Anonymní profil dzejkob – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil dzejkob – Programujte.comAnonymní profil dzejkob – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 82.113.52.–

dzejkob
.NET › windows services a interakce…
7. 1. 2014   #186069

klíčové slovo "webová služba" nebo "SOAP" nebo "webservices" - to slovo web je trochu zavádějicí, ovšem na vytvoření soap serveru a soap klienta má určitě .net efektivní a snadné nástroje

dzejkob
PHP › Co jste možná nikdy neřešili
7. 1. 2014   #186063

Vždyť to nikdo nepochybuje, že znak stringu je číslo. Nedá se k němu ovšem přistupovat jinak, než přes php funkce. Tedy udělat něco jako:

$codes = array();

for ($f = 0, $len = strlen($str); $f < $len; $f++) {

  $codes[] = ord($str[$f]);
}

A v $codes budete mít pole ascii kódů znaků daného stringu a s nimi dělat bitové operace (ty PHP umí). Nebo můžete zkusit ten pack. Ovšem žádné lepší nástroje v php nemáte. Pokud chcete psát nízkoúrovňové efektivní algoritmy co pracují se stringy, a má to pro vás z nějakého důvodu smysl, pak si napište extenzi do PHP v c++:

http://php.net/manual/en/internals2.php

dzejkob
PHP › Co jste možná nikdy neřešili
6. 1. 2014   #186045

Se vší úctou, pokud víte, jak PHP pracuje se stringy, už si dávno píšete svoji vlastní extenzi, která zvládá vaše požadavky a neptáte se tady na fóru. Protože se ptáte, tak to patrně nevíte. Takže máte buď možnost používat nativní PHP funkce, nebo si napsat extenzi v c++, nebo použít jiný jazyk.

dzejkob
PHP › Co jste možná nikdy neřešili
6. 1. 2014   #186042

Php funguje na vyšší úrovni a nemůžete předpokládat, že ve standardním (i nestandardním) api najdete něco analogického, jako je třeba char * str v c++, kde si můžete vytáhnout znak z řetězce, přetypovat ho na ukazatel na objekt a nechat díky tomu spadnout program. Php si prostě string nějak ukládá a přistupovat k němu můžete pouze přes funkce, co dává k dispozici. Pokud tedy chcete ascii kód znaku, musíte použít ord($str[5]) nebo ord(substr($string, 5, 1)). Ascii kód znaku převedete zpátky funkcí asc().

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý