GRUB error 17 – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

GRUB error 17 – Offtopic – Fórum – Programujte.comGRUB error 17 – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

geckon0
Návštěvník
1. 7. 2008   #1
-
0
-

Ahoj všem,

předem se omlouvám, pokud jsem zařadil vlákno špatně, ale nic jiného mě nenapadlo.

Mám doma starý počítač, tak jsem si řekl, že ho využiju a vyzkouším Fedoru. Jsou tu dva PATA disky (5 a 10 GB).
5GB je master a na něj jsem nainstaloval systém. 10 GB obstarává swap a je na něm /home. Instalace proběhla bez problémů, ale nabootovat se už nepovedlo. Skončilo na nápisu GRUB error 17. Pokud máte jakékoliv rady, budu vám vděčný, díky. Případně žádané informace doplním.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
geckon0
Návštěvník
2. 7. 2008   #2
-
0
-

Nikdo neví?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
bukaj0
Věrný člen
2. 7. 2008   #3
-
0
-

geckon
Nikdo neví?
Zkusil jsi s tím už něco udělat? Nějaký pokus, třebas i neúspěšný? Zkusil jsi Google?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
darthdeus0
Stálý člen
2. 7. 2008   #4
-
0
-

To geckon : První věc co bys měl udělat, když ti neco vyhodí error, je zkopírovat chybovou hlášku do googlu a zkusit si přečíst alespoň pár prvních stránek co najde .. a když to nepomůže tak alespoň napiš kde/jak jsi hledal a co jsi našel/nenašel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.184.–
(1..100).inject(&:+) komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí :P
geckon0
Návštěvník
2. 7. 2008   #5
-
0
-

To jsem samozřejmě zkoušel, našel jsem nějaký návod (v angličtině, snad jsem to přeložil dobře), že mám v BIOSu nastavit u systémového disku MODE na AUTO, což ale k řešení nepřispělo. Máte někdo nějaký nápad?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.121.–
"Neberte život tak vážně. Stejně z něj nevyváznete živí."
bukaj0
Věrný člen
3. 7. 2008   #6
-
0
-

geckon
Zkoušej dál. Google mi ukazuje, že na dotaz "grub error 17" nalezl 130 000 výsledků. Z čehož minimálně 100 000 budou právě odkazy na různá fóra, kde se tato chyba řeší. Ty jsi vyzkoušel prozatím jeden způsob. Věř mi, že se ti nepodaří to vyřešit bez toho, abys toho zkusil víc.

Taky zkus napsat svůj problém na nějaké fedoří fórum. Nejspíš po tobě budou chtít výpis:
# cat /boot/grub/menu.lst
# cat /boot/grub/device.map
# fdisk -l

Jak je získáš se zase dozvíš na googlu ("grub error 17"). Stručně: nabootoješ nějaké live cd, přimountuješ si pevné disky, chrootneš do instalace na disku a pak již viz výše.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.13.–
Jak se správně ptát? -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html[br][br] Po programování je člověk hladovej.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Zavaděč GRUB — založil eXquisite

GRUB BY na více sloupečkách — založil rycmond

QT error: Error code 62097 — založil QtProgramming

Error — založil karel

Error C# — založil maxiking27

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý