Sériová komunikace přes vysílač 433MHz nebo 868MHz – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Sériová komunikace přes vysílač 433MHz nebo 868MHz – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.comSériová komunikace přes vysílač 433MHz nebo 868MHz – Mikrokontroléry – Fórum – Programujte.com

 

Bill.jr
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
2. 5. 2008   #1
-
0
-

Ahoj, trochu jsem si hrál viz. odkaz a napadlo mě jestli máte někdo zkušenosti se sériovou komunikací realizovanou přes 433MHz nebo 868MHz moduly vysílačů a přijímačů, který prodávají například v GESu? Četl jsem, že to snad někdo zkoušel, ale nevím jestli jsou ty moduly stavěný na rychlosti kolem 9600bd nebo 4800bd...

http://www.techdot.eu/index.php/2008/04/25/arduino-a-hp-100lx/

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.201.59.–
durmitor
~ Redaktor
0
Věrný člen
3. 5. 2008   #2
-
0
-

S rychlostí by nebyl problém, protože pokud se bavíme o levnejch modulech kolem 100-200 korun, tak tím protáhneš i 38kHz s holteku, ale problém je v tom, že pokud tam rovnou soupneš uart nevím jestli ti to bude správně chodit. U těhle věcí se totiž z mnoha různých důvodu zprávy začínají synchronizačními bursty. Problematika je trochu složitější. Pokud bys ses nechtěl zabývat vlastním řešením týhle problematiky a využít už něco hotovýho, aurel vyrábí radiomodemy, který "krmíš" přímo uartem a na druhý straně ti "lezou" opět data z UARTU. Cena je ovšem vyšší (kolem 1000 korun). Ty modemy prodává například Enika.

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.236.208.–
Nejhorší není nemít práci. Nejhorší je nechtít práci...
xp0
Věrný člen
3. 5. 2008   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
Proxymus0
Stálý člen
3. 5. 2008   #4
-
0
-

Letmo jsem si přečetl pár řádku o Arduinu a docela mě zaujalo. Doporučili byste mi ho jako úplnému začátečníkovi co se týče práce s takovýmito zařízeními? S programováním i elektrotchnikou pár zkušeností mám, ale znalosti mám jen základní. Byly by to pro mě dobrá volba pro naučení se práce s mikroprocesory?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.221.–
Bill.jr
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
6. 5. 2008   #5
-
0
-

Arduino je právě určené pro začátečníky. Dá se říct, že je to dobrej start do mikroprocesorů. Krásný je taky to, že existuje spousta ukázkovejch zapojení a programů a tak. Dá se říct, že pokud chceš ovládat nějaký svoje projekty, tak si s Arduinem vystačíš, ale pokud by ses tím chtěl někdy třeba živit, tak je to jen takovej odrazovej můstek.

Napsal jsem pár věcí o Arduinu, ale to už si asi četl. http://www.techdot.eu/index.php/tag/arduino/

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.201.59.–
Bill.jr
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
6. 5. 2008   #6
-
0
-

Ten connectBlue vypada hezky, jen mi tam trochu chybí nějaká cena, případně možnost objednání. Máte někdo představu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.201.59.–
xp0
Věrný člen
6. 5. 2008   #7
-
0
-

To Bill.jr : Distribuce probíhá přes http://www.spezial.cz/. Musíš jim napsat email a oni ti během několika málo minut pošlou nabídku. Já mám od nich koupen modul OEMSPA311i-04 za 1100kč a OEMSPA310i-04 prodávají za 830Kč. Jsou velmi ochotní, okamžitě odpovídají a modul mi došel do 3 dnů. tuto firmu mohu jen doporučit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.29.120.–
Není čas ztrácet čas
supec
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
14. 7. 2008   #8
-
0
-

To xp :
ahoj, nedívali jste se někdo na moduly WIFI-RS232, ty by možná taky stálo za to zkusit připojit k AVR.
http://www.spezial.cz/connectone/bezdratove-seriove-rs232-wifi-moduly-iwifi-mini-secure-socket-iwifi-connectone.html
stojej kolem 1200Kč, ale přes wifi mi to přijde jako větší luxus ovládání, nastavení apod, rovnou z kompa.
před časem jsem na ně koukal, možná to bude chtít konverzi napěťovejch úrovní, ale to si nepamatuju přesně...
neznáte někdo jednoduchýcho brouka na konverzi 3.3V <->5V??

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.108.108.–
vladaaaa
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
20. 7. 2008   #9
-
0
-

Ahojda,
mrkněte na stránky www.nordicsemi.com.
nRF24L01 2,5USD 2.4GHz
nRF905 5USD 433/868/915MHz

vše pracuje na SPI, má to již svůj protokol a další vychytávky. Jen pouzdro nic moc. :-((
Budu dělat něco jako redukci, tak kdyby měl někdo zájem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.146.125.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Seriova komunikace — založil fatalwir

Synapse - seriova komunikace. — založil Borisek

Komunikace pres rs-232 — založil honza_ja

Komunikace přes HTTP protokol — založil Jakolcz

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý