Zmensila sa mi kapacita HD (o vela) .. prosim pomozte – Hardware – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zmensila sa mi kapacita HD (o vela) .. prosim pomozte – Hardware – Fórum – Programujte.comZmensila sa mi kapacita HD (o vela) .. prosim pomozte – Hardware – Fórum – Programujte.com

 

t0m45
~ Anonymní uživatel
33 příspěvků
17. 7. 2008   #1
-
0
-

mam prblem s HD ... som si nainstaloval ubuntu a nejak :smile19: mi z PC zmizol widows :smile11:
tak som si ho naspet nainstaloval na HD C a D som naformatoval ... a co sa nestalo? Ccku sa zmensila kapacita z asi 80 GB na 2,85GB :( , plz poradte ako to napravit , D je v poriadku , ma 250GB ako predtym, len to C neejak blbne

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.6.–
t0m450
Newbie
17. 7. 2008   #2
-
0
-

sry .. zabudol som sa prihlasit :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.6.–
17. 7. 2008   #3
-
0
-

To t0m45 : Jestli máš Vistu (případně live Ubuntu), tak si otevři správce disků a nastav si partitions jak potřebuješ. Pokud nemáš, tak si stáhni nějakej partition manager a udělej totéž.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
t0m450
Newbie
17. 7. 2008   #4
-
0
-

dik .. pokusim sa

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.6.–
t0m45
~ Anonymní uživatel
33 příspěvků
18. 7. 2008   #5
-
0
-

dalsi problem :smile10:
nejak sa mi spojila pamet obidvoch HDcok do 1 ... v Tento PC mam teraz len ikonku disku C s kapacitou 240GB
nevie niekto ako napravit aby som mal zase C aj E?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.6.–
Zelenáč0
Posthunter
18. 7. 2008   #6
-
0
-

Linux asi opravdu neni pro lamy :'-( Oni totiz tu moznost "use entire disk to install Ubuntu" nepochopi a potom rozhlasujou, jak je Linux osklivej, pac se jim pri jeho instalaci nejak smazal Windows.

To ovem neni vsechno, kdyz si chteji Windows nainstalovat zpatky, misto aby naformatovaly celej disk, naformatuji pouze swap partition, kterou si tam ten "osklivej Linux" podle vytvoril. Zacnou tedy prozmenu rozhlasovat, ze se jim pri instalaci Linuxu "nejak" zmensil harddisk.

Co kdyby si ted zkusil svuj problem popsat nejak lepe, nez ze se ti "nejak" spojila pamet dvou harddisku? (btw. pokud se nemylim, 80+250 != 240)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Zelenáč0
Posthunter
18. 7. 2008   #7
-
0
-

Formatoval si to s Vistou nebo Ubuntu? Pac jestli s Ubuntu, pravdepodobne si tam nastavil spatnej format a Windows to neprecte...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
juiCZe0
Návštěvník
20. 7. 2008   #8
-
0
-

Ano, to všecno jsou známky ultra user-friendly linuxu. Chybu hledat v uživatelích, vždy.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.74.–
Zelenáč0
Posthunter
20. 7. 2008   #9
-
0
-

Instaloval si nekdy ubuntu? Prislo ti to snad nedostatecne user-friendly?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
Akacko0
Návštěvník
20. 7. 2008   #10
-
0
-

To Zelenáč :
To ovem neni vsechno, kdyz si chteji Windows nainstalovat zpatky, misto aby naformatovaly celej disk, naformatuji pouze swap partition :smile6:

To juiCZe : no ja nevim, ale kdyz jsem instaloval linux poprve tak se mi to podarilo bez problemu. Staci cist a neklikat zbesile na "Next" jak to ve winech obvykle byva.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.209.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
20. 7. 2008   #11
-
0
-

To je zajmavý, ale kdyby se vám někomu zastáncům linixu něco dojě*** na windows, tak to by bylo nadávek co?

A 99% těchto chyb je způsobeno opět kým??? uživately. Takže ať jde o windows nebo linux, záleží na uživately.

A podlě mě je instalace windowsu lehčí pro začátečníka

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
Akacko0
Návštěvník
20. 7. 2008   #12
-
0
-

To Anonymní uživatel :
To je zajmavý, ale kdyby se vám někomu zastáncům linixu něco dojě*** na windows, tak to by bylo nadávek co?
Presne tak! :smile1:
Ne, ja nadavam i na linux obcas, ale pak zjistim, ze chyba byla na me strane :smile13:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.132.209.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
20. 7. 2008   #13
-
0
-

Je jedno co oužíváte za OS. Pokud s ním umíte pracovat, nemáte problémy. Někomu příjde jednoduší windows a někomu linux.

Každý jedinec vyžaduje individuální řešení.


Zkoušel jsem jak windows tak linux.

Problém je že jsem dlohu, snad od dětství pracoval s Windows. Takže když jsem si nainstaloval Linux, byla to samorřejmě změna. A to může být i naopak. Kdo často používal linux, a učil se pracovat na pc s linuxem je těžké přejít na Windows

Záleží na zvyku. Takže se nedá tak úplně říct "tohle je špatný OS, a tohle výborný"

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.101.–
Tocimanko0
Grafoman
20. 7. 2008   #14
-
0
-

To Anonymní uživatel : Aj ja som vyrastal na Windows :)

Inštalácia Ubuntu mi prišla až moc user-friendly, ale ako bolo povedané, linux sa odlišuje od windows tým, že nepremyslené klikanie na Next môže na Linuxe spôsobiť zbytočné problémy... Niekomu sa možno nepáči, že na Linuxe treba trošku viac rozmýšlať a čítať... :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.91.84.–
20. 7. 2008   #15
-
0
-

Víte, jak se to řiká - windows není linux a linux není windows zadarmo. Z toho už vyplývá všechno ostatní.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zelenáč0
Posthunter
20. 7. 2008   #16
-
0
-

Ono je to, co se stalo t0movi celkem pochopitelny, pokud nekdo neumi moc dobre anglicky, i pri tak user-friendly (kliid Windows lovers :-)) instalaci, jako ma Ubuntu se muze lehko ztratit. Windows XP (nevim, jakou verzi ma t0m) ma prozmenu opravdu pitomy partition manager - pokud se nemylim, vubec nerozezna partitiony s formatem ext3, a pokud snad rozezna, nedokaze je naformatovat (takovy problem jsem vsak kupodivu mel i s NTFS). T0m tedy naformatuje swap partition (opet domenka) - ono to velikost urcite udava v MB, takze se to da lehce prehlednout (obzvlast pokud dotycny pocita jako ja - 1, 2, 3, hafo...).

Me spis daleko vic stve, ze namisto aby t0m napsal, ze to pokurvil a vysvetlil nam, jak postupoval, napise, ze "se to NEJAK smazalo / NEJAK se spojili HDD"... a ono to pak zase vypada, ze za vsechno muze Linux :-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.254.–
20. 7. 2008   #17
-
0
-

To Zelenáč : Ta věc ve Win XP se ani nedá nezývat partition managerem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 84.21.124.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Bengo0
Stálý člen
11. 8. 2008   #18
-
0
-

caute je normalni ze se v linuxu nezobrazuje disk C a ostatni ano ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 76.3.71.–
Zavi
~ Anonymní uživatel
27 příspěvků
12. 8. 2008   #19
-
0
-

vsechny disky sou v /dev/disk/
a jestli ho hledas primountovanej, tak to, cemu rikas "C" bude asi root, tedy "/" a ostatni pak sou v /mnt/ /media/ nebo kam si je primountujes

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.93.–
juiCZe0
Návštěvník
31. 8. 2008   #20
-
0
-

Zelenáč napsal:
Instaloval si nekdy ubuntu? Prislo ti to snad nedostatecne user-friendly?


Rozhodně ano, v porovnání s windows. Je to rok dozadu a znovu to instalovat nebudu, linux pro mě a pro mnoho dalších lidí kteří s ním vyloženě nepracují na serveru, nebo nebudou nemá význam.

Windows XP (nevim, jakou verzi ma t0m) ma prozmenu opravdu pitomy partition manager - pokud se nemylim, vubec nerozezna partitiony s formatem ext3, a pokud snad rozezna, nedokaze je naformatovat (takovy problem jsem vsak kupodivu mel i s NTFS).


Proč by měl umět ext3 ? Přečti si zde první větu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ext3 ;)

Problém linuxu je jednoduchý, snad v žádné firmě tvořící userfriendly distra jako ubuntu nemají člověka, který je zvyklý na windows a říká co mu vadí. Prostě to udělají tak jak to příjde linuxákům nejlepší, a čekají jak si s tím uživatelé poradí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.103.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

PROSÍM, POMOZTE — založil Jakub Chábek

Prosim pomozte — založil Screpheep

Pomozte mi prosim... — založil Robo

Prosím pomozte s paskalem — založil mr.mistr

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý