Pamätová karta do mobilu – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pamätová karta do mobilu – Offtopic – Fórum – Programujte.comPamätová karta do mobilu – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Onsi0
Stálý člen
6. 6. 2008   #1
-
0
-

Asi pred vyše rokom som si kúpil do mobilu pamätovú kartu. Keď som sa vtedy tak s ňou hral všimol som si že ju môžem nastaviť tak aby sa bez kódu nedala otvoriť. Tak som zadal len tak nejaký kód ale dal že si ho odomňa nebude pýtať. No včera zrazu si ho odomňa karta vypytala a ja nemám šajnu čo som tam predtým napísal. Neviete ako by som sa na tu kartu mohol dostať???

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.99.8.–
6. 6. 2008   #2
-
0
-

zformatovat...k obsahu se asi jen tak nedostanes

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Ace McIntosh0
Super člen
6. 6. 2008   #3
-
0
-

To Onsi : A ta tvoje paměťová karta, co je to za typ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.150.190.–
Onsi0
Stálý člen
7. 6. 2008   #4
-
0
-

To Ace McIntosh : apacer

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.99.8.–
Onsi0
Stálý člen
7. 6. 2008   #5
-
0
-

To CommanderZ : No to viem že je ju najlepšie sformátovať, ale neviem ako. Mobil mi to nedovolí a keď sa pokúsim spojiť mobil káblom s pc tak chce aby som vymenil kartu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.99.8.–
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
7. 6. 2008   #6
-
0
-

To Onsi : Tak dej kartu do čtečky...

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.4.–
Tokan0
Grafoman
7. 6. 2008   #7
-
0
-

A v počítači jí pak normálně přes Tento počítač naformátuj.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Ace McIntosh0
Super člen
7. 6. 2008   #8
-
0
-

To Onsi : Hej neměl jsem na mysli značku, ale typ:-D jako jestli je to MMC, RS-MMC, SD, miniSD, microSD, Memory Stick (Micro) ... pokud je to MMCčko nebo RS-MMCčko, vím jak na odblokování kódu

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
Tokan0
Grafoman
7. 6. 2008   #9
-
0
-

To Ace McIntosh : povídej, jak na to? ať se i my ostatní něco přiučíme :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Ace McIntosh0
Super člen
7. 6. 2008   #10
-
0
-

No, v zásadě to jde jednoduše. Já teda osobně vlastním telefon s operačním systémem Symbian, v němž operační systém poskytuje jistou výhodu:

1. způsob je, že se podíváme do adresáře c:\system\ (v telefonu, v němž jsem kartu zablokovali) a tam najdeme soubor "mmcstore". Ten si otevřeme v jakémkoli textovém editoru (stačí i Poznámky), a to tak, že jej přejmenujeme na "mmcstore.txt". Jeho obsahem jsou nesmyslné sekvence znaků, ovšem na konci souboru je obsaženo rovněž heslo k MMC kartě v čitelné podobě (což už snadno rozeznáme).

2. způsob je použití nějakého specializovaného programu, například MMCPasswordFinder, který mi ale nejel - je pouze pro SymbianOS verze 7 a novější, každopádně kamarád s novějším telefonem tento program několikrát úspěšně využil (je to takový hračička:-D).

Takhle se dá tedy vydolovat heslo. Jestli to jde i na ne-symbianových telefonech, to opravdu nevím, spíš bych řekl, že nikoli. Pokud tedy výše zmíněné postupy nepřipadají v úvahu a chcete kartu přesto používat, nezbyde vám nic jiného, než kartu naformátovat. Ovšem běžné možnosti asi nepomohou. V telefonu karta naformátovat nepůjde a v počítači pravděpodobně taky ne (určitá šance tu je, ale spíše nám systém zahlásí nepovolený přístup ke svazku). Existuje však jeden prográmek na PC, který se jmenuje MMCMedic, který formát zablokované karty dokáže, a to velmi spolehlivě (pokud karta není detekována systémem, což se také může stát, tento program ji detekuje).

Takže to by bylo k odblokování MMC karet, pokud byste někdo měl o výše uvedené prográmky zájem (tímto apeluji hlavně na Onsiho;-)), napište mi kdyžtak na mail nebo ICQ (z pochopitelných důvodů sem nebudu postovat linky).

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
Onsi0
Stálý člen
8. 6. 2008   #11
-
0
-

To Ace McIntosh : je to microSD

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.99.8.–
Ace McIntosh0
Super člen
8. 6. 2008   #12
-
0
-

To Onsi : Aha, tak to bude horší...no já bych to viděl asi taky jen na formát, našel jse něco tady: http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=12672 - jeden přispěvovatel tam píše, že microSD opravuje MMCRepairem, můžeš zkusit - já o tom ze zkušenosti ale nic nevím.

Poslední možnost by byla zajít s tím do servisu, kde by to měli umět odblokovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.174.–
Tokan0
Grafoman
13. 6. 2008   #13
-
0
-

To Ace McIntosh : pokud to umí v servisu, taky na to musíme přijít :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.244.90.–
Rozčilovat se znamená ničit si zdraví pro blbost jiných!
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Pamatova zlozitost — založil Bius

TV karta — založil hornster

TV karta — založil Zelenáč

Sitova karta — založil Zelenáč

Graficka Karta — založil Marecek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý