#1 lucie
Ještě několik takových drobností k tomu co děláš. Pokud zkoumáš Timer jenom v softwarovým simulátoru, tak
je docela dost možný, že to nebude fungovat až tak jak čekáš. Možná by si měl investovat cca 200
a postavit si vývojovou desku. Viz obrázek níže. To je ze střední :) a pak z vš roky 1989-1993-1994. Tehdy tady Atmel začínal. Potřebuješ k tomu zásufkovej zdroj 3-5-9-12 Voltů a lepší je trafovej ne ten pulsní. Když budeš mít to nekonečný štěstí a budeš to chvíli dělat v zaměstnání tak si možná uděláš i větší desku - viz taky obrázky níže. Jinak ty vývojový desky se dneska už běžně prodávaj. Tehdy to neexistovalo. Kablíky sou typu "Belden-9976-009-WHT" a další podle barev a maj pruměr
0.3-0.35mm a NENI to lanko. Je to drát. seženeš je třeba v (lankomat cz). Jinak nepotřebuješ klasickou desku plošných spoju a stačí ti tvrdší karton ze zadní strany trhacího bloku. Místo obvodu MAX232 dáš FTDI-FT232 abys to moch používat pod windows.
S původní řadou procesorů 51 je problém v tom, že oni se jaksi programovali poměrně složitě. Musíš procesor z patice vyndat dát ho do programátoru pak naprogramovat a pak zase vrátit. Taky programátory na starý 51 sou dost drahý. Kdyby sis vybral řadu AVR což sice neni procesor typu CISC ale naopak RISC tak bys měl všechno mnohem jednodušší. Taky škála výběru je výrazně širší. Oni maj režim ISP - In-System-Programmable a tak nemusíš procesor vyndavat stačí připojit programátor k vývojový desce. A taky cena programátoru je výrazně někde jinde - cca 100Kč.
A navíc některý z nich spolupracujou s AVRStudiem. Např. zde: http://www.dx.com/cs/s/AVR+ISP
Pokud chceš plně pracovat i s debuggerem potřebuješ tohle:
http://www.dx.com/…ucent-200082#…
Jinak co třeba tohle
http://www.jayconsystems.com/…mel-avr.html
nebo tohle
http://www.fischl.de/usbasp/
Ty taky píšeš že používáš 8052. To je větší jednočip a má tzv. minimální softwarovou a hardwarovou
spouštěcí konfiguraci. Pokud ji nedodržíš, tak se procesor nespustí nebo se spustí v továrnímtestovacím nebo programovacím režimu. HW konfigurace znamená, že musíš mít určitý min. počet externích součástek a propojení. Mám pocit, že některý druhy simulátorů vyžadují přesnou specifikaci této spouštěcí konfigurace jinak simulátor nefunguje. To možná bude i tvuj problem.
Nastavování Timerů a ostatní výpočty časování jsou uvedeny v publikacích
1/ Konstrukční katalog - číslicové integrované obvody, Tesla Eltos, 1990, ISBN 80-7102-029-X
2/ Milan Babák, Ladislav Chládek, Architektura a technické vlastnosti jednočipových mikrořadičů 8051, Tesla Eltos, 1987
3/ manuál procesoru od výrobce.
a bylo by asi dobré je mít :) jinak asi těžko budeš něco nastavovat. Bez manuálu se blbě dělá.
Nicémě tohle všechno ti měl říct váš pan učitel na SŠ :) asi to je pěknej mamlas.