Porovnanie IM klientov v Linuxe – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Porovnanie IM klientov v Linuxe – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.comPorovnanie IM klientov v Linuxe – OS - GNU / Linux – Fórum – Programujte.com

 

Smokie0
Expert
20. 4. 2008   #1
-
0
-

Zaujimaju ma vase skusenosti s IM klientami, ktori sa nachadzaju v Linuxe.

Ja sam som ich uz niekolko vyskusal (Pidgin, Licq, kopete), ale ani jeden nesplna konkretne klucove poziadavky. Chybaju tam notifikacie prichadzajucich sprav a notifikacie pri pripojeni konkretnych vybranych uzivatelov. Doteraz som pouzilval pod wine Trillian, ktory toto vsetko obsahuje, ale jeho beh nie je idealny a pomaly cim dalej tym viac problemovy. Tak hladam alternativu.

Neviete o niecom?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
yaqwsx+9
Posthunter
20. 4. 2008   #2
-
0
-

Nejsem si jistý, ale neexistovala portace Qipa na Linux?
EDIT: TAk jsem to ještě pohledal a zjistil jsem, že to skončilo neúspěchem...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.92.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Smokie0
Expert
20. 4. 2008   #3
-
0
-

To je skoda, QIP je tiez velmi dobry kusok...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.21.–
Architekt0
Super člen
11. 5. 2008   #4
-
0
-

Smokie napsal:
Zaujimaju ma vase skusenosti s IM klientami, ktori sa nachadzaju v Linuxe.

Ja sam som ich uz niekolko vyskusal (Pidgin, Licq, kopete), ale ani jeden nesplna konkretne klucove poziadavky. Chybaju tam notifikacie prichadzajucich sprav a notifikacie pri pripojeni konkretnych vybranych uzivatelov. Doteraz som pouzilval pod wine Trillian, ktory toto vsetko obsahuje, ale jeho beh nie je idealny a pomaly cim dalej tym viac problemovy. Tak hladam alternativu.

Neviete o niecom?



Pidgin tohle všechno (samozřejmě) umí. Notifikaci uživatele nastavíš pravým klikem na jméno v seznamu a tam "Přidat sledování kamaráda...". Pokud chceš nějaký lepší možnosti notifikace zpráv, v zásuvných modulech si zapni modul "Upozornění na zprávu" a nastav si ho podle potřeby (doporučuju připojit řetězec "(*) " před nadpis okna a nastavit hint manažera oken na urgent).

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.22.–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
Ace McIntosh0
Super člen
11. 5. 2008   #5
-
0
-

To yaqwsx : O portaci nevím, ale četl jsem pár článků/příspěvků, kde autoři QIPa rozběhali ve Wine a fungoval jim v pohodě. Já to ale neřeším - Kopete mi naprosto stačí:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
tom*p0
Stálý člen
12. 5. 2008   #6
-
0
-

Mě nejvíc sedl SIM, podle mě pod Linux nejlepší volba.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý