Anonymní profil Karel – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil Karel – Programujte.comAnonymní profil Karel – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 2a00:1028:919b:6bae:169:2c6c:dd14:4af0...–

Karel
Java › Pomoc please xD
20. 11. 2020   #386955

Prosim nemam sajna jak na tento ukol, byl by tu nekdo prosim tak ochotny a pomohl by mi ho vypracovat ?

Sestavte v Javě v Eclipse následující projekt:

Projekt bude obsahovat třídu Retezec, ve které bude proměnná „retez“ typu String. K té budou setter a getter. Dále v ní může být pomocné pole charů případně další Stringy a další proměnné, které ale nebudou přístupné ani přes settery, gettery.
Dále bude obsahovat metoduA (nazvěte si sami vhodněji) pro vyhledání znaku přímo v proměnné retez. Metoda dostane na vstup znak a vrátí hodnotu 1 v případě, že retez znak obsahuje a hodnotu 0 v případě, že retez znak neobsahuje. Kontrolně bude metoda vypisovat (ne vracet), na kolikátý pokus byl znak nalezen.
Dále bude obsahovat metodu, která znaky proměnné retez seřadí. Jestli do jiného stringu nebo do pole charů je jedno. V metodě bude naprogramován nějaký řadicí algoritmus, který sami napíšete. Ne něco jako Arrays.Sort();.
Dále bude obsahovat metoduB (nazvěte si sami vhodněji) pro vyhledání znaku v seřazených znacích proměnné retez. Metoda dostane na vstup znak a vrátí hodnotu 1 v případě, že retez znak obsahuje a hodnotu 0 v případě, že retez znak neobsahuje. Kontrolně bude metoda vypisovat (ne vracet), na kolikátý pokus byl znak nalezen. V metodě bude implementován algoritmus půlení intervalu, který sami naprogramujete.
Dobrovolný bonus: Metody A a B budou obsahovat vstupní volbu, jestli se mají / nemají rozlišovat VELKÁ a malá písmena. Nepoužívejte .toLowerCase() apod., pokud něco takového potřebujete, napište si svoje. Proto jsou znaky bez diakritiky a platí ´a´ = ´A´ + 32 pro všechna písmena základní latinky tj. bez diakritiky.

Dále bude projekt obsahovat třídu Main s metodou main, ve které se založí proměnná typu String, která bude obsahovat text:
Wow, Alfa Beta chodi do Stredni Prumyslove skoly v Jecne ulici cislo 32 v Praze 2 a je zakem / zakyni tridy C2a. Quit quiuit.
V tomto textu bude místo Alfa Beta vaše křestní jméno a příjmení bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek. Místo C2a bude C2b nebo C2c podle vaší třídy. Upozorňuji, že celý text je bez diakritiky.
Celý tento text se vypíše.
Založí se objekt ze třídy Retezec s tímto textem.
Dále se umožní uživateli zadat znak pro vyhledání a pomocí metod objektu se vyhledá zadaný znak 
1) metodouA v neseřazeném textu a vypíše se vhodně výsledek vyhledání.
2) metodouB v seřazeném textu a vypíše se vhodně výsledek vyhledání.

Program bude umožňovat opakování zadání znaku i s volbou ukončení programu.

Odevzdejte všechny tridy.java ze složky src vašeho projektu.

Dekuji moc Karel

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý