Problém v biosu? – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Problém v biosu? – Software – Fórum – Programujte.comProblém v biosu? – Software – Fórum – Programujte.com

 

Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
5. 8. 2008   #1
-
0
-

Mám od kamaráda kompl, že mu nejde...dneska jsem se na to koukal. Zapnul jsem a najelo mi to akorát do BIOSu - screen najdete v příloze a dál to nic nedělalo a na nic neragovalo (na klávesy na nic). Nevíte v čem by mohl být problém?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
mates0
Grafoman
5. 8. 2008   #2
-
0
-

To Nefaritus : co deska? zkoušel jsi jinou?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
meneltharion0
Návštěvník
5. 8. 2008   #3
-
0
-

vybitá baterka na desce?

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.96.176.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
5. 8. 2008   #4
-
0
-

Mystlíte teda, že problém bude určitě v desce?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.111.–
Mihulik0
Návštěvník
6. 8. 2008   #5
-
0
-

Přesně stejný problém jsem měl i já, když jsem si koupil nové PC. Zatuhlo na inicializaci IDE. Nejdřív jsem si říkal, že je to diskem (poprvé jsem si koupil SATA, a tak jsem hned viděl problém v tom). A opravdu se zdálo, že to tím je-v obchodě mi vyměnili disk za PATA a PC asi týden fungovalo. Pak ovšem odmítalo naskočit (černá obrazovka, ani úvodní inicializace nenaběhla). Tak jsem už opravdu nasr**ej jel opět jel do obchodu. Tam mi vyměnili tentokrát celej motherboard. PC opět 14dní fungovalo... A pak opět to samé! Tentokrát mi vyměnili opět motherboard, ale za jiný (původně jsem měl nějakýho EPSONa...pak jsem si radši připlatil za kvalitní ASUS). Od té doby už žádné problémy (když vynechám, že se mi 3x odvařila GK...mám hold na tohle PC štěstí:-D ).
1. Taky bych to viděl na špatný MB.
2. V budoucnu už nikdy nešetřit na MB:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.13.98.–
mates0
Grafoman
6. 8. 2008   #6
-
0
-

Já bych to viděl pořád na tu desku jen mě napadlo co je tam za disky? A jestli jsou vůbec dobře nastavený v biosu (SATA mód, PATA, ...). Ikdyž to by nejspíš hodilo nějkou chybu, než že by to zůstalo viset.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.161.–
juiCZe0
Návštěvník
10. 9. 2008   #7
-
0
-

Toto se většinou stává při špatně zapojených ATA kabelech (převrácené konektory), nebo špatně nastavených master/slave jumperech.
Kolik disků a mechanik tam je ?
Na jeden kanál připadají dvě zařízení (jedním kabelem). Každé zařízení musí mít piny kam se vkládá jumper http://www.hardwarezone.com/img/data/articles/2004/1192/07-optical-jumper.jpg, který jim nastavuje master/slave/csel/single. Jedno musí být na master, druhé na slave, NEBO obě na csel (potom dostanou master/slave podle toho jestli jsou na konektoru blíž k desce, nebo na konci kabelu), NEBO kdyby tam byl např. jen disk a mechanika, tak je nejlepší z hlediska výkonu zapojit každé do jednoho kanálu (jumper na single, pokud tam není přímo single tak zkusit master nebo vytáhnout jumper úplně).

Co se týče převrácení ATA konektorů, na konektoru by měl být na jedné straně výstupek, aby šel do portu zastrčit jen jedním způsobem. http://www.dansdata.com/images/p3v/idecables320.jpg Bohužel na starších deskách to tak nemusí být, ale na každém kabelu musí být označení pro 1. vodič, většinou červená linka, občas tečkovaně. Takže pokud máš starší port, koukni na plochu okolo portu na desce, na jedné straně by měla být malá jednička označující 1. pin, na tu stranu příjde červená linka, stejně tak u mechanik, tam je pravidlem 1. pin u napájení (napravo).

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.245.103.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
10. 9. 2008   #8
-
0
-

a ses si jist ze ti jede klavesnice? :D

zkusil bych pekne vyresetovat bios a pak asi reklamace desky

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.188.94.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Flash biosu — založil woof

Programování BIOSu — založil remmidemmi

Problém — založil Jano

Problem — založil roonill

Problém s IE — založil kECUB

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý