živnosťák a brigáda – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

živnosťák a brigáda – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.comživnosťák a brigáda – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com

 

Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
1. 5. 2008   #1
-
0
-

Ahoj, když mam živnosťák na zprotředkování obchodu a služeb a reklama a marketing a grafické a kresličské práce ( tvorba www stránek) , můžu k tomu jít někam na brigádu uklízet? :-D
Vim, že můžu, ale nebudou pak z toho nějaké nepřijemnosti třeba s daněmi nebo tak něco jiného? Bude tam určitě nějaký rozdíl, než kdyby živnosťák nebyl.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.235.32.–
Ace McIntosh0
Super člen
10. 5. 2008   #2
-
0
-

A jaký problém by z toho měl být? Když budeš podnikat a nebudeš odvádět daně tak problém mít asi budeš, ale pokud k tomu ještě chodíš na brigádu??? Daně musí odvádět tvůj zaměstnavatel ... a v tom není rozdíl ať živnostenský list máš nebo ne.

Tak nevím jestli to byl špatný vtip, nebo jsem to jen nepochopil........

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
retriwr0
Stálý člen
10. 5. 2008   #3
-
0
-

To Ace McIntosh : zřejmě myslí problém který by měl řešit sám, já třeba na brigádě vyplňoval daňové přiznání svým jménem - že jsem vůbec neveděl co s tím a že to za mě vyplnil zaměstnavatel je už věc druhá

To Anonymní uživatel : http://www.zakonik-prace.cz/ příjemnou zábavu.. nebo se zkus zeptat tam, kde ti tu brigádu nabízí, lepší radu ti nedám :smile11:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.5.–
You gotta do what you gotta do
Ace McIntosh0
Super člen
11. 5. 2008   #4
-
0
-

To retriwr : No já jsem se teda ještě s tím že bych si musel na brigádě vyplňovat daňové přiznání ještě nesetkal :smile1:. Takže něco podobné by pro mě bylo naprosto nezvyklé. Ale tak uvidím no, alespoň mě něco takového v budoucnu již nezaskočí...

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
durmitor
~ Redaktor
0
Věrný člen
11. 5. 2008   #5
-
0
-

Tam kde jsi na brigádě si na konci roku řekni o roční výpis příjmů. Podle toho si pak doplníš údaje do daňového přizníání, které stejně jako žinvnostník vyplňovat musíš (pokud si měl příjem - jinak stačí čestné prohlášení).

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.236.208.–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
byF0
Návštěvník
12. 5. 2008   #6
-
0
-

To Anonymní uživatel : Samozřejmě. Ale nejjednodušší by to bylo vyúčtovat jako nějakou pseudo položku, obzvlášť když máš ZL na zprostředkování obchodu a služeb.

V případě, že bys pracoval na DPP/DPČ a současně máš ŽL, daňový přiznání budeš podávat sám, s tím, že do něj vyplníš i příjmy ze závislé činnosti (tedy z brigády) - čísla dostaneš ze zaměstnavatele na potvrzení o výši celkových příjmů za uplynulý kalendářní rok.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.137.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 5 hostů

Podobná vlákna

Živnosťák — založil p4nther

Brigáda — založil Jacob

Brigáda — založil Jakub Šilhavý

Brigáda — založil petr143

Brigada — založil jan

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý