Námět - online hra pro odreagování – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Námět - online hra pro odreagování – Offtopic – Fórum – Programujte.comNámět - online hra pro odreagování – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #1
-
0
-

Mám jistý námět na online hru a potřeboval bych ho od vás zhodnotit - nechci se pouštět do celkem rozsáhlého projektu, který by neměl sebemenší šanci na úspěch ;-)

Jendalo by se o multiplayer akčně-závodní hru v prohlížeči. Jistě, prohlížečových her se na Internetu nachází spousty. Většinou masivní RPG či strategie, neuvěřitelní žrouti času, který u nich tráví opravdu jen ti největší herní nadšenci. Jistě nemusím poznamenávat, že moje hra by byla jiná... Hra pro "normální" lidi, kteří tráví spustu času u počítače (zdegenerovaní programátoři velkých softwareových společností, osobní asistenti namyšlených ředitelek soukromých nemocnic, znudění studenti víceletých gymnázií o hodinách informatiky, atd. atd.) a čas od času prostě potřebují vypnout, odreagovat se, vybít se - nejlépe na někom jiném něž na nadřízených, kamarádech.

Tato potencionální cílová skupina hráču by se většinou nepřipojovala ze svého počítače a z toho také plynou nejdůležitější požadavky na hru:
1) uživatelé často nemají práva k instalování nových programů do systému -> hrálo by se v prohlížeči, Flash
2) rychlá a bezbolestná registrace, event. možnost hrát "instantně"
3) hra je primárně určena k zahnání nudy, odreagování -> 2D grafika, jednoduché ovládání, VYNIKAJÍCÍ HRATELNOST

K samotné hře:
Šlo by o malá autíčka vybavená nejrůznějšími zbraněmi a zvláštními "schopnostmi".
Na výběr byste měli ze tří módu:
1) deathmatch - klasické "všichni proti všem" s cílem sestřelit/vybourat co nejvíc ostatních hráčů a nebýt při tom sám zničen
2) závody - v tomto módu by se jezdilo se speciálními závodními autíčky beze zbraní, jedinou možností jak knockoutovat ostatní hráče by tedy zůstalo jejich vytlačení z dráhy (něco na styl Flatoutu); cílem by bylo samozřejmě projet stanovenou trasu v nejlepším čase
3) kombinace dvou předchozích módu - závody bez pravidel, ve kterých rychlost nehraje nejdůležitější roli; musíte se umět vyhnout nepřátelským střelám

Každý mód by bylo možné hrát na několika exotických mapách - prosluněné kalifornské pláže, lávová pole na Kanárských ostrovech, amazonský deštný prales...
V nabídce by bylo samozřejmě i nepřeberné množství typů autíček rozdílných svýmy parametry, zbraněmi i vzhledem.
Dále nebudou chybět ani podrobné statistiky a historie her každého registrovaného hráče.

Tak, co na to říkáte? Budu vděčný za každou reakci, přípomínku, návrh na vylepšení - za cokoli...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
mates0
Grafoman
17. 7. 2008   #2
-
0
-

Návrh je to jistě zajímavý. Ale neexistuje již něco podobného? Pokud by si to dotáhl do funkčního stavu, určitě se lidé najdou.

V té hře by se mi líbilo kdyby na tratích byli zraně a bránili projíždějícím autům v projetí (zbraně nejenom na autech)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #3
-
0
-

To mates : Zatím jsem na nic podobného nenarazil. Nicméně o webových hrách nemám moc velký přehled - i proto jsem dal návrh sem na fórum; kdyby někdo podobnou hru znal, snad se ozve...

S těmi zbraněmi na tratích je to ovšem bezvadný nápad, určitě udělám ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
17. 7. 2008   #4
-
0
-

Docela bych chtel videt, jak budes delaj zavodni hru v JS. Myslim, ze alespon Flash by to chtelo. Navic JS se da velice jednoduse konzolovymi prikazy/skriptlety manipulovat, takze by to znamenalo kazdy bajt prichozich dat kontrolovat na platnost. Nemluve o tom, ze si nejsem vubec jist, zda z JS vymlatis dostatecne pingy na zavodni hru.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #5
-
0
-

To CommanderZ : Taky jsem na to zvedavej.. Zatim jsem ovsem presvedcen, ze to s JS pujde. Maximelne presedlam na Flash.
Jinak co by z toho "manipulovani" potencionalni cheater mel? Za vyhru nic nedostane, maximalne prchavy pocit uspokojeni z toho, ze podvodne vyhral. Kdyz bude mit hrac podezreni, ze nekdo podvadi, muze ho navrhnout a ostatni budou hlasovat o jeho vylouceni ze hry.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
17. 7. 2008   #6
-
0
-

Teď jsem se nedávno na něco o AJAXu dotazoval a dozvěděl jsem se, že se dá AJAXem streamovat, takže s tímhle řešením by pingy neměly dělat problém ne? Pokud ale bude víc hráčů, chce to dobrý server.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
survik1
~ Moderátor
0
Posthunter
17. 7. 2008   #7
-
0
-

S Ajaxem jsem pracoval a to jen na jednoduché bázi vypisování pár dat. Rychlost je skoro stejná, jako u PHP.

Spíš bych měl starosti o kompatibilitu mezi prohlížeči

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.163.–
Život je jen hra, která se nedá vyhrát.
17. 7. 2008   #8
-
0
-

Jinak co by z toho "manipulovani" potencionalni cheater mel? Za vyhru nic nedostane, maximalne prchavy pocit uspokojeni z toho, ze podvodne vyhral. Kdyz bude mit hrac podezreni, ze nekdo podvadi, muze ho navrhnout a ostatni budou hlasovat o jeho vylouceni ze hry.



Jesli tam nebudes mit nejake logovani statistik a tak, tak to moc lidi hrat nebude.

S Ajaxem jsem pracoval a to jen na jednoduché bázi vypisování pár dat. Rychlost je skoro stejná, jako u PHP.


Doba odezvy AJAXu je teoreticky doba cesty signalu k serveru + doba zpracovani na druhe strane/serveru + doba cesty zpatky. Moje praxe je ale takova, ze nacteni dat pomoci ajaxu vzdycky trva o neco dele - i na pripojeni k rychlemu serveru s rychlym pingem ajaxove bubliny a tak neskacou zdaleka hned (coz by teoreticky mely, kdyz pocitam ping 150 ms a par desitek ms na zpracovani na serveru). Streamovani jsem nikdy nezkousel.

Navic musis pocitat s tim, ze JS je jako jazyk EXTREMNE pomaly (kdyztak nahraju na net priklad).

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #9
-
0
-

To CommanderZ : CoD, Bulanci, AA, Flatout ... lidi to nehrajou kvuli statistikam, ale protoze je to bavi. Nechci vytvorit hru, u ktere budou lidi sedet hodiny a hodiny jen aby se jim zvednul level, nybrz hru, kterou si zahrajou kdyz je spatne pocasi, kdyz je nekdo nastve nebo kdyz se nudi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
pawlik0
Grafoman
17. 7. 2008   #10
-
0
-

Nápad je to moc dobrý. Ale jsem zvědavý, co z toho JavaScriptu vymlátíš. Zájem by o to byl, pokud to dokážeš vytvořit, ať to vypadá trochu na úrovni(ne že bych ti nevěřil, ale JavaScript je sra*** :)) tak máš můj obdiv.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.42.151.–
Sa Nata A Na. Howgh
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
17. 7. 2008   #11
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
17. 7. 2008   #12
-
0
-

AA ma levlovani jako prase a CoD 4 taky, nejake ranky byly myslim i v CoDu 2. Flatout nevim.

Tak jako tak to nic nemeni na tom, ze by bylo pekne tam mit nejaky jednoduchy zebricek/ skore. Kalkulace bodu by mohla byt jednoducha -

- dojedes pred souperem s podobnym/nizsim skore nez ty - dostanes par bodu
- dojedes pred souperem s vyrazne vyssim skore nez ty - dostanes hodne bodu (v zavislosti na rozdilu bodu a dejme tomu rozdilu pricek)
- dojedes za souperem, ktery ma podobne/vice bodu nez ty - ztratis par bodu
- dojedes za souperem, ktery ma o hodne mene bodu nez ty - ztratis hodne bodu

Myslim ze je to jasne, bezne pouzivany princip hodnoceni. A prece by to hrace motivovalo (i k cheatovani samozrejme, ted jde o to, jestli jsi ochoten to podstoupit). Navic, samozrejme ze lidi jsou schopni cheatovat jen aby ukazali ostatnim, ze jsou lepsi.

Taky se zkus zamyslet nad ovladanim - ve flashi bys mohl pouzit klavesi, v JS se musis zpolehnout na mys nebo on-screen tlacitka.

Rozhodne ti doporucuji nejdriv vubec zkusit udelat jezdici auticko s kolizemi s okraji trati a dalsimi predmety nez se zacnes vrhat na online cast. Taky si (mozna jeste driv) vyzkousej, jaky pingy vymlatis z toho AJAXu. Jesli z toho nedostanes mene nez 1000ms na beznem pripojeni, tak se do dalsiho dobrodruzstvi ani nepoustej.

Ted si vzpominam - jsou to tak dva tydny co jsem zkousel online tetris na podobnem principu zkominovany s MMORPG (spis mmowebovkou), nicmene u me vyhorel na spatnem ovladani. Byl ve flashi a ovladal se mysi, ale nesel dat do fullscreenu, takze vyjeti mysis z obdelniku te hry obvykle znamenalo smrt. Kazdopadne muzu zkusit vyhrabat link.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.30.238.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #13
-
0
-

To CommanderZ : Ovladani klavesnici jde AFAIK i v JS. Ale mas pravdu, nejspis to bude ve Flashi -> bude to vypadat lepe a bude jednodussi to naprogramovat. Kdyz jsem si jen predstavil, kolik obrazku v JS potrebuji, aby se auticko otocilo kolem sve osy, a ze ve flashi to jde vyresit jednim radkem kodu...

Nad statistikami jeste zapremyslim - na smysluplne statistiky je nutna registrace a to moc neodpovida puvodni myslence. Zrejme tedy bude moznost hrat "instantne" bez registrace a bez statistik, nebo se zaregistrovat - zadne mamuti formulare pozadujici hromadu osobnich udaju; jen prezdivka, heslo a potvrzeni hesla a uz se vam zaznamenava podrobna historie her, s kym jste hrali, v jakem modu, kolikati jste dojeli, kolik strel jste vystrelili, kolik lidi zabili a kolikrat jste byli zabiti, nejoblibenejsi mapa, typ auta <- ty smerodatne informace prepocitany na expy a uroven (proste styl AA)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Zelenáč0
Posthunter
17. 7. 2008   #14
-
0
-

Kdyz uz jsem u AA - mozna by nebyl k zahozeni ani ctvrty mod coop, ve kterem by hrali tymy proti sobe, jedni by plnili ukol a druzi by se jim to snazili prekazit...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Phoenix0
Super člen
17. 7. 2008   #15
-
0
-

To Zelenáč : noo to už mi přijde na autíčka trochu moc :smile3:

ale nápad je to dobrej, jen to dotáhnout do konce (nebude to jednoduchý :smile1: )

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.88.–
selkir0
Stálý člen
18. 7. 2008   #16
-
0
-

tak mě se to zdá celkem fajn, už teď mi docela mrzý, že ve škole jsou stránky s hrama bloklí...ach jo...

co se týče námětů:
-líbil by se mi prostředí Antarktidy nebo tak něco kde by to pekelně klouzalo, to by byla sranda :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
Phoenix0
Super člen
18. 7. 2008   #17
-
0
-

To selkir : od čeho je anonymizér? :smile2:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.88.–
mephi0
Expert
19. 7. 2008   #18
-
0
-

No tušim uživaťeľ potrebuje väčšie práva na inštalovanie flash playeru ako an spustenie portable hry. Neviem kam to chceš dotiahnuť s grafikou, ktorá je na udržanie hráčov dnes dosť potrebná. pre mňa by bolo zaujímavejšie aby to nevyzeralo že sa hrám, nech sa tam drží screenshot a na ňom niečo hrám :-D napr závody medzi oknami winu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.56.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

Podobná vlákna

Online hra — založil koldis

Online hra — založil PatriCZek

Online hra - boje — založil pecan987

Online hra + server — založil milanmichal

Hra Battleship online — založil Mutagen

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý