C++ vs Assembler – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C++ vs Assembler – C / C++ – Fórum – Programujte.comC++ vs Assembler – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Dodo0
Newbie
30. 6. 2008   #1
-
0
-

Ahojte
Potreboval by som poradit. Rozhodujem sa medzi dvoma jazykmi C++ a assemblerom v c-cku robim uz dlhsi cas a aky taky prehlad o tom mam ale o assemblery neviem skoro nic ani co sa v tom da robit aku to ma vyuzitelnost v reale ci sa s tym da niekde nejako uplatnit a podobne veci.. velmi by mi pomohli ak by ste mali po ruke nejaky clanok alebo stranku na internete o assemblery a vas nazor na tento jazyk.. chcel by som sa o tom dozvediet co najviac

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.244.222.–
yaqwsx+9
Posthunter
30. 6. 2008   #2
-
0
-

Toto je pouze můj subjektivní názor:
Assembler je low-level jazyk, dnes má dle mě uplatnění při tvorbě OS, programování mikroprocesorů. Kdysi se používalo u renderovacích funkcí ve hrách, ale už se moc nepoužívá - je lepší obětovat trochu výkonu, za ušetřenou námahu to stojí...
C++ má dle mě prakticky největší uplatnění, je naprosto univerzální...

Ale samozřejmě není problém umět tak nějak oboje...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.101.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
DavMar0
Newbie
30. 6. 2008   #3
-
0
-

Tak velmi rozdílné jazyky to jsou. Co se týče assembleru tak samozřejmě je težší vývoj v něm, pravděpodobně je vázán na určitý procesor. C++ využívá OOP paradigma, "snažší" vývoj oproti assembleru. Pravděpodobně ten kdo umí assembler, pak jednodušeji přechází na vyšší programovací jazyk. Dokáže efektivněji využívat systemové prostředky a alg. Na druhou stranu musí přijmout nějaké paradigma. Znalosti Assembleru jsou výhodou a najdo si uplatnění. ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.248.–
"RGF2bWFyIA=="
mephi0
Expert
30. 6. 2008   #4
-
0
-

assembler je dnes už veľmi špecifická záležitosť. Ak chceš vytvárať uživateľský softver tak určite C++, teda ak vyberáš iba medzi nimi. C++ sa dnes používa tiež na špeciálne veci. Hlavne náročné hry a podobne veci. To že je jeden jazyk rýchlejši a druhy pomalši je fakt blbosť. Tým sa nemusiš zaťažovať.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
yaqwsx+9
Posthunter
30. 6. 2008   #5
-
0
-

To mephi : No, tož, dkyž se vrátíš do dob 8-mi bitu...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.101.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
MZetko0
Stálý člen
30. 6. 2008   #6
-
0
-

Já bych řekl, že asi nejlepší bude programovat C++ a v Asm jen optimalizovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
Dodo0
Newbie
30. 6. 2008   #7
-
0
-

Diky za rady su vsetky super :) uz viem asi co chcem

Nahlásit jako SPAM
IP: 87.244.222.–
mephi0
Expert
1. 7. 2008   #8
-
0
-

MZetko napsal:
Já bych řekl, že asi nejlepší bude programovat C++ a v Asm jen optimalizovat.



buď frajer a napiš priklad :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
MZetko0
Stálý člen
1. 7. 2008   #9
-
0
-

To mephi : Víš co, rád bych :-) - kdybych to uměl. Assembler fakt nedávám, ale vím, že optimalizace skrz něj je většinou účinná. Jinak nic :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
Anonym
~ Anonymní uživatel
454 příspěvků
2. 7. 2008   #10
-
0
-

Zdravím,
No, můj názor je, že zapomínáte na jednu docela podstatnou věc, aby jsme napsali efektivní program ASM musíme znát procesor pozpátku. Dnešní kompilátory C/C++ znají procesor mnohem lépe než my, takže dokáží program do strojového kódu přeložit lépe. A výsledný program bude většinou efektivnější a rychlejší. Toť můj názor.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.26.–
darthdeus0
Stálý člen
2. 7. 2008   #11
-
0
-

Hlavně asi zapomínáte na to, že to co v Assembleru píšete několik hodin je v C++ na pár řádkách. Sám jsem v Assembleru zkoušel asi 2 měsíce dělat a fakt si nedovedu představit v tom psát větší aplikaci ... Navíc assembler slouží k naprosto jiným věcem než C++ ..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.184.–
(1..100).inject(&:+) komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí :P
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
2. 7. 2008   #12
-
0
-

To Anonym : S tím tak docela nemohu souhlasit zkuste si někdy disassemblerovat cečkovský kód a uvidíte, že děla spoustu věcí zbytečně.

Jinak optimalizace na úrovni assembleru se podle mě vyplatí jen u aplikací, které mají být opravdu rychlé nebo v některých speciálních případech - např: efektivní práce s bity nebo některé výpočty.

Přesto si myslím, že assembler je dobrý se naučit protože utváří "nový pohled na svět".

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.29.–
_k_
Duch
2. 7. 2008   #13
-
0
-

assembler je sranda. Ak sa s nim nekto ozaj hral tak ho bud ma rad alebo ho nenavidi ;) Ja ho mam rad ;) Odporucam ti skusit to... mozno ho uz nikdy viac nepouzijes ale je s nim haluz ;)

A neviem preco tu vsetci pisete o specifiskosti toho a toho ? Nechcem nikoho urazit ale pre kolko architektur okrem x86 a x86-64 ste pisali ? Ak sa asm nechcete skutocne zivit tak nebude pouzivat instrukcie ine ako pozna aj 386-ka a to vam pusti aj navymakanejsi hyper mega super Core 666 Super Extreme (teda ak si chlapci od intelu/amd nezaspasuju, pravdaze ;))

Tot moj nazor

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.141.163.–
MZetko0
Stálý člen
2. 7. 2008   #14
-
0
-

darthdeus napsal:
... a fakt si nedovedu představit v tom psát větší aplikaci ...


O tom ale nemluvím. Myslím tím jen optimalizaci jedné nebo dvou procedur v programu. Někdy to vážně může pomoci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.235.–
"Přirozená inteligence bude umělou brzy překonána. Přirozenou blbost však umělá nemůže nahradit nikdy"
Jára da CIMRMAN
http://www.newgame.cz
AdamHlavatovic0
Stálý člen
3. 7. 2008   #15
-
0
-

> Nechcem nikoho urazit ale pre kolko architektur okrem x86 a x86-64 ste pisali ?
No konkrétne ja som mal zatiaľ tu česť s týmto: x86, 8051, z80, 8086, avr, pic, tms320c5x a na každom z nich sú inštrukcie asemblera odlišné, dokonca aj taký základ ako sú inštrukcie presunu alebo skoku apod..

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.73.16.–
_k_
Duch
3. 7. 2008   #16
-
0
-

To AdamHlavatovic : Pravdaze, Vas (ani ludi ktorych skusenosti sa daju porovnat s Vasimi) som tym nemyslel ;)

Mal som tym na mysli, ze vzdy ked sa hovori o asm, nezbudne sa povedat ze je silno specificky a neprenositelny (co pravdze aj je ;) ) a ked si to precita niekto kto s asm nikdy nerobil moze nadobudnut nazor, ze ked napise daco pre p4 na c2d to nepusti a to by som nerad ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.141.163.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

Podobná vlákna

Assembler — založil Michal21

ASSEMBLER — založil JONNY

Assembler 86 — založil dDesmondD

Uloha assembler — založil mikin1

Assembler-pomoc — založil tichous

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý