Alebo to sprav tak ze daj scanf("%d", &cislo) a potom ked ti tento scanf vrati nulu tak preskocis tie znaky cet scanf("%*s")
Příspěvky odeslané z IP adresy 217.144.18.–
Vidim ti tam 2 chyby.
1. Pri stalom volani strcat(patch, name) upravuje ten isty buffer patch. Preto ti to znasobuje nazov v nazve priecinku.
2. Myslim si ze sa pomylil a pri strcat(patch, f) si napisal strchr(patch, f) co vsak robi uplne nieco ine. Navyse znaky 0-9 nemaju ordinalnu hodnotu 0-9.
Na vyriesenie tohto problemu budes potrebovat vytvorit novy buffer "patch" pri kazdej iteracii cyklu a pripocitat nejaku hodnotu ku premennej "f" aby vyhovovala funckii strcat() a aby to robilo to co si zelas.
Popripade sa skus pozriet sem. Sorry za spam. http://dev.mysql.com/…clients.html
Napada ma jedna vec, neviem skus k tomu prilinkovat WinSock2 kniznicu. -lwsock32
Nechapeme sa. Sockety bezia bud v blocking/sync rezime, async alebo non blocking. Async rezim podporuje standartne len WinSock. BSD sockety maju len prvu a tretiu moznost. Bud blocking, alebo non blocking, tj select()om vyberies sockety a recv() a send() neblokuju vlakno. Async rezim je specificky tym ze dostavas stavove hlasenia o socketoch, je to asi najjednoduchsie co sa da spravit, ale vravim, keby to chces robit pre Linux, musis si to spravit cez non blocking sockety.
Lenze v pripade bsd socketov async neexistuje. Preto ja nikdy neodporucam async sockety. Niekto chce potom spravit to iste na linux a zisti ze to musi robit na select()e
Zasláno z mobilního telefonu.
Hej. Musel by si si vytvorit dalsie vlakno, alebo forknut proces. Bud to mozes riesit jednoducho polopate tak, ze pre kazdeho klienta vytvoris nove vlakno, odkial sa budu nacitavat zneho data. Avsak tento model je nevyhodny pre vysoke pocty klientov. Preto by skor bolo vhodne pouzit nonblocking sockety a zistovat pomocou funkcie select() zmeny na socketoch. Hadzal by si potom do queue poradie v akom potrebujes spracovavat pripojenie a bezalo by ti napriklad 5 vlakien, ktore by tahali data z queue a spracovavali.
Pri tom poslednom modely vsak bacha na synchronizaciu dat medzi threadmi, treba si pozriet ako funguje taky mutex. Ja osobne uz par mesiacov pracujem na svojom vlastnom network engine (robim to len tak po veceroch po robote) a pouzivam priblizne rovnaky model ako som ti popisal.
V ramci toho ako vidim tvoje ostatne posty tu na fore, by som ti odporucal zacat tu http://en.wikipedia.org/wiki/OSI_model a tu http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms740673%28v=vs.85%29.aspx
Viem ze to nie je to co si si zelal, ale skor by si mal najprv pochopit ako to cele funguje a vyskusat si taky jednoduchy server / klient spravit sam, ako hned pouzivat rozne networking frameworky.
Tiez viem ze mozno tu ludia so mnou nebudu suhlasit, pretoze je to ako vymyslat znova koleso, ale nie su prave skusenosti a znalosti to cenne v obore IT? Je sice pekne ze niekto dokaze z frameworkov zlepit program, ale co z toho ak netusi ako to funguje. Tu potom vznikaju ti pseudo-programatori.
V Delphi sa pise farba vo formate ABGR.
Kolega co dal nadomnou moznost, tak hej, slo by to tak ale bolo by to vela, vela metod. Skor by som kazdemu hracovi dal nejakeho clena napriklad
int comboFlag;
a spravil by som si k tomu enum
public enum Combo
{
dvojica = 0x1,
trojica = 0x2,
...
straight_flush = 0xXXX
}
pricom tie kombinacie by mali hodnotu podla bitshiftingu smerom vlavo (1,2,4,8,16,32...) no a spravil by som jednu metodu kde by som zacal zistovat co ma presne a nastavoval by som cez bitovy operator OR jeho comboFlag. Po prejdeni kazdeho hraca touto metodou mas zistene presne ake kombiancie ma hrac na ruke a vies vyhodnotit kto vyhral.
Popripade hladas asi nieco podobne
float **pole = new float*[MAX];
for (int i = 0; i < MAX; ++i)
pole[i] = new float[2];
Facebook chat je postaveny na Jabberovi, len tak pre informaciu.