Maximální počet souborů ve složce? – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Maximální počet souborů ve složce? – C / C++ – Fórum – Programujte.comMaximální počet souborů ve složce? – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

ghibulo0
Newbie
4. 8. 2008   #1
-
0
-

Zdravím,
dělám aplikaci, u které je poměrně reálné, že v ní bude mít uživatel uloženo cca 10000-20000 zvuků a obrázků. Nejvýhodnější se mi zdá, ukládat to všechno zvlášť do jedné složky s promyšleným systémem názvů, ale mám obavy, jestli nenarazím na nějaké meze filesystému. Když to poběží na desktopu - tak to bude pravděpodobně ext3 nebo ntfs, ale mělo by to bejt spustitelný i třeba na kapesní Nokii N800, kde je běžná 2GB sdkarta (fat32).

Doufám, že řeknete, že to je v poho - spojovat to všechno do bigsouboru se mi věru nechce :/

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.104.–
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.192.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
ghibulo0
Newbie
4. 8. 2008   #3
-
0
-

To CommanderZ : pěkné srovnání, ale limit počtu souborů ve složce tam nevidím... že by to nebylo vůbec omezené?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.104.–
4. 8. 2008   #4
-
0
-

Tak projev trochu aktivity a proklikej si ty odkazy. U fat16 je to omezene naprosto urcite, u fat32 si nejsem jisty.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.192.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Vojtěch Havel
~ Anonymní uživatel
20 příspěvků
5. 8. 2008   #5
-
0
-

imho počet souborů v jednom adresáři není omezený v žádném FS, maximálně jsi omezený celkovým počtem souborů ve FS - desetitisíce nejsou ani pro jeden z uvedených FS problém ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.34.–
ghibulo0
Newbie
5. 8. 2008   #6
-
0
-

To Vojtěch Havel : Dík moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.104.–
5. 8. 2008   #7
-
0
-

I jestli to omezene neni, tak myslim ze neni doby napad mit desetitisice souboru v jednom adresari. Dele se to nacita a treba pri skenovani antivirem je to uplna nocni mura - viz Half Life 2 - ten je na tom tak nejak a Antivir na nem vzdy stravil vic casu nez s celym zbytkem disku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.192.–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
karl820
Duch
5. 8. 2008   #8
-
0
-

Rozhodne udelat adresarovou strukturu. Pokud budou vsechny soubory v jednom adresari, bude s velky problem pri hledani a nacitani adresare, resp. souboru

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.68.11.–
ghibulo0
Newbie
5. 8. 2008   #9
-
0
-

To CommanderZ : To karl82 :
No, přemejšlel jsem nejdřív všechno to prskat za sebou do jednoho souboru - ale z toho by pak mohl vylézt třeba gigovej soubor a představa, že nějakej ogg veprostřed budu muset odstranit se nezdá moc efektivní - asi nejlépe to kopírovat do nového souboru a mazanej ogg přeskočit - ale to abych měl zase docela slušnou rezervu, což na sdkartě není moc výhodný. S adresářovou strukturou už uvažuju - zvlášť zvuky a zvlášť obrázky - to mi to ale zkrátilo jen na polovinu, další dělení už je z hlediska aplikace trochu umělé :/ - ale jestli by to mělo dělat problémy, jaké naznačujete, tak to holt nějak rozsekám - každopádně vám všem děkuju za vyjádření.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.104.–
karl820
Duch
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.68.11.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý