Alfa testing Volcan08 – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Alfa testing Volcan08 – Delphi – Fórum – Programujte.comAlfa testing Volcan08 – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

8. 5. 2008   #1
-
0
-

Dělám ročníkovou práci z informatiky. Naštěstí nám učitelka nechala volnou ruku při výběru jazyka a IDE (jinak se učíme pouze Pascal) a navíc nás nechala vymyslet téma samotné, jediná podmínka byla "práce se soubory" (poslední látka, co jsme v IVT probírali). Rozhodl jsem se pro databázi (99% lidí ze třídy dělá nějakou databázi, učitelka nám doporučila pár různých typů), já jsem se rozhodl že to udělám ještě jinak a kromě toho, že bude onen projekt v Delphi, bude něčím "speciální". Místo pevného určování předem daných typů databáze (co dělají spolužáci, evidence dárců krve, evidence ukradených vozidel apod.) si uživatel může sám vytvořit typ své databáze (třeba: pět integerů, dva stringy a jeden boolean apod.) a ten pak může ještě vyexportovat a použít pro vytvoření nové. Dneska jsem si nad to sedl a cca polovina onoho projektu se mi podařila dokončit, ale ještě toho moc Volcan08 (jak jsem jej nazval) neumí, pořád obsahuje víc chyb než správných řádků. Odevzdání máme do konce května, můžu vám tedy sem házet postupně zdrojové kódy a vy si s nimi můžete dělat co chcete - můžete si je projít, můžete je nějak okopírovat, můžete se nechat inspirovat, ale co bych já ocenil nejvíce, můžete mě (později, zatím to nemá moc cenu :-)) upozornit na nějakou chybu, která mi unikla, či přivést mě na nějaké jednoduší řešení (je to můj snad první velký projekt v Delphi, ale v Pascalu dělám už docela dlouho, očekávejte tedy spíš "pascalovský" a "procedurální" přístup k řešení problémů.

Todo:
- upravování
- vyhledávání a to i rozšířené (vyhledávat položky s těmity a zároveň těmito attributy, u čísel i třeba "hledat v rozsahu")
- zfunkčnění pravého tlačítka pro přímou editaci, u vytváření databáze pro odebírání a upravování
- spravení operací s databázemi, které mají u jedné položky více atribut jednoho typu, či naopak nějaký úplně chybí (zatím lze pouze operovat s právě jedním integerem, booleanem a stringem a Volcan08 pak ztrácí smysl)
- upravení GUI
- nějaký help (učitelka ho po nás chce)
- zjednodušení kódu, odstranění zbytečných proměnných, vychytání much
- přidání heslování databáze

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
15. 5. 2008   #2
-
0
-

Tak, zase jsem k tomu sednul a začal řešit. Snažím se dosáhnout jedné věci, a to konečně pořešení těch vícenásobných atribut. Dostal jsem se až k výpisu, ale u toho mi program hlásí zhovadilou chybu.
V tomhle kódě:

procedure VypisTabulku(spka:so_sopka);

begin
Form4.ListBox1.Items.Clear;
Reset(ns40);
Reset(ns50);
Reset(ns60);
Form4.Edit1.Text:=spka.name;
while not(eof(ns40)) do
Begin
Read(ns40,ns4);
if ns4.id = spka.id then
begin
Form4.ListBox1.Items.Insert(ns4.position-1,ns4.name+': '+inttostr(ns4.value));
end;
End;
while not(eof(ns50)) do
Begin
Read(ns50,ns5);
if ns5.id = spka.id then
begin
if ns5.value = true then Form4.ListBox1.Items.Insert(ns5.position-1, ns5.name+': ano')
else Form4.ListBox1.Items.Insert(ns5.position-1, ns5.name+': ne');
end;
End;
while not(eof(ns60)) do
begin
Read(ns60,ns6);
if ns6.id = spka.id then
begin
Form4.ListBox1.Items.Insert(ns6.position-1,ns6.name+': '+ns6.value);
end;
end;
end;

mi při běhu programu (ne při kompilaci), pokud mám v souboru ns40 více položek se stejným ID (položka má více attribut a tudíž je v souboru ns40 více položek se stejným ID) vyhodí chybu "Project Volcan08.exe raised exception class EOutOfResources with message 'Unable to insert a line'." a hodí mi tu chybu na řádek "while not(eof(n40))". Když však zapoznámkuji část "Form4.ListBox1.Items.Insert(ns4.position-1,ns4.name+': '+inttostr(ns4.value));", vše proběhne v pořádku. Stává se to pouze, pokud je v souboru více položek se stejným ID, pokud mají jiné ID, nic se nestane, takže musí být chyba v tomto řádku. Nevíte, cos tím?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
15. 5. 2008   #3
-
0
-

Mimochodem, nejnovější verze je zde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
19. 5. 2008   #4
-
0
-

Novější verze zde.

- přidáno heslování databáze
- poupravovány operace s více attributy, zbývá akorát řazený výpis
- vyhledávání podle názvu
- nápověda (hint)
- odstranění chybiček :-)

Zbývá:
- rozšířené vyhledávání
- upravování (processing...)
- řazený výpis více attribut

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Santas0
Věrný člen
19. 5. 2008   #5
-
0
-

ide to pod linuxom? pod wine?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.55.–
http://psandtner.sk/blog
19. 5. 2008   #6
-
0
-

Nevím, můžeš to zkusit :-). Nic extrémního tam nepoužívám a Wine toho rozjede dost, můžeš to zkusit (stejně uvažuju o překompilaci v Lazaru...).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
20. 5. 2008   #7
-
0
-

Odzkoušeno, ve Wine to rozhodně rozjedeš. Mimochodem, když stáhnete soubor, nerozpozná to příponu, musíte to přepsat na .tar.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
25. 5. 2008   #8
-
0
-

Takže, opět jsem zapracoval, něco jsem dodělal, něco jsem předělal, spoustu jsem toho vynechal (třeba vyhledávání podle vlastností) a nakonec jsem to prohlásil za release candidate. Prosím, betatestujte.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Betatest Volcan08 — založil Garret Raziel

Bitwise operations, testing — založil robin

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý