Anonymní profil Ondra Macoszek – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil Ondra Macoszek – Programujte.comAnonymní profil Ondra Macoszek – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 85.160.204.–

Ondra Macoszek
CSS › skládání webu pomocí CSS (z…
1. 11. 2007   #53571

Jj, přesně! Rozřezat a pak kodovat, kodovat, kodovat... ; )

Osobně si vytvořenou grafiku vždycky rozvrhnu na určité části, které mají zůstat neměnné a které se použíjí jako spacer (obrázek na pozadí který se opakuje, např. na programujte.com je to obrázek na pozadí co kopíruje podle osy x). Jednotlivým takto zvoleným částem grafiky pak vyberu příslušnou kvalitu a formát do kterého se mají exportovat (gif|png|jpg).

Když je grafika nařezaná, začnu kódovat základní oddíly stránky (záhlaví, menu, obsah, panel, patičku, pozadí). To může být celkem fuška, ale po netu je naštěstí spousta článků s popisem technik jak vytvořit css layout který potřebuješ ;-) Obrázky co slouží jen k designu nechám načíst přes css (ne přes img tag) a nastavím jim umístění, opakování, odsazení, atd. Pak doladím detaily s typografií, odsazením bloků a formátováním hlavního textu.

Docela mi pomáhá začít vytvářet html šablonu nejdříve pro Firefox a pak postupně kontrolovat a odlaďovat skoro-hotový kód v IE, Opeře, Safari. Mouchy u jednotlivých prohlížečů se dají většinou vychytat buď css hackama nebo v případě IE můžeš opravy vložit třeba jako další css v podmíněném komentáři.

Taky, když použiješ rovnou xhtml strict 1.0 pár starších chyb z IE se už neobjeví.

Snad to trochu pomůže. Hlavně trpělivost při kodovaní a následném ladění... ;-)

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032022 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý