4. 2008   #5
-
0
-

bejt tebou taq pokracuju v php....vzdycky se najde grafik ktery naopak potrebuje kodera

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.184.–
8. 4. 2008   #6
-
0
-

To kakuna : Samozřejmě, že ano. I když si myslím, že na trhu neuspěješ, když nenabídneš nic navíc - teda pokud z tebe nebude geniální PHPčkař.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Tocimanko0
Grafoman
8. 4. 2008   #7
-
0
-

Zdokonaluj sa, špecializuj sa.. Nájdeš uplatnenie v nejakom webštúdiu, v ktorom je potreba PHP developera:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
kakuna0
Duch
8. 4. 2008   #8
-
0
-

Díky všem za názory, budu se teda zdokonalovat :) Kdyby něco tak napište, budu rád za každou připomínku. Jo a fakt pěknej web, spousta zajímavejch informací na jednom místě - jen tak dál.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Earl Cash0
Věrný člen
8. 4. 2008   #9
-
0
-

kdyz si prohlednes nabidky nekterych webstudii ktere nabiraji php programatory casto narazis v casti "vyhodou" na esteticke citeni...otazka je jestli se da toto "esteticke citeni" naucit nebo se s nim musis narodit.. ;)

...ale pokud te PHP bavi tak proc v nem nepokracovat :) pocitej vsak s tim ze pouze s PHP si nevystacis a bude po tobe vyzadovana znalost jinych jazyku/technologii...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
toka0
Stálý člen
9. 4. 2008   #10
-
0
-

Urcite se zdokonaluj dal, urcite jsou nezbytnosti ale znalosti XHTML a CSS, grafiku ti vzdy nekdo udela a nareze, ale ty uz abys umel doladit ten zbytek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.165.–
Tomáš Kavalek
kakuna0
Duch
9. 4. 2008   #11
-
0
-

Ano, ve škole se učíme (a ji já doma se učím) C#. CSS a HTML znám, umím, ale ne na takové úrovni, abych mohl dělat grafiku. Prostě se úrovní zpracování nevyrovnám moderním webům, asi tak no.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.71.–
Gobik0
Návštěvník
9. 4. 2008   #12
-
0
-

Podle mě je blbost učit se špičkově programování i grafiku.. Buď jedno nebo druhé. Vždyť naučit se dobře programovat zabere hodně času.. Pořád se něco nového učit (nové postupy, metody) atd. A tak samo je na tom grafika.. Jasně, můžeš být odborník ve všem, ale ten čas, který bys u toho musel strávit.. A ještě jsem neviděl nabídku práce, kde by hledali programátora i grafika v jednom :-) Takoví lidé buď umí pořádně jen programovat a grafiku se tváří že umí ale neumí (popř. obráceně) a nebo jsou lidé kteří umí oboje zhruba stejně dobře, ale nic výborně. :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.81.84.–
toka0
Stálý člen
9. 4. 2008   #13
-
0
-

Hlave si myslim, ze programovat se da naucit, ale na grafiku musis mit cit, bez nej to IMHO nejde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.165.–
Tomáš Kavalek
Tocimanko0
Grafoman
9. 4. 2008   #14
-
0
-

Nedávno som sa mal možnosť rozprávať s jedným kóderom, ktorý pracoval v jednom profesionálnom webštúdiu... Tam platila zásada: Grafik nesmie vedieť zároveň kódiť a nesmie o tom nič vedieť, lebo by ho to obmedzovalo. A má pravdu. Keď niekto nepochopil, nech sa poriadne zamyslí...

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.54.–
Gobik0
Návštěvník
9. 4. 2008   #15
-
0
-

2 Toka: Podle mě se dá cit naučit (získat) když v tom nějaký ten pátek chodíš :-)
2 Tocimanko: Krutá pravda :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.81.84.–
Earl Cash0
Věrný člen
9. 4. 2008   #16
-
0
-

To Gobik :

Podle mě se dá cit naučit (získat) když v tom nějaký ten pátek chodíš :-)


9 roků jsem dochazel do vytvarne vychovy na zakladni skole a nemuzu rict ze bych byl dnes schopny vytvorit pekny layout pro web....ba ani kreslit neumim.... taky plati ze to co se libi jednomu se nemusi libit druhemu (osobne nerozumim tem abstraktnim patlaninam od Picassa ale nekdo to povazuje za vrcholne dilo)...pracovat se naucis s editorem ale ten te urcite "grafikem" neudela...i kdyz dnes je mozne vsechno....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Gobik0
Návštěvník
9. 4. 2008   #17
-
0
-

No ono kreslit na základce domeček s autem a sluníčkem... To není to co jsem myslel :-) Vem si že to máš to samé jako mít cit pro programování. S tím se nenarodíš, to ti prostě jde když rozumíš počítačům a danému prog. jazyku a věnuješ se tomu několik měsíců/ let v podstatě denně několik hodin.

Podle mě když bych např. ve photoshopu dělal pár let různé layouty, reklamní etikety atd., tak bych nějaký ten cit pobral :-) Samozřejmě teď už ne, teď už jsem se dostal moc daleko v programování :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.81.84.–
9. 4. 2008   #18
-
0
-

Pro cit je daleko dulezitejsi zkoumat weby ostatnich nez tvorit svoje. Musis se divat kriticky na kazdy web,na ktery narazis a prochazet ruzne galerie povedenych webu a cist nazory ostatnich (odborniku). Pak po nejake dobe ziskas pojem o tom, co je hezke a co se libi. To jeste samozrejme neznamena, ze se to naucis tvoritm. Pro to je dobre vyhlidnout si nejaky web aq zkusit vytvorit neco podobneho, popripadne to zkombinovat s nejakym svym napadem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Sopta0
Návštěvník
21. 4. 2008   #19
-
0
-

Rzohodně je důležité se naučit alespoň jednu specializaci na 1 a pak se může uvažovat na dalším vzděláváním. Ale podle mě by měl mít každý základ (X)HTML a CSS. Co se týká grafiky(weblayotu) tak když mě chytne můza tak dokážu něco splácat, ale jinak moje představivost je na bodu mrazu :smile5:

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.56.–
Sotolář Zdeněk
psenik0
Návštěvník
24. 4. 2008   #20
-
0
-

Rozhodně se vyplatí se neustále zdokonalovat v PHP. Pokud se ejde tým o dvou lidech a bude tam profesionální grafik a kodér s neomezenými možnostmi, pak je to perfektní kombinace. Práce těchto dvou lidí bude líbivá užvatelům a zároveň pomocí PHP bude rychlá, perfektně funkční a interaktivní. Doporučuji se zdokonalovat i nadále...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.146.14.–
Pk
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý