Datový strom,výpis struktury do txt – Pascal – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Datový strom,výpis struktury do txt – Pascal – Fórum – Programujte.comDatový strom,výpis struktury do txt – Pascal – Fórum – Programujte.com

 

JiriVavru0
Návštěvník
23. 4. 2008   #1
-
0
-

Zdravím

Potřeboval bych poradit,jak vyřešit následující situaci(já osobně jsme zde skončil:)

Dejme tomu že máme nějaký datový strom s nelineární strukturou,jak by se dalo udělat abychom strukturu datového stromu vypsali do txt souboru(na obrazovku bych tusil,ale nebylo by to korektni(pomoci go to x apod)).
struktura by mela nakonec tedy vypada asi takto

1
2 3

5 6 6 7 8


čili žádné rámečky,ukazatele,prostě jenom takovýto výpis pomocí zvolené metody například inorder,či jiné.

Děkuji za každou radu

J.

Nahlásit jako SPAM
IP: 160.217.96.–
Mircosoft+1
Věrný člen
23. 4. 2008   #2
-
0
-

Jestli ten strom umíš vypsat pomocí Gotoxy a tak, tak ho tímhle způsobem vypiš do pole stringů a to pak zapiš do souboru.


První věc, která mě napadla:

Na začátek prvního řádku vypiš první patro (kořen) stromu.
Cyklus:
- Posuň se o patro stromu a o řádek pole níž.
- Do dalšího řádku vypiš všechna čísla z toho patra tak, aby vždycky mezi dvěma bylo místo na jedno číslo z vyššího patra. Zpětně projdi hotové řádky a vycpi je mezerami tak, aby čísla vycházela do mezer mezi čísly na následujícím řádku.


Asi na to existují i efektivnější algoritmy, ale nevím, ještě jsem to neřešil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.160.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
JiriVavru
~ Anonymní uživatel
87 příspěvků
23. 4. 2008   #3
-
0
-

Prave,ze netusim,jak ho vypsat do toho pole stringu,do souboru bych uz to pak nejak zvladnul,ale problem je v tom,ze nyni jsem se zacal venovat prave temto nelinearnim datovym strukturam,pochopil jsem princip ale uz si nedokazi jak ten strom vypsat...a prave ze pomoci gotoxy to byt nemuze,(to mi bylo zakazano,jelikoz jsme to pouzival u vypisu matic).(Proste nejaky jiny zpusob).

Nahlásit jako SPAM
IP: 160.218.130.–
Laaca0
Stálý člen
24. 4. 2008   #4
-
0
-

Výpis stromových struktur do přehledného stromového formátu jsem nikdy nepotřeboval řešit, ale napsal jsem celý objekt pro práci se stromy. Ukládá se do binárního souboru, ne textového. Možná z toho přesto něco použitelného vytáhneš:
http://www.laaca.borec.cz/soubory/wokna32.rar - v archíve je soubor vaznik.pas a v něm je deklarovaný objekt TStrom, tak se na to když tak mrkni.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.113.79.–
DOS-u-akbar
Mircosoft+1
Věrný člen
24. 4. 2008   #5
-
0
-

To JiriVavru :
Tvorba noveho radku: PoleRetezcu[IndexRadku]:=PrvniCislo+' '+DruheCislo+' '+ atd. (prakticky asi cyklus while); (na zacatku samozrejme musi byt PoleRetezcu[IndexRadku]:='';)
Vlozeni mezery do radku: insert(PoleRetezcu[IndexRadku],' ',pozice) (tady si nejsem jisty poradim parametru, zkontroluj to podle helpu)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.164.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý