Pomoc s formátem videa – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pomoc s formátem videa – Offtopic – Fórum – Programujte.comPomoc s formátem videa – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
10. 6. 2008   #1
-
0
-

Dělám prezentaci třídy (to si vymyslela naše milá a milovaná a oblíbená paní ředitelka - berte to s ironií), mám to již jakžtakž sestříhané, jenže mám problém s formátem. Když mám plnou kvalitu DV, je vše celkem v poho, občas to sice zlobí při zvětšování, ale to moc nevadí, jelikož se to bude promítat přes projektor v rozlišení videa, ale vadí mi, že to má 1 GB...Tak jsem zkoušel v Pinnacle studio renderovat do MJPEG, jenže to video i tak má přes 0,8GB a kvalita je otřesná. Dále jsem zkoušel DivX, sice jenom 70MB, ale příšerná kvalita. Potom jsem zkoušel převádět video pomocí Absolute video converter do MPEG2, ale šíleně to řádkovalo...Tuším, že problémy jsou na straně konvertace, ale jaký formát by jste doporučili a hlavně jakým programem?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.75.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
10. 6. 2008   #2
-
0
-

Proc ti vadi 1 Gb, vzdyt divko stoji 10 kc :)

Jinak mho je uplne vyborny format mkv (matroška). Cca 2h film o roz. 1280*700 v tom ma neco pres 4 GB. Parada :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
yaqwsx+9
Posthunter
10. 6. 2008   #3
-
0
-

To CommanderZ : Mě to nevadí, ale učitelovi... Ukousne mu to velké procento disku...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.75.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Al0
Věrný člen
10. 6. 2008   #4
-
0
-

yaqwsx> To je jeho boj ne?Kyž to nejde, tak to hold nejde. BTW: Zkoušel si mp4? de to třeba programem PSP Video Convertor..

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.48.132.–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
10. 6. 2008   #5
-
0
-

Tak mu to vypal, ne

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
tom*p0
Stálý člen
10. 6. 2008   #6
-
0
-

Být tebou, dal bych to do formátu avi nebo mp4 s kodekem DivX nebo XviD, jsou to kodeky s jedním s nejlepších poměrů kvalita/velikost a proto jsou tak používané. Přehraješ je téměř všude, dokonce i na většině nových DVD přehrávačů. U DivXu by měla jít nastavit nějak kvalita (bitrate).

Matrosku (mkv) bych raději nepoužíval, potřebuje výkonný pc a pokud to chceš spouštět na školním, nemuselo by se ti to podařit.

Pokud potřebuješ nějaký software na konverzi, zkus MediaCoder, ale je to spíš pro pokročilé uživatele. Jinak taky můžeš použít VirtualDub, stačí nastavit Video > Compression (vybrat kodek > konfigurovat) a uložit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
MZetko0
Stálý člen
11. 6. 2008   #7
-
0
-

Nejelpší je zkoušet. Já bych asi dal wmv.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
yaqwsx+9
Posthunter
11. 6. 2008   #8
-
0
-

Tak jsem se na to vykašlal, přišel jsem, dal jsem mu DV kvalitu, nakopčil si to na disk, trochu brblal, ale přehrál to... Takže vyřešeno...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.67.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
yaqwsx+9
Posthunter
1. 7. 2008   #9
-
0
-

No, já se tomu prokletýmu videu už snad nevyhnu... Nevíte o nějakém speciálním konvertoru pro videa na youtube.com? 895 MB se mi nechce uploadovat...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.69.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
1. 7. 2008   #10
-
0
-

Mám takový OT dotaz...mám DVD přehrávač s podporou DivX a film v tomto formátu, který má 700 MB, takže jsem ho napálil na CD, ale z CD mi ho nepřečte...záleží na čem je ten DivX film napálenej?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
bukaj0
Věrný člen
1. 7. 2008   #11
-
0
-

yaqwsx
Nevíte o nějakém speciálním konvertoru pro videa na youtube.com?
O ničem nevím, ale spíše chci podsunout myšlenku, je-li nějaký takový speciální konverter vůbec potřeba. Nemělo by stašit zjistit si, jaký formát youtube používá, převést to do něj, čímž se určitě velikost zmenší, a nahrát? Nemusí to být ani formát, který je na youtube interní, může to být jakýkoli, ale použitím jejich formátu se nahrání videa hodně usnadní (na serveru se nebude muset převádět podruhé). Já mám velice dobré zkušenosti s ffmpegem (Google jistě napoví víc). Nemá sice žádný GUI front-end (tedy alespoň o něm nevím), ale i tak je jeho ovládání z řádky velice jednoduché.

Nefaritus
mám DVD přehrávač s podporou DivX a film v tomto formátu, který má 700 MB, takže jsem ho napálil na CD, ale z CD mi ho nepřečte...záleží na čem je ten DivX film napálenej?
Podle mě určitě záleží. Zkusil bych ještě zkontrolovat, jestli se všechno vypálilo dobře.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
yaqwsx+9
Posthunter
2. 7. 2008   #12
-
0
-

To bukaj : Vím, že na youtube je to jedno, jelikož youtube si to samo upraví, ale myslím, jestli neexistuje náhodou nějaký nadšenecký prográmek, který video převede do kvality, kterou používá youtube, jelikož mám kastrofání rychlost uploadu...
JInak díky za tip na konvertor

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.98.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
tom*p0
Stálý člen
2. 7. 2008   #13
-
0
-

Nefaritus napsal:
Mám takový OT dotaz...mám DVD přehrávač s podporou DivX a film v tomto formátu, který má 700 MB, takže jsem ho napálil na CD, ale z CD mi ho nepřečte...záleží na čem je ten DivX film napálenej?


Myslím, že nezáleží, ale musí tam být vypálen jako data (nikoliv jako VCD, SVCD nebo miniDVD). IMHO může být ještě problém s audio kodekem, pokud je tam něco nestandardního, nemusí to přehrávač zvládnout. Pokud chceš zjistit, jaké kodeky film používá, jde to jednoduchým programem GSpot:
http://www.headbands.com/gspot/v26x/index.htm http://www.headbands.com/gspot/v26x/index.htm
(není nutná ani instalace)

To yaqwsx :
Podle mě neexistuje, YouTube si to upraví vždy (sekundární konverzi se IMHO nevyhneš), ale možná by stačilo snížit kvalitu, aby se neuploadovalo tak velké video. Používají formát FLV (Flash Video) v nízkém rozlišení (320×240) s nízkým bitratem (cca 300 kbps) při 25 fps.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
2. 7. 2008   #14
-
0
-

Ta kvalita tam neni pevne dana. Uz jsem tam taky videl i videa, na ktera se dalo koukat i ve fulscreenu naprosto vpohode (a tomu samozrejme odpovidaly datove prenosy).

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
tom*p0
Stálý člen
5. 7. 2008   #15
-
0
-

CommanderZ napsal:
Ta kvalita tam neni pevne dana. Uz jsem tam taky videl i videa, na ktera se dalo koukat i ve fulscreenu naprosto vpohode (a tomu samozrejme odpovidaly datove prenosy).



Vždycky jsem si myslel, že špatnou kvalitu mají videa, které už předtím měly malé rozlišení a kvalitní videa jsou z uploadovaných videí ve vysokém rozlišení. Možná je taky dostupná vyšší kvalita jen těm, kdo si YouTube platí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.115.246.–
Don't waste your time, or time will waste you.
daishi1@seznam.cz
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
17. 7. 2008   #16
-
0
-

Lidičky prosím o radu. Stáhl jsem film rozdělený na 3 části formátu *.part, po slouučení ale vznikl soubor *.out s ikonkou Nero a nejde to spustit. Prosím jak to spustím? děkuji mnohokrát za odpověď, nejlépe na mailík. ahoj

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.11.240.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
17. 7. 2008   #17
-
0
-

To daishi1@seznam.cz : Není to nějaký image disk?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý