Anonymní profil Roman – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil Roman – Programujte.comAnonymní profil Roman – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 109.72.4.–

Roman
Photoshop › Pořadí vrstev
29. 12. 2013   #185759

Momentálně řeším problém s pořadím vrstev v Photoshopu. Zkusím nastínit jednoduchý příklad. Dejme tomu že v jednom dokumentu vytvářím více hracích karet. Každá samostatná kartička je ve skupině, která obsahuje 3 vrstvy: text kartičky, pozadí kartičky a obrázek. Layout všech karet je stejný a mění se pouze obrázek a text jednotlivé karty. Vrchní část obrázku karty překrývá pruh nad kterým je text unikátní pro každou kartu. (Pro mé potřeby potřebuji aby vrstva pozadí textu zároveň ořezávala obrázek).

No a řeším problém jak udělat, abych mohl mít v jednom psd dokumentu pouze jednu vrstvu s pozadím textu, protože tato vrstva se nemění .. je stejná pro každou kartičku, to znamená že Group by by obsahovala pouze text a obrázek. Ano řešení je dát vrstvu s pozadím textu až nahoru ve stromu vrstev.. Jenže problém je že mi tím bude překrývat text každé kartičky v každé skupině. Existuje nějaké řešení jak mít pouze jednu globální vrstvu pozadí textu? Mám problém s tím že zaprvé, v psd souboru který může obsahovat třeba 500 kartiček bude zbytečných 500 vrstev s pozadím textu která se nemění, za druhé, pokud se rozhodnu změnit vzhled pozadí textu, musím tak editovat všech 500 vrstev znova a znova. Zatím toto řeším tak že vrstva s pozadím textu je Smart vrstva.. která je rozkopírovaná do všech skupin (Group) karet, takže editací této jedné vrstvy ovlivním všech 500, takto mi to ale nevyhovuje. Vadí mi že je v dokumentu zbytečných 500 stejných vrstev.

Má otázka je, existuje nějaká funkce v Photoshopu kterou ještě neznám která dovoluje mít pouze jednu globální vrstvu ignoruje hierarchii vrstev? Např že jí budu mít ve vrstvách úplně nahoře ale bude zasahovat do každé vytvořené skupiny do přesně určené pozice ? To znamená text, pozadí, obrázek přesně v tomto pořadí?

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý