Na co linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Na co linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.comNa co linux? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
15. 6. 2008   #1
-
0
-

Vyděl jsem na jednych stránkách tento inzerát:

Programátor internetových aplikací
Hledáme kolegu, který umí PHP, MySQL, Ajax, javascript. Základy Linuxu a Apache vítány. Nabízíme hlavní pracovní poměr, práci na zajímavých projektech, zaměstnanecké benefity. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absoloventy.



K čemu je potřeba na programování umět linux? No jen mě zajímá jestli bych si ho neměl nainstalovat pokud bych se tím chtěl živit. Taky nechápu slovo linux vždyť jich je více jak mužu vědět kterou distribuci mám umět?

K čemu umět apache? Vždyť to je přece jako by server na pc který se používá při php. Co na tom jako bych měl asi tak umět dělat?

Toto se netýká jen tohoto inzerátu ale už jsem to četl ve více.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.122.–
Smokie0
Expert
16. 6. 2008   #2
-
0
-

Linux kvoli IDE a lahsej praci (napriklad virtualne desktopy vam niekedy dokazu neuveritelne ulahcit zivot) a Apache kvoli niektorym knizniciam, ktore je treba pre PHP obcas zapnut. Preto zaklady. Imho.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.212.23.–
Bafiky
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
16. 6. 2008   #3
-
0
-

To liskX : To je stejné, jako by jsi se ptal, proč potřebuješ dělat autoškolu na to, aby si mohl řídit auto... protože potřebuješ znát základy... aneb:

Většina dnešních serverů běží na Linuxu. A Apache nestačí jen nainstalovat a spustit... teda, pokud nechceš dělat čisté (X)HTML, ale chceš používat třeba PHP a některou databázi... server musíš nastavit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.138.39.–
16. 6. 2008   #4
-
0
-

A je možny, že spoustu věcí budeš ovládat z konzoli a přijít tam pak člověk, kterej nemá nejmenší ponětí, co udělá "cd" či "ls" a "sudo" je pro něj prázdným výrazem... tak to nebude mít lehké.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #5
-
0
-

OK. Takže co dělat když se chci ty základy naučit? Co se dá na apache učit atd. Existuje nějaká kniha o apache ze které bych se od začátku naučil o co jde?

jinak linux. Kterou distribuci je třeba nainstalovat? Popřipadě jestli ho rozjedu i na slabším pc?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Quiark0
Věrný člen
16. 6. 2008   #6
-
0
-

Garret Raziel napsal:
A je možny, že spoustu věcí budeš ovládat z konzoli a přijít tam pak člověk, kterej nemá nejmenší ponětí, co udělá "cd" či "ls" a "sudo" je pro něj prázdným výrazem... tak to nebude mít lehké.



Ale stejně ho zaměstnají, protože lidí je holt málo ;)

To liskX : Je třeba umět nakonfigurovat Apache, zprovoznit v něm všechny potřebné moduly (PHP, mod_rewrite, ...), zajistit bezpečnost atd. Linux je potřeba umět nainstalovat, nakonfigurovat atd. Anebo prostě alespoň umět na základní úrovni používat.

Knihu na Apache žádnou neznám... chce to spíš asi praktické zkušenosti. Distribucí Linuxu je spousta, ale základy jsou vždy stejné. Mezi začátečníky je oblíbené hlavně Ubuntu. Na slabším počítači to rozjedeš, stačí místo KDE použít méně náročné grafické prostředí. Anebo nepoužívat grafické prostředí vůbec ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.43.–
Tocimanko0
Grafoman
16. 6. 2008   #7
-
0
-

IMHO je to o tom, či máš aspoň nejaký prehľad o filozofii unixov, lebo dnes sú takmer všetky serveri na unixových OS. Práve preto sa každému PHP vývojárovi prinajmenšom zíde, aby sa vedel orientovať v Linuxe (všeobecne... nezameriavaj sa na konkrétnu distribúciu).

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.82.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #8
-
0
-

jo a k tomu slabšímu pc mi jde také o to že je starší, čili bude mít i starší komponenty. No a hodně jsem četl že linux má dost velké promlémy s kompatibilitou tak nevím.
Tak pokud není žádná kniha o apache tak nevíte ani o nějakém dobrém článku na netu. Potřeboval bych něco spíše z teorie, vysvetlení ruznych pojmu v programováni (sice se to už tak netýka apache ale i tak je to celkem duležite věci jako: oop atd. prostě co ruze pojmy znamenaji)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #9
-
0
-

To liskX : tak si zjisti cemu vsemu nerozumis a pak to konkretne hledej na netu....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #10
-
0
-

No to bude právě problem protože co já vím kolik a jaké všechno existuji pojmy kterym nerozumim.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
bukaj0
Věrný člen
16. 6. 2008   #11
-
0
-

liskX
Taky nechápu slovo linux vždyť jich je více jak mužu vědět kterou distribuci mám umět?
Pokud se nemluví přímo o jádře, je většinou výrazem Linux chápána právě nějaká distribuce. Správně by bylo GNU/Linux, ale kdo se s tím má pořád psát :) A ve všech distribucích jsou ty základní úkony přinejmenším podobné, né-li stejné.Kupř. rozdíl může být balíčkovací systém, ale i ten je velice podobný (několikrát jsem i viděl "převodní" tabulky, takže např. co znamená jaký příkaz pro apt-get v zypperu atd.), a umístění konfiguráků v /etc, ale to je tak intuitivní, že to pochopíš.

jo a k tomu slabšímu pc mi jde také o to že je starší, čili bude mít i starší komponenty. No a hodně jsem četl že linux má dost velké promlémy s kompatibilitou tak nevím.
Starší komponenty povětšinou nevadí (tedy pokud se nejedná o nějaký opravdu letitý kus hardware, jehož drivery nejsou přímo v jádře, či nejsou už delší dobu udržovány). Spíše je problém s těmi nejčertvějšími novinkami, protože výrobci pro ně drivery pro linux nevydají a než je někdo napíše, to taky nějakou dobu trvá.

pokud není žádná kniha o apache tak nevíte ani o nějakém dobrém článku na netu
Kniha by se určitě najaná našla (např. http://knihy.cpress.cz/knihy/akce-a-balicky/pocitacova-literatura/apache-server-2-kompletni-prirucka-administratora/), ale vývoj jde tak rychle dopředu, takže to podle mě nemá cenu kupovat. Stejně se nejvíce naučíš praxí. Prostě si nainstaluješ Apache a řekněme, že budeš chtít zprovoznit více virtual hostů. Tak si najdeš o tom něco na internetu (takových článků je dost) a/nebo se podíváš přímo do dokumentace Apache. Prostě se podle mě nejvíce naučíš, když budeš řešit problémy za běhu. Když se našprtáš teorii nazpaměť z knížky, pak stejně, až tě někdo posadí k počítači a řekne, abys to nakonfiguroval tak a tak, nebudeš moc vědet, co dělat. (Neber to osobně. Prostě takhle by to nejspíš skončilo u mě.)

vysvetlení ruznych pojmu v programováni
Wikipedia.org, Google. (Většinou, když něco hledám, to probíhá tak, že zadám dotaz do Googlu a ten mě odkáže na Wikipedii :))

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.116.219.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #12
-
0
-

To liskX : tak to je opravdu tezke....pokud chces zacit s apachem, tak zkus pro zacatek studovat internetove serialy (nejlepsi samozrejme bude samotna dokumentace) a az pak zjistis, ze ti internet nemuze nabidnout dalsi informace, kup si knihu...

jsem si jisty, ze v prubehu cteni narazis na spoustu pojmu, kterym nerozumis....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #13
-
0
-

To bukaj : tak jsi byl rychlejsi :-P

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #14
-
0
-

No dokumentace asi bude english a to já neumím.

Jinak pc je uvedeno příloze myslíte že na tom něco pojede? Popřípadě jaká distribuce by byla nejlepší? Pojede ubuntu? Mám sice lépe vybavený notebook ale bojím se že bych na něm něco pokazil jsem totiž pc lama ale co nějak se začít musí. Jen doufám že se mi to podaří nainstalovat :D

P.S.: jinak pujde to doufám tak nainstalovat že bych si tam nechal ty xp a vždy jen při startu nebo bych to nějak nastavil který os se má spustit? Jak říkám lama:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Architekt0
Super člen
16. 6. 2008   #15
-
0
-

liskX napsal:
No dokumentace asi bude english a to já neumím.



Začni s tou angličtinou, bez ní se při programování neobejdeš.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.22.–
Python + Django + PostgeSQL = spokojený vývojář :-)
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #16
-
0
-

Už je to tu zase :smile5: Já čekal kdo to napíše první :smile5:
Ne, tak je mi to jasné jenže je to tak těžký jazyk že to ani není možné se naučit. Ale o prázdninách až bude více času tak bych se chtěl to už konečně začít učit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #17
-
0
-

Jo jinak co si myslíte o distribuci slax?
http://slax.wz.cz/SlaxGuide.htm
http://www.slax.org/

Bylo by to dobré protože bych jej nemusel instalovata stačilo by jej spustit z flashky. Ale nainstalovat linux asi bude třeba umět co?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #18
-
0
-

Ale nainstalovat linux asi bude třeba umět co?

u nekterych distribuci staci jen klikat na "next" nebo "dalsi"....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #19
-
0
-

No jo jenže když budu chtít mít i xp a linuxy? To bude třeba ještě nastavit a asi rozdělit disk.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #20
-
0
-

To liskX : ja jsem rozjel Kubuntu na:

AMD DURON 700Mhz

256MB RAM
Gainward GeForce 4 MX 440

takze by ti to melo bezet i na tomto...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Tomcat0
Newbie
16. 6. 2008   #21
-
0
-

Ja bych fakt zacal tou anglictinou, imho za danych okolnosti lepe investovany cas, nez se morit s apachem. Bez anglicke dokumentace nemas podle meho nazoru sanci to nejak rozumnym zpusobem pobrat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.24.93.–
"Nemůžete nikoho nic naučit, můžete mu maximálně pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #22
-
0
-

kubuntu a ubuntu je rozdíl ne? Jinak je ale taky možné že ta novější verze bude mít třeba větší nároky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Quiark0
Věrný člen
16. 6. 2008   #23
-
0
-

Problém je, že při instalaci linuxu je třeba mít zvláštní diskový oddíl. Takže pokud máš XP, budeš ho muset zmenšit, což asi není úplně bezpečná operace. To spuštění z flashdisku je docela dobrý nápad a imho to podporují i jiné distribuce než slax (ten je dost pravděpodobně v angličtině).


Ne, tak je mi to jasné jenže je to tak těžký jazyk že to ani není možné se naučit.


LOL
Trochu vážněji: Vy nemáte angličtinu ve škole? No a jakmile se naučíš alespoň trochu anglicky, otevře se ti obrovský svět materiálů k programování, linuxu a IT obecně. Já se učil ve škole + jsem se snažil číst manuály k programování a je to podle mě docela dobrý způsob.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.43.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #24
-
0
-

Tomcat: asi v tom fakt něco bude to už jsi asi 1 000 000tý člověk co mi píše o angličtině :smile5: . Já už se ji nedávno začínal učit ale pak jsem to nějak vzdal protože abych se pořád něco učil a pořád něco zapomínal tak to asi není normální. Prostě asi na to musí být talent. :smile10:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #25
-
0
-

To liskX : tak si zaplat soukromeho ucitele.....tato investice se ti urcite jednou vrati..... ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #26
-
0
-

Quiark: ve škole jo ale ze základky nic neumím protože jsem to tak nějak flákal a moc tam nechodil (no byly tam problémy- no-comment). A teď na střední mám celkém velký problém se něco naučit protože máme blbou učitelku která nám dá na písemku tolik slov že to ani není možné stihnout se naučit a v hodině při nějakém cvičení atd. když člověk udělá chybu tak ani neví kde a proč protože mu to nikdo neřekne. A teď už ji dokonce ani nemáme (prý asi odešla ze školy-konečně :smile18: )

Jaké jiné distribuce jdou spouštět z flashky?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #27
-
0
-

Earl Cash: to by nebylo špatné protože do nějakého kurzu kde je plno lidí bych asi nerad šel.
Ale soukromý lektor asi bude stát miliony a taky asi jej bude problém sehnat. A pochybuji že by měl tu trpělivost se se mnou sr**.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Quiark0
Věrný člen
16. 6. 2008   #28
-
0
-

Kamarád z gymplu doučoval angličtinu a majlant za to podle mě nechtěl. Takže by se to asi dalo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.43.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #29
-
0
-

Asi budu muset po tom začít uvažovat protože třeba pro web je třeba znát standardy w3c které se dají zjistit jen z jejich anglické stránky :smile10:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.106.–
Spectator0
Věrný člen
16. 6. 2008   #30
-
0
-

To liskX : Myslim, že je tě pro programování nebo práci s počítačem škoda. Co takhle něco humanitního, jsi ukecanej... :smile3:

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.112.–
. . .
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #31
-
0
-

Spectator: no právě že spíše ani nejsem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.96.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
16. 6. 2008   #32
-
0
-

liskX napsal:
jenže je to tak těžký jazyk že to ani není možné se naučit.

Věř mi, že angličtina je ještě z jednodušších, třeba taková finština, ta se úplně liší svým systémem od češtiny skoro ve všem. Mně neleze do hlavy, jak dneska člověk může neumět anglicky alespoň na úrovni nějaké dokumentace, vždyť se s tím všichni setkáváme dennodenně pomalu na každém rohu... Já mám možná trochu štěstí, protože mám na jazyky talent a miluju je, pokud mám možnost se naučit pár slovíček z nového jazyka, tak toho hned využiju:-) I když tu finštinu bych rád trochu víc, jazyk se mi moc líbí:) Končím s OT:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Quiark0
Věrný člen
16. 6. 2008   #33
-
0
-

To Chrasty : Tak když si přečteš, jakou mají učitelku...

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.43.–
Earl Cash0
Věrný člen
16. 6. 2008   #34
-
0
-

To Quiark :

ve škole jo ale ze základky nic neumím protože jsem to tak nějak flákal a moc tam nechodil

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
16. 6. 2008   #35
-
0
-

To Earl Cash : Přesně, za tohle asi učitelka nemůže

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
16. 6. 2008   #36
-
0
-

no tak jasně. Ale to už je teď jedno prostě se ji musím nějak naučit.

Jinak k tomu linuxu. Jake teda další distribuce se dají spouštět z flash disku?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Quiark0
Věrný člen
17. 6. 2008   #37
-
0
-

Chrasty napsal:
To Earl Cash : Přesně, za tohle asi učitelka nemůže


Ok, na tohle už nic chytrýho říct nemůžu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.212.43.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
17. 6. 2008   #38
-
0
-

Nj... jenze tam byly problmy,šikana atd. Tak jsem tam občas raději nechodil. Ale kdyz jsem tam už byl tak jsem stejně moc to učení nevnímal a nebavilo mě to.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
17. 6. 2008   #39
-
0
-

Spectator napsal:
To liskX : Myslim, že je tě pro programování nebo práci s počítačem škoda. Co takhle něco humanitního, jsi ukecanej... :smile3:



Myslíš jako že na práci s pc nemam a nemá cenu se nic učit? Vždyť každý přece někdy začínal ne? Přece nikdo si nekoupil pc a hned všechno umel. Nebo snad ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.143.–
yaqwsx+9
Posthunter
17. 6. 2008   #40
-
0
-

To liskX : Ono jsou i takoví géniové...škoda, že se mezi ně nemůže počítat...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.68.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
17. 6. 2008   #41
-
0
-

Ale tak naučit se to časem dá ne? Já vidím největši problem v tom že mam ze všeho strach takže raději nic nevyzkouším ani podle návodu. Protože kdybych něco po... tak jen tak hned nove pc mít nebudu a ja byt bez pc tak to je jak žít bez nohy a rukou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
17. 6. 2008   #42
-
0
-

Určitě ti PC neexploduje, pokud uděláš něco blbě, neboj...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Quiark0
Věrný člen
17. 6. 2008   #43
-
0
-

Jo, pokud nemáš na kompu nějaká důležitá data, tak v nejhorším přeinstaluješ Windows a další programy. O ty data samozřejmě můžeš přijít, ale HW počítače se nic nestane.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.4.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
17. 6. 2008   #44
-
0
-

Tak duležita data tam moc nemám a když jo tak je mám na notebooku protože na tom pc stejně jen chodím na net protože je to tak pomale že se tam ani nic moc dělat neda. No přeistalovat by to sice šlo jenže nemám cd s XPčkama sice je mám originál ale to cd už asi nikdo nenajde :smile3: Ale tak zase nové xp tak moc nestojí takže bych tam snad popřípadě mohl nainstalovat nové XP.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.65.–
Tocimanko0
Grafoman
17. 6. 2008   #45
-
0
-

To liskX : Moc kecáš :D Neber to v zlom, ale je to môj subjektívny názor :D Čo keby si už konečne začal robiť niečo užitočné? :) Posledné príspevky sú v podstate o ničom a sú akýmsi OT.

Editoval Tocimanko:
Aj keď je fakt, že sa nachádzame v kategórii OffTopic :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.82.–
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
17. 6. 2008   #46
-
0
-

Tocimanko: asi máš pravdu. Jenže začít něco dělat... no problém spíše je kde začít :D HW nebo SW popřípadě co v SW,, registry, bios, učit se programovat prostě odkud začít :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.65.–
Earl Cash0
Věrný člen
17. 6. 2008   #47
-
0
-

To liskX : omg...co jsi se naucil driv? utirat zadek a nebo zavazovat tkanicky? (recnicka otazka)...

zacni s tim co je pro tebe nejuzitecnejsi a chtel by jsi se o tom dozvedet vic....je blbost se ucit veci, ktere te nezajimaji jen kvuli tomu, aby jsi si mohl rict "UMIM TO"....s takovymto pristupem te chut ucit se nove veci opusti pekne rychle.....

zajima te tvorba webovek? tak zacni s HTML a prokousavej se dal....bavi te sitovani? kup si starsi pocitace a udelej si primitivni sit, kde pochytis principy....samozrejme studuj materialy o dane problematice....je to ale jenom na tobe a na tvoji vuli...nicmene pokud te to nebavi, obavam se, ze nemas sanci se nekde uchytit (dle meho nazoru) a byt v tom dobry, protoze technologie leti stale dopredu a je tedy nutne jit s ni -> dalsi studium...holt pokud chces delat v IT musis byt tak trochu magor (jinak si nedovedu oduvodnit proc tak miluju pocitace).....

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.85.184.–
Oh my goodness, shut me down! Machines making machines. How perverse. (C-3PO)
darthdeus0
Stálý člen
18. 6. 2008   #48
-
0
-

Nainstalovat Ubuntu zvládne i člověk naprosto linuxu neznalý, protože celá instalace probíhá v přehledném GUI a je naprosto bezproblémů (alespoň většinou:)).

Distribucí je sice spousty, ale až na balíčkovací systémy a pár drobností se zase tolik neliší, takže pokud člověk rok pracuje s jednou, tak na druhé nebude mít nijak velké problémy (nepočítám-li masochistický přechod z např. ubuntu->gentoo apod.)
Navíc se člověk na linuxu daleko víc naučí o tom, jak co funguje..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.184.–
(1..100).inject(&:+) komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí :P
double0
Newbie
18. 6. 2008   #49
-
0
-

Já bych k tomu ještě doplnil, že:

pokud by po mně zaměstnavatel chtěl, abych programoval + konfiguroval server, tak mu řeknu, že no problemo, ale bude mi platit 2x takovou mzdu.
Nejsem holka pro všechno, že něco umím, neznamená, že to budu dělat gratis.

Je to úplně stejné, jako když někomu řeknte, že jste IT - každý v tom vidí tu krabici pod stolem a myslí, že tomu rozumíte. Do háje, já jsme programátor, na HW ať si najme někoho jiného - se zubama taky nechodím na onkologii, protože tam jsou přece taky doktoři!!!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.17.–
Tomcat0
Newbie
18. 6. 2008   #50
-
0
-

double: Byl uz jsi nekdy nekde zamestnany? ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.24.93.–
"Nemůžete nikoho nic naučit, můžete mu maximálně pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
liskX
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
18. 6. 2008   #51
-
0
-

No právě že programování, tvorba webu atd mě baví ale nějak mě nebere HW atd. Jenže to bude asi třeba taky umět protože co když budu muset udělat něco s HW. Co když se mi něco pos*** v pc (HW i SW zaváda) atd. Takže to asi budu muset opravit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.31.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
18. 6. 2008   #52
-
0
-

To liskX : Proč bys jako programátor musel dělat něco s HW, od toho jsou zase další lidi co se tomu věnují - asi jak řekl double...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
double0
Newbie
18. 6. 2008   #53
-
0
-

To Tomcat :
Ano byl a ja dokonce takove lidi zamestnavam "o) A nikdy by me nenapadlo, tohle po nich chtit - protoze kdo umi vse, umi to jen na pul. Radeji zamestnam odbornika na jedno a zvlast na druhe. Ver, ze v souctu stejne usetrim, za skopanou praci

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.17.–
Tomcat0
Newbie
19. 6. 2008   #54
-
0
-

To double: Ja narazel na ten dvojnasobny plat :) Pracovni doba stejna a dve ruzne cinnosti, to je to co mi na tom nesedelo ;) Jinak jo, v produkcnim prostredi je to blbost, na druhou stranu ten "odbornik", co nikdy nesahl na konfiguraci webserveru taky zni krapanek podezrele.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.24.93.–
"Nemůžete nikoho nic naučit, můžete mu maximálně pomoci, aby to sám v sobě nalezl. " Galileo Galilei
Komtek0
Duch
20. 6. 2008   #55
-
0
-

jestly umis programovat v linuxu tak to muzes skusit to je pak lehci nez na normal windows .

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.138.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
20. 6. 2008   #56
-
0
-

To Komtek : Z čeho tak usuzuješ?

Btw, docela jedeš...schválně jestli dneska dáš aspoň 30 příspěvků:P

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Tocimanko0
Grafoman
20. 6. 2008   #57
-
0
-

To Chrasty : :D Jj, väčšina notifikačných mailov, ktoré mi prišli, boli od neho :D Resp. bol autorom tých príspevkov :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.82.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Linux — založil bbtrash

Linux — založil 700

C++ a linux — založil vird

Linux 1.0 — založil Garret Raziel

Linux — založil kak

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý