Šířka stránek - 800px vs. 1024px – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Šířka stránek - 800px vs. 1024px – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comŠířka stránek - 800px vs. 1024px – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

bugy0
Návštěvník
9. 7. 2006   #1
-
0
-

Ahoj, cht?l bych se zeptat na to, jakou ???ku pou??t pro www str?nky. M?te n?kdo p?ehled o tom, jak? rozli?en? monitoru, v jak?m pom?rn?m zastoupen?, pou??vaj? n?v?t?vn?ci internetov?ch str?nek? Je je?te nutn? optimalizovat str?nky na rozli?en? 800x600px?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
co takhle vyletět si na Měsíc ... mmm ... vomrknout jestli tam není náhodou vedle moře klidu taky moře něčeho rozumnějšího
Pinkava Pavel0
Stálý člen
9. 7. 2006   #2
-
0
-

Zdravím,

no, oni lidé i dneska využívají rozlišení, samozřejmě ne všichni, ale pořád existují školy, kavárny nebo jiné instituce, které používají toto malé rozlišení.

Optimálně je samozřejmě udělat layout www stránek procentuálně. Je to trochu "drbačka" ale účel to má. Pokud chcete dělat www stránky s pevným rozměrem, tak ještě v dnešní době bych osobně volil rozlišení 800x600.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Pinkava Pavel0
Stálý člen
9. 7. 2006   #3
-
0
-

AD: jinak se omlouvám za špatné formulování první věty, nějak jsem si to po sobě nepřečetl... :?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
bugy0
Návštěvník
9. 7. 2006   #4
-
0
-

Samoz?ejm?, ?e layout p?isp?sobuj?c? se oknu je elegantn?, ale j? bych sp?? preferoval pevn? layout (nap?. kv?li zalamov?n? text?, rozm?r? obr?zk?, obr?zk? pozad?, ucelen?j?? vzhled atd.) Doposud jsem tak? psal str?nky na rozli?en? 800x600, ale chyst?m se na obs?hlej?? str?nky, kde bude hodn? v?c?/informac? a proto by se mi, kv?li p?ehlednosti, hodilo m?t ???ku str?nky v?t??.

Kup??kladu tyto str?nky [i]programujte.com[/i] jsou pro rozli?en? 1024, kdyby m?li je 800 tak by se jejich ?itelnost sn??ila. Vlevo sloupek, vpravo sloupek a na st?edn? ??st, kde vlastn? jsou n?jak? informace zbyde p?i rozli?en? 800 tak 400-500px, vp??pad? rozli?en? 1024 se pak prost?edn? ??st zvet?? o 200px, tj. 600-700px, tedy zv?t?en? o 50%, a t?m i zkr?t? d?lku str?nek, u?ivatel vid? v?ce v?c? najednou, nemus? tolik scrollovat...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
co takhle vyletět si na Měsíc ... mmm ... vomrknout jestli tam není náhodou vedle moře klidu taky moře něčeho rozumnějšího
10. 7. 2006   #5
-
0
-

Já zase dělám stránky pro rozlišení 1024x768, ale zkoušel jsem to i v 800x600 a je to v pohodě! :D :pc:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jsem 16 letej "cosi" :D - www.johnjewel.net
10. 7. 2006   #6
-
0
-

Zalezi na grafice, jestli to je neco, co se muze opakovat do aleluja, tak urcite gumovy layout, ale jinak osobne preferuju 1024 pricemz se to snazim udelat tak, aby to bylo citelne i na 800.

Prave proto nemam rad trisloupcove layouty - pri res 800 tam pak zbyde opravdu malo mista na obsah.

Btw...tenhle topic by imo patril spis do sekce Webdesign :toto:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
10. 7. 2006   #7
-
0
-

Já zatím pořád používám pro web rozlišení 800x600. Taky nemusím třísloupcový layout. M?m raději Logo, menu + patičku.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Luk?? Chur?
~ Šéfredaktor
+8
Hero
10. 7. 2006   #8
-
0
-

Ja taktez, ale u Programujte uz to bohuzel byt nemohlo ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Petr Parler0
Newbie
10. 7. 2006   #9
-
0
-

Pokud vim stale se doporucuje vytvaret stranky pro rozliseni 800x600px. Predpokladam ze k tomu bude nejaky rozumny duvod :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Do not believe in miracles - rely on them!
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
10. 7. 2006   #10
-
0
-

Curo napsal:
Ja taktez, ale u Programujte uz to bohuzel byt nemohlo ;)


To je pochopitelné... kdyby nebyl pravej sloupec, tak bych asi scrolloval celej den na konec menu :))
A nerad bych čelt hroooozitánsky dlouhej článek

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Pinkava Pavel0
Stálý člen
10. 7. 2006   #11
-
0
-

pr0ph3t napsal:

Pokud vim stale se doporucuje vytvaret stranky pro rozliseni 800x600px. Predpokladam ze k tomu bude nejaky rozumny duvod :ok:



Ano, a ten d?vod je pr?v? st?le se pou??vaj?c? n?zk? rozli?en?. Na st?edn? ?kole jsme m?vali defaultn? nastaven? rozli?en? na 800x600 a jedin? co mi zb?valo bylo si rozli?en? p?epnout, nebo? str?nky pro v?t?? rozli?en? v tom byli rovn?? "ne?iteln?", kdy? mus?te po??d skrolovat.

A te? si p?edstavte, ?e st?le existuj? lid?, kte?? jsou tak trochu "analfabeti" a jedin? co um? jen zapnout pc, surfovat, sem tam si n?co st?hnout atd. Kdy? pak tito lid? hledaj? n?jak? zbo?? a naraz? na www str?nku, kter? je pro v?t?? rozli?en?, nebude je asi bavit po??d skrolovat, ?e ne? Pak tuto www str?nku opust? a najdou si p??jemn?j?? prost?ed?. A v??te nebo ne, ned?vno jsem d?lal n?jakou pr?ci pro jednu v?t?? firmu, kter? m? ?irok? zastoupen? v ?R a spoustu jin?ch firem se oz?valo kv?li www str?nk?m pr?v? kv?li rozli?en?. Ty jsem na?t?st? j? ned?lal ;).

Nejl?p?? je pohr?t si s CSS, ud?lat si p?r typ? layout? a ty pak v budoucnu pou??vat. Samoz?ejm? z jinou grafikou. Gumov? web je opravdu v?hodn? v?c. I kdy? , ??k? se ?e ne v?echno se hod? na v?echno, jestli mi rozum?te :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
20. 8. 2006   #12
-
0
-

Ahoj, určitě dělej stránky pro rozlišení 800x600, protože jej stále používá 12% uživatelů v ČR a 38% uživatelů na světě.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
Michal Vrábel0
Návštěvník
22. 8. 2006   #13
-
0
-

A čo tak 2 verzie

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Sunmay píše : Při čtení tohoto příspěvku povstaňte. Ja hovorím : Pri čítaní tohoto príspevku si radšej sadnite.
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
22. 8. 2006   #14
-
0
-

http://www.toplist.cz/stat/?menu=8192&id=1&h=QsvWb0dHaVkk.&day=21&month=8

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Tom0
Stálý člen
22. 8. 2006   #15
-
0
-

Na dvě verze bych se vys***... 1024x800 je podle mě optimum...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin ?0
Stálý člen
26. 8. 2006   #16
-
0
-

Chlapci, slyšeli jste někdy o přístupnosti webových stránek? Měly by se používat relativní definice (tj. například jednotky em, ex nebo procenta) vzdáleností. Je to proto, že třeba slabozraký člověk používá klidně i 640 x 480 (to je také nejmenší rozlišení, pro které se stránky musí tvořit, pro menší se [i]mohou[/i] tvořit)! Procentuální vyjádření je zde kvůli zvětšení (zoom) stránek. Vypadá totiž hodně divně, když si zvětším text, protože je pro mne moc malý, a celý odstavec prostě "vyleze" z kontejneru.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
pitr0
Duch
10. 9. 2006   #17
-
0
-

V žádném případě bych nedělal fixní šířku. Procentuální vyjádření je pružnější, lépe se osvědčí například v případě, že někdo má rozlišení 800x600 a ještě si zapne panel "Oblíbené".

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
10. 9. 2006   #18
-
0
-

Ale pruzny layout bohuzel dosti omezuje moznosti grafiky. De facto to znamena, ze treba na pozadi v zahlavi muze byt jen grafika, ktera se muze opakovat do aleluja, coz opravdu dosti omezujt tvurci rozlet webdesignera.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Ján Varhol0
Newbie
11. 9. 2006   #19
-
0
-

CommanderZ napsal:

Ale pruzny layout bohuzel dosti omezuje moznosti grafiky. De facto to znamena, ze treba na pozadi v zahlavi muze byt jen grafika, ktera se muze opakovat do aleluja, coz opravdu dosti omezujt tvurci rozlet webdesignera.



Liquid layout obmedzije iba t?ch, ?o sa nechaj?. Viz ?http://www.cssliquid.com/2006/09/?

Kto vrav?, ?e ur?it? ?asti str?nky nem??u by? fixne definovan?? Mysl?m, ?e toto je u? prekonan? t?ma.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://www.varhol.sk/
11. 9. 2006   #20
-
0
-

Ja nerikam ze to znemoznuje, ja rikam, ze to omezuje. Nektere veci proste nevyresis ani pevnymi castmi :?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
11. 9. 2006   #21
-
0
-

Pripájam sa k Tukanovi ....
Neustále sa obzeraš dozadu či niekdo ešte za nami kráča alebo už zastal?

800/600 ??????????????
WIN95 ????????????
WIN98 ?????????????

Pardon?

Ja takéto veci riešim s minWidth.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý
~ Redaktor
0
Grafoman
12. 9. 2006   #22
-
0
-

jatt napsal:

Pripájam sa k Tukanovi ....
Neustále sa obzeraš dozadu či niekdo ešte za nami kráča alebo už zastal?

800/600 ??????????????
WIN95 ????????????
WIN98 ?????????????

Pardon?

Ja takéto veci riešim s minWidth


hmm tohle je ale špatné smýšlení programátora, webdesignéra.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jan Malý | web: www.malyphoto.cz, @malyphoto
Martin ?0
Stálý člen
12. 9. 2006   #23
-
0
-

CommanderZ napsal:

Ale pruzny layout bohuzel dosti omezuje moznosti grafiky. De facto to znamena, ze treba na pozadi v zahlavi muze byt jen grafika, ktera se muze opakovat do aleluja, coz opravdu dosti omezujt tvurci rozlet webdesignera.



A na to jsi p?i?el jak? Definuju pozad? a ono je tam furt stejn?, pokud nenastav?m opakov?n? jedn? z os.
A pokud se jedn? o n?co jin?ho, v?echno se d? vy?e?it. Jist?, pokud n?kdo d?v? obr?zek ?pln? v?ude a jedin? textov? reprezentace je zdroj?k, potom je to t??k?...

jatt: No jasn?. Tak?e j? si za moment nainstaluju Vistu a na tebe s XP?kem se taky vyka?lu, p?ece se nebudu ohl??et.
Min-width ti bla?kovou pom??e, pokud to neo?et??? i pro IE.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
12. 9. 2006   #24
-
0
-

kjus napsal:
A na to jsi přišel jak? Definuju pozadí a ono je tam furt stejné, pokud nenastavím opakování jedné z os.
A pokud se jedná o něco jiného, všechno se dá vyřešit. Jistě, pokud někdo dává obrázek úplně všude a jediná textová reprezentace je zdroják, potom je to těžké...



Ted si nejsem jisty, jestli si rozumime. Ja za pruzny layout povazuju ten, ktery je jako celek roztahovaci - napriklad http://www.mostinspired.com/ - tedy kde se temer vsechno scaluje podle velikosti okna, ale grafika je omezena na opakovatelne vzorky (nikdo nerika ze se takto neda vytvorit nadherny layout, ale je to samozrejme o hodne tezsi). Pak tu jsou layouty, ktere sice v jadru roztahovaci nejsou, ale maji treba pruzne okraje. Tyto stranky jeste umoznuji vyuziti nescalovatelne grafiky v zahlavi a podobne (a ja jsem priznivcem tohoto reseni). Priklad je programujte cz. A nakonec mas tu nejhorsi variantu - weby ktere nejsou roztahovaci vubec, tedy jsou napevno stavene na jedno rozliseni a jak se uzivatelovo rozliseni vzdaluje o defaultniho rozliseni stranky, tak je stranka cim dal tim hure prohlizitelna. Napriklad idnes.cz.

Takto stranky z hlediska gumovosti delim ja, pokud mate nejaky jiny nazor, tak se o nem s vami s radosti pobavim :ok:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Martin ?0
Stálý člen
24. 9. 2006   #25
-
0
-

CommanderZ napsal:

kjus napsal:
A na to jsi p?i?el jak? Definuju pozad? a ono je tam furt stejn?, pokud nenastav?m opakov?n? jedn? z os.
A pokud se jedn? o n?co jin?ho, v?echno se d? vy?e?it. Jist?, pokud n?kdo d?v? obr?zek ?pln? v?ude a jedin? textov? reprezentace je zdroj?k, potom je to t??k?...



Ted si nejsem jisty, jestli si rozumime. Ja za pruzny layout povazuju ten, ktery je jako celek roztahovaci - napriklad http://www.mostinspired.com/ - tedy kde se temer vsechno scaluje podle velikosti okna, ale grafika je omezena na opakovatelne vzorky (nikdo nerika ze se takto neda vytvorit nadherny layout, ale je to samozrejme o hodne tezsi). Pak tu jsou layouty, ktere sice v jadru roztahovaci nejsou, ale maji treba pruzne okraje. Tyto stranky jeste umoznuji vyuziti nescalovatelne grafiky v zahlavi a podobne (a ja jsem priznivcem tohoto reseni). Priklad je programujte cz. A nakonec mas tu nejhorsi variantu - weby ktere nejsou roztahovaci vubec, tedy jsou napevno stavene na jedno rozliseni a jak se uzivatelovo rozliseni vzdaluje o defaultniho rozliseni stranky, tak je stranka cim dal tim hure prohlizitelna. Napriklad idnes.cz.

Takto stranky z hlediska gumovosti delim ja, pokud mate nejaky jiny nazor, tak se o nem s vami s radosti pobavim :ok:



Vesm?s souhlas?m. Hlavn? s t?m

nikdo nerika ze se takto neda vytvorit nadherny layout, ale je to samozrejme o hodne tezsi


; - )

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
ProgDan0
Stálý člen
28. 10. 2006   #26
-
0
-

Tohle sem n?kde ?et, ale u? si nevzpom?n?m kde:

Doporu?ovan? ???ka str?nek je 800px (p?esn?ji n?co kolem 780px - kv?li horizont?ln?mu scrollbaru a r?mu okna prhl??e?e), pro firemn? weby je doporu?ovan? optimalizace pro rozli?en? 640x480!

Nebo taky lze vytvo?it verzi pro 640x480, 800x600,1024x768 a 1280x1024 a pomoc? JavaScriptu vybrat podle u?ivatelova rozli?en? obrazovky p??slu?enou verzi...i kdy? ot?zka je, jestli si s tim JavaScriptem porad? v?echny prohl??e?e (nejsem si jistej...)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Collecting data is the first step to the wisdom, but sharing data is the first step to the community.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

šířka — založil froo+

100% šířka — založil Ondra

Sirka tabulky — založil Ondřej Šplíchal

šířka selekce v px — založil Petroff

šírka webstránky — založil Dávid

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý