Anonymní profil psenik – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Anonymní profil psenik – Programujte.comAnonymní profil psenik – Programujte.com

 

Příspěvky odeslané z IP adresy 88.146.14.–

PHP › NEkonečno úrovní v menu
14. 10. 2010   #134605

Tak asi by byl ten kód lepší, protože jsem to opravdu nepochopil :D tak takhle, pokouším se pomalu vytvářet a sestavovat CMS. funguje se dvěma úrovněmi menu, bohužel to leckdy nestačí.
Kód budu ještě hodně upravovat a zájem naučit se to určitě mám, tak nebylo by možné napsat sem ten zdrojový kód?

PHP › NEkonečno úrovní v menu
14. 10. 2010   #134599

Zdravím,
nějak se nemohu dopátrat toho, jakým způsobem se dá vytvořit cyklus vypisující z jedné tabulky databáze prakticky nekonečno úrovní menu.
Dej me tomu, že máme tabulku se sloupci: id_page, page_name, issub,
přičemž pokud issub je notnull pole, tak číslo v sloupci se vypíše vždy jako podrubika pro rubriku se stejným číslem id_page.
Stejně jako je tomu napřiklad v zde na programujte.com(více úrovní menu), nebo lépe jako u phpbb, zde je možné vytvářet nekonečno vnořených témat, tedy v mém případě by to byly sekce webu.

Předem děkuji za pomoc.
P.S.: chápu že se asi nenajde někdo kdo by mi napsal přímo příklad toho jak to mám vypadat, takže mi budou stačit i vodítka a nějak ten cyklus už dohromady dám...

PHP › PHP wiever
14. 10. 2010   #134596

Bluefish editor

JavaScript, AJAX, jQuery › jQuery - zobrazení prvku při…
18. 7. 2010   #131446

Díky za odpovědi :smile4:
Už mi to funguje...

JavaScript, AJAX, jQuery › jQuery - zobrazení prvku při…
17. 7. 2010   #131433

Zdravím,
stále se mi nedaří docílit jednoho efektu:
Mám seznam položek, a u každé položky je skrytý boxík s ikonkami pro sdílení na fb, twitteru, linkuj apod. Chtěl ybchj docílit toho, aby když najedu na tu konkrétní položku seznamu, tak se mi zobrazil skrytý boxík jen a pouze u té položky na kterou jsem právě najel myší. Nějak toho nemohu docílit, buď nefungují selektory, nebo se zobrazí při najetí na jednu položku všechny skryté boxy všech položek. Nemůžete mi někdo napsat jednoduché řešení jQuery nebo upravit to mé?$(".pol")
.mouseenter(function(){
$(this > ".pol_nfo > p").slideToggle("slow");
});

PHP › Import do PHP
3. 12. 2009   #120622

Zdravím,
chci se zeptat jaké jsou možnosti importu souboru do PHP.
Vím že je možné pomocí PHP exportovat do PSF, či XLS, ale zajímá mne zda lze text, z jiného formátu než je jednoduchý *.txt, přečíst pomocí PHP a následně s ním pracovat (uložit do databáze např.). Třeba zda to lze u PDF, RTF nebo podobné.

PHP › upload objemných souborů
21. 10. 2009   #117632

zkrátka a jednoduše, potřebuju najednou odeslat velké množství dat a slyšel jsem že to jde udělat pomocí ajaxu tak, že se soubor zoskouskuje, postupně se to pošle a ty části se daj zas dohromady. Vím že to jde i přes klasický formulář, ale jde o to, že bych to nerad řešil změnou hodnot v nastavení apache nebo php.

PHP › upload objemných souborů
19. 10. 2009   #117538

Zdravím,
potřebuji uploadovat soubory velikostně pohybujících se v řádech stovek MiB až GiB. Zároveň potřebuji aby se zobrazoval průběh uploadu. Vím že se to dá řešit přes PHP pomocí FTP přenosu, pak také přes CGI skripty nějakým způsobem ale slyšel jem že jde uploadovat objemná data pomocí AJAXu. mě by zajímalo jakým způsobem se to dá provést právě pomocí AJAXu. pokud někdo ví jak na to, nebo znáte zdroj, kde bych o tom mohl zjistit více, byl bych rád za vaši reakci.
Díky moc;-)

PHP › Komentáře pod článkem
19. 10. 2009   #117494

mám dojem že ten poslední příspěvěk je překroucenej s tim kdo má čí id v sobě.

Takže takhle:
máš databázi xy a tabulku clanky kde káždý článek má své id. potom máš tabulku komentare kde každý komentář má své id + id článku ke kterému patří.
teoreticky se to dá využít například tak, že klikutím na odkaz ke článku ve tvaru clanek.php?idclanku=10 otevřet script clanek.php ktery získá z proměnné GET idclanku 10. Podle toho pomocí WHERE získá z databáze ten pravý článek a pod tím bude další SQL dotaz na tabulku komentare, kde se získají všechny komentáře mající id článku opět získané z proměnné GET.

PHP › převod vlastního RS i celé D…
21. 9. 2009   #116228

Zdravím, mám takový problém.
Již nějaký ten pátek provozuji web na vlastním RS a vždy jsem jej dělal pod Windows, takže pro mě bylo nejednodužší zvolit kódování windows-1250. Před nedávnem jsem přešel na linux a nastal mi tu docela zajímavý problém. K vývoji jsem se vrátil až teĎ, tak jsem na to až teď přišel, ale k věci. na windows-1250 běží db i php scripty.. potřebuji změnit celý web i db do UTF aby se mi v bluefish nezobrazovaly chybné znaky a otazníky místo diakritiky, nemá někdo návod na to jak převést všechno jednou rano? popř dvěma, db a php zvlášť.. hlavně aby to fungovalo..

PHP › zpracování vícenásobných zaš…
10. 9. 2009   #115776

To z_moravec : No výborně:D implode mě nenapadlo... díky moc.. sám bych si asi nevzpoměl

PHP › zpracování vícenásobných zaš…
10. 9. 2009   #115772

no, v ASP to jde, v PHP musí taky..
To z_moravec:
Myslím že by to tvým způsobem šlo, jenom nevím jak to dostat do databáze s dat. typem SET

PHP › zpracování vícenásobných zaš…
10. 9. 2009   #115769

Zdravím,
mám takový menší problém. Vytvářím velice rozsáhlý formulář, rozdtřízený pomocí fieldset. Minimálně polovina těchto částí obsahuje zaškrtávací pole a já nevím jakým způsobem bych je měl zpracovat. mohu uvést příklad tohoto pole:<fieldset>
<legend>Gastronomie</legend>
<input type='checkbox' name='gastro' value='1' />Restaurace
<input type='checkbox' name='gastro' value='2' />Bar
<input type='checkbox' name='gastro' value='3' />Kavárna
<input type='checkbox' name='gastro' value='4' />Pizzérie
<input type='checkbox' name='gastro' value='5' />Zahrádka
<input type='checkbox' name='gastro' value='6' />Lobby
<input type='checkbox' name='gastro' value='7' />Cukrárna
<input type='checkbox' name='gastro' value='8' />Vinárna
<input type='checkbox' name='gastro' value='9' />Sklípek
<input type='checkbox' name='gastro' value='10' />Pivnice
<input type='checkbox' name='gastro' value='11' />Disco
<input type='checkbox' name='gastro' value='12' />Snackbar
</fieldset>

řekněme že bych těchto polí zaškrtl třeba 5 a potřebuji tyto údaje zpracovat uložením do databáze, kde se všechny pole ukládají do jedné řádky s dat. typem SET s hodnotamy 1-12. může mi s tím někdo pomoci?

PHP › chaos v terminologii
17. 7. 2009   #111978

asi je to tak.. chvíli jsem dokonce myslel že sem tak blbej a neznam novou platformu, ale trvalo to tak pár milisekund:-D

PHP › chaos v terminologii
17. 7. 2009   #111971

Poslední dobou mám pocit že 50% IT "profesionálů" neví o čem mluví. na computer.cz nebo alza.cz se poslední dobou setkávám s termínem "podporuje PHewlettPackard a MySQL". např zde: http://www.agen.cz/DetailPage.asp?DPG=114983&CatId=18849633
Buď je to nový termín o kterém jsem nikdy neslyšel, nebo ajťáci postrádají intelekt. Hewlett packard je výrobce HW a ne scriptovací jazyk, nebo se pletu??!!!

MySQL › problém s vytvořením příkazu…
25. 6. 2009   #111088

Mám menší problém a nemůžu příjít na kloub tomu, jak to proplést.
Jde o to, že mám dvě tabulky(clanky a comments).
comments obsahuje mimo jiné sloupec id_clanku pomoci ktereho se prirazuje ke konkretnimu clanku. Já potřebuji spočítat komentáře ke každému z článků a pak vypsat názvy článků z tabulky clanky a setřídit to podle počtu komnentářů sestupně. Neporadil by mi někdo?

JavaScript, AJAX, jQuery › Přidání formulářového prvku…
1. 6. 2009   #102101

No tak mi to funguje. Ale teď potřebuju dostat výstupy všech těch polí do nějakého PHP pole. Pořád si to nedovedu představit. Nemůžete mi ještě pomoct?

JavaScript, AJAX, jQuery › Přidání formulářového prvku…
31. 5. 2009   #102026

Nevím proč, ale nejde to. Možná to chce nějakou úpravu jenom. Já sám s javascriptem teprve začínám, takže vím co svede, ale nevim jak na to.. Nemá teda ještě někdo nějaký nápad?

JavaScript, AJAX, jQuery › Přidání formulářového prvku…
31. 5. 2009   #102013

Zdravím, mám následující problém:
V administraci vytvářím stránku pro správu anket. Potřebuji aby ve formuláři pro vytváření anket kde jsou pole: otázka, datum spuštění, datum konce ankety a odpovědi, aby bylo tlačítko které bude přidávat/ubírat inputy pro odpovědi. Nevíte někdo jak na to?

psenik
JavaScript, AJAX, jQuery › Dá se jQuery považovat za fr…
31. 12. 2008   #93095

Já sám jQuery používám aniž bych věděl mezi jakou řadu nástrojů to patří a vyjížděcí menu pomocí něj používám;-) Jaké frameworky jsou pro PHP a co se pomocí nich dělá? V PHP mě nenapadá dobré využití.

psenik
JavaScript, AJAX, jQuery › Dá se jQuery považovat za fr…
31. 12. 2008   #93093

Zdravím všechny vývojáře,
poslední dobou mám v pojmech docela nepořádek. Chci se zeptat co přesně je fremework, ať už do PHP, JS nebo pro něco jiného.
Dá se za takový framework považovat jQuery, Script.aculo.us nebo pobodné knihovny?

PHP › ja na thubmaily obrázků pomo…
27. 12. 2008   #92793

:-D jako to jo... googlit.. já už sem ěnco vygooglil.. spíš jsem chtěl jestly nemáte nějaký přesný tip nebo dopořučení na nějaký dobrý článek...

PHP › ja na thubmaily obrázků pomo…
27. 12. 2008   #92776

Prosim Vás všechny,
nemůžete mi někdo napsat odkazy na kvalitní články o vytvoření kopie z právě nahraného obrázku a následném zmenšení této kopie do thumbailu?
Díky moc

MySQL › SQL chyba - použití klíčovéh…
26. 12. 2008   #92734

Je to tim klíčovim slovem;-) díky moc.. nenapadlo by mě to nebejt zdejší komunity..;-)

JavaScript, AJAX, jQuery › JS - zložité menu?
26. 12. 2008   #92721

jQuery - to je věc.. používám ho měsíc a už mám pocit že umím programovat líp než předtím:-D JS skoro neznám a přitom efekty a jednoduchost jQuery dosahují víc než profesionální úrovně.. Je to asi jediná knihovna která mi sedla..:-)

MySQL › SQL chyba - použití klíčovéh…
26. 12. 2008   #92720

Nevíte někdo proč mi tento kód:

    $sql = mysql_query("INSERT INTO clanky(nazev, uvodnik, telo, rubrika, group, styled, bleskovka, completed, autor) VALUES('$title','$perex','$text','$rubrika','$group','$styled','$bleskovka','$completed','$autor')") or die (mysql_error());

Vypisuje tuhle chybu:???
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'group, styled, bleskovka, completed, autor) VALUES('a','a','aaaaa','3','2','wait' at line 1

Prosím odpovězte co nejrychleji. v tom co tvořim je to docela klíčovej kus kódu ke správný funkci... Díky moc

OS - Windows › Nepřístupné dokumenty z jiné…
11. 12. 2008   #91676

Trošku moc jednoduché zabezpečení před přístupem ostatních:-D 10x kliknou a je to.. diky moc;-) uz to mam

OS - Windows › Nepřístupné dokumenty z jiné…
11. 12. 2008   #91671

V tom je ten problém.. ja tu zjednodusenou zpravu mam,...:-D nemuzete jeste poradit trochu..:-)

OS - Windows › Nepřístupné dokumenty z jiné…
11. 12. 2008   #91666

To KIIV :Koukal sem do nastavení a šifrování tam zaškrtnutý neni ale kde mam ty práva převzít??

OS - Windows › Nepřístupné dokumenty z jiné…
11. 12. 2008   #91663

Přesněji je to takhle: data na C:(původní systém) 100% stracena nejsou, D(Hry,hudba,programy, atd..), G(Nový disk vytvořený oddělením volného místa z disku) - v původním systému jsem zakázal u svých Dokumentů přístup odjinud. v novém systému se k těmto dokumentům potřebuji dostat. Neexistuje volba která stačí zaškrtnout a pokud bude něco chráněno aby se zobrazila výzva k napsání hesla? když ne poradím si i se zdrojovými soubory a prohrabu se v tom.. nejsem žádnej zelenáč;-)

OS - Windows › Nepřístupné dokumenty z jiné…
11. 12. 2008   #91659

Je možné se dostat z jiného účtu do dokumentů usera, který má zakázaný přístup odjinud než z vlastního profilu? Přestali mi jít Winy, tak jsem je nainstaloval znovu na jiný HDD oddíl a teěd se potřebuji dostat k datům, které jsou na starých winnech ale je jim povoleno otevření pouze od uživatele, který tuto složku vlastní. Jenže k tomu se už přihlásit nemůžu, když je na nefunkčních winech..

Anonymní uživatel
Offtopic › Programujte.com se stalo cíl…
30. 11. 2008   #90873

Musím Vás sklamat:-D psenik nejsem, ale situjte.net navstevuju stejne casto jako programujte.com. Nechápu že jste to nepochopili:-D Ve ztručnosti: Programujte.com je v partnerském svazklu se SOOM.cz a přitom jsou mezi nimi rozpory(viz link na SOOM v tom článku)

Anonymní uživatel
Offtopic › Programujte.com se stalo cíl…
30. 11. 2008   #90844
PHP › nemohl by mi někdo udělat ko…
28. 11. 2008   #90746

Už to běží;;) díky. Nevšiml jsem si toho, že jsem nenapsal mezi podmínky spojky... dik moc, mějste se;-)

PHP › nemohl by mi někdo udělat ko…
28. 11. 2008   #90741

Zkusil jsem to přepsat a když jsem to přepsal na:$dbv = mysql_query("SELECT * FROM clanky,cl_counter WHERE clanky.autor = '$autor' clanky.id_clanku = cl_counter.id_clanku LIMIT 5") or die(mysql_error());

A error to konečně vypisuje, lepší by bylo kdyby to vypsalo tu databázi, ale aspoň něco:-) tk co?::


You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'clanky.id_clanku = cl_counter.id_clanku LIMIT 5' at line 1

PHP › nemohl by mi někdo udělat ko…
27. 11. 2008   #90698

Pro výběr z MySQL jsem použil příkaz:

 @$dbv = mysql_query("SELECT * FROM clanky, cl_counter,_team WHERE clanky.autor = '$autor' AND clanky.id_clanku = 'cl_counter.id_clanku' LIMIT 5 ORDER BY cl_counter.pristupy DESC");

Ale vypisuje mi to ERROR:
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\VertrigoServ\www\Sinet Evolution\redakce.php on line 56

NEvíte někdo co s tim?? docela to spěchá..

Webové servery (Apache, IIS...), .htaccess › Nefunguje localhost x xapach…
23. 11. 2008   #90393

I přesto že jsem přehodil server na port 81(80 blokoval Skype) restartoal server, který hlásí že všechno jede a nakonec do prohlížeče zadal http://localhost:81, tak mi vyskočila hláška že stránka neexistuje.
Jediné co vím je že Errorlog v apache vypisuje při každém spustění toto:


[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [warn] pid file C:/Veronique server/Apache/logs/httpd.pid overwritten -- Unclean shutdown of previous Apache run?
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Apache/2.0.63 (Win32) PHP/5.2.6 configured -- resuming normal operations
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Server built: Jan 17 2008 22:58:29
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Parent: Created child process 4576
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Child 4576: Child process is running
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Child 4576: Acquired the start mutex.
[Sun Nov 23 12:56:56 2008] [notice] Child 4576: Starting 250 worker threads.


V error logu se nevyznám, takže mohl by mi někdo poradit, pokud se z errorlogu dá problém vyčíst?

Offtopic › 50 000 klikov - štatistika #2
1. 11. 2008   #88848

sečteno, podtrženo(,zaokrouhleno)
24571 + 10 = 24581

Flash › Flashový přehrávač hudby
24. 10. 2008   #88191

tak sem se to tm snažil najít ale neporařilo se mi to.. nemůžete ještě upřesnit? nebo někdo poradit jiný zdroj..

C / C++ › programovaní a MySQL...
28. 7. 2008   #81092

No, je sice pěkné že si mohu udělat apliakci v PHPčku která ukládá texty do DB ale myslím že by nebylo špatné mít textový editor jako program, který uloží článek přímo z desktopu

Offtopic › Klik
20. 7. 2008   #80247

32:-D

PHP › Rubriky a podrubriky
20. 7. 2008   #80246

díky mooc.. už vim jak. pomohlo my to;-)

PHP › Rubriky a podrubriky
20. 7. 2008   #80241

A jakým způsobem mám nakombinovat ty cykly? dej pls nějaký příklad nebo nějaké vysvětlení...

PHP › Rubriky a podrubriky
20. 7. 2008   #80227

Zkrátka potřebuji aby se mi v menu načetly všechny rubriky a podle ID jedna úroveň podrubriky. Každá přesně tam kam patří. A díky, článek si jistě přečtu.

C / C++ › programovaní a MySQL...
20. 7. 2008   #80221

Chci se zeptat, zda má nějaký jazyk funkce pro práci s MyQL popř. jaký jazyk?

PHP › Rubriky a podrubriky
20. 7. 2008   #80215

Zdravím,
potřebuji napsat script, který přiřadí podrubriky vytažené z databáze do rubrik získaných stejným způsobem.

PHP › porovnávání polí o několika…
15. 6. 2008   #76941

ČAUte všichni...
potřebuji udělat script, který mi porovná pole s několika hodnotamy(třeba: ahoj,nezdravim,pozdravim) s hodnotou v proměnné(proměná obsahuje pouze jednu hodnotu třeba nezdravim). Potřebuji aby když se bude shodovat obsah proměnné s alespoň jednou hodnotou v poli aby mi to vyhodilo nějaký řetězec...
špěchá.. díky..

Offtopic › Pomožte kapele mé spolužačky
1. 5. 2008   #72787

Hlas jsem přidal, sice nezpívají to co já posloucham(hip-hop), ale má dobrý hlas a to se musí nechat...

PHP › Upload jinak než form - post
25. 4. 2008   #72270

díky moc.. Ajax se právě učím tak se k tomu asi dostanu.. jen mi možná bude dělat problém to posílání po částech, ale to nějak vyřeším. ;-) dík...

PHP › Třídění zázanamů podle roku,…
25. 4. 2008   #72269

tak co? nevíte někdo jak to mam upravit aby se mi to zobrazovalo spravne???

PHP › Třídění zázanamů podle roku,…
24. 4. 2008   #72261

No, je sice pravda že u mě skoro všechn o spěchá, ale taky je to pravdaa.. sem v časovej tísni.. :-D
Ale k věci. Ten kód mi vypisuje rok 1970 a pod tím nápis "01"... nevíte někdo co s tím?

PHP › Třídění zázanamů podle roku,…
24. 4. 2008   #72252

Vím že píši poslední dobou často, ale také poslední dobou častěji něco řeším:-)
Potřebuji vytvořit archiv v PHP na svůj blg. Všechny čláky mám uložené v databázi a jeden ze sloupců je i timestamp.
Nevíte někdo jak z těchto článků utořit archiv roztrideni do kategorii podle roků a v dalsim stupni podle mesicu? diky moc.. spěchá...

PHP › Upload jinak než form - post
24. 4. 2008   #72180

Zdravím,
potřebuji uploadovat soubor větší než je povoleno na hostingu ale nevím jak. Používám upload pomocí formuláře metodou post ale to je omezeno asi na 8mb. nevíte někdo jakou jinou metodou lze soubory nahrát?

PHP › PHP bez tvorby webu
24. 4. 2008   #72179

Rozhodně se vyplatí se neustále zdokonalovat v PHP. Pokud se ejde tým o dvou lidech a bude tam profesionální grafik a kodér s neomezenými možnostmi, pak je to perfektní kombinace. Práce těchto dvou lidí bude líbivá užvatelům a zároveň pomocí PHP bude rychlá, perfektně funkční a interaktivní. Doporučuji se zdokonalovat i nadále...

PHP › PHP - třicetidenní promazává…
20. 4. 2008   #71809

Díky moc za rady.. crona nepotřčebuji.. už jsem se rozhodl že to použiji ve scriptu pro vložení scriptu.. ale jen ve vwcernich hodinach od 6ti do 9ti hodin... to bude asi nejlepsi.. jinak jeste jednou diky moc a loucim se..

PHP › PHP - třicetidenní promazává…
20. 4. 2008   #71794

jj, dik ja se snazim ale jeste premyslim zda je vhodne to pouzivat pri kazdem otevreni vypisu prispevku... aby to nebylo zbytecne moc.. ale diky za radu uz vim;-)

PHP › PHP - třicetidenní promazává…
20. 4. 2008   #71779

ted si nejak nevim rady s tim co jsi mi poslal.. mam to zadat do scriptu kde se zobrazuji nebo pridavaji prispevky?? mam formular ktery s prispevkem odeslu scriptu, ten vlozi data do tabulky a vrati me zpet na stranku kde jsem zadal data do formu a zaroven je tam i zobrazi...

PHP › PHP - třicetidenní promazává…
20. 4. 2008   #71776

Potřebuji script PHP který smaže každý záznam z databáze který je starší než 30 dní. pro sloupec datum používám datový typ timestamp. Děkuji. spěchá!

PHP › Nefunkční include()
20. 4. 2008   #71775

zapis by mel byt. rekl bych ze to takhle bude lepsi nez s temi zavorkami.. sice je mozne ze zavorky se daji asi pouzit ale toto je prehlednejsi a jistejsi...include "./index.php";

PS.: ./ - označuje skok do kořenového adresáře
../ - označuje skok o jednu úroveň zpět

Offtopic › Notebook za 15000Kč
18. 4. 2008   #71579

Chci si na tom občas zahrát nejakou tu hru.. klasickou.. CS 1.6, DOOM3, Unreal Tournament 2004... Jinak na tom chci dělat webovky a pro podnikání... nemátě ještě nějaký typ???

Offtopic › Notebook za 15000Kč
17. 4. 2008   #71551

Potřebuji radu od někoho kdo se vyzná...
Já se v PC vyznám ale ntb je přece něco trošku jiného. Od rodičů mám slíbený notebook do 15000 maximalne vsak 18000 kč. Nemáte někdo nějaký typ na to jaký notebook bych si měl koupit??? díky moc.

PHP › zalamování textu v elementu…
15. 4. 2008   #71383

no, já jsem pre zkoušel a nějak mi to nešlo...

PHP › Jak moc jde kód zjednosušit?
7. 4. 2008   #70740

No, to je fakt. Na to jsem zapomel:-D Puvodne jsem s vysledkem dale pracoval, ale ted jsem an to nejak zapomel to zmenit kdyz uz s tim dal nic nedelam...

PHP › Jak moc jde kód zjednosušit?
6. 4. 2008   #70705

Mám jenoduchý kód vypisující ještě jednodužší statistiku s informacemi o počtu článků, počtu článků přihlášeného autora, počtem rubrik a počtem autorů. Chci se zeptat jak nejvíce by šel tento kód zjednodušit, aby byl na nějaké lepší než začátečnické úrovni.<?php
$ct1 = mysql_query("SELECT id_clanku FROM clanky");
$ct2 = mysql_query("SELECT id_clanku,autor FROM clanky WHERE autor = $autor");
$ct3 = mysql_query("SELECT id_rubriky FROM rubriky");
$ct4 = mysql_query("SELECT id_autora FROM autori");
$ct5 = mysql_query("SELECT id_user FROM users");
$ct1x = mysql_num_rows($ct1);
$ct2x = mysql_num_rows($ct2);
echo "<table><tr><td>Celkem článků: </td><td><strong>" . $ct1x .
"</strong></td></tr>";
echo "<tr><td>z toho vašich: </td><td><strong>" . $ct2x .
"(".$ct1x/100*$ct2x."%)</strong></td></tr>";
echo "<tr><td>Rubrik: </td><td><strong>" . mysql_num_rows($ct3) .
"</strong></td></tr>";
echo "<tr><td>Celkem autorů: </td><td><strong>" . mysql_num_rows($ct4) .
"</strong></td></tr></table>";
?>

Standardy W3C, validita a doctype › Jak na: Efektvní prohlížení…
5. 4. 2008   #70642

díky moc.. ted jsem si toho teprve vsiml.. mootools jsem mel s jednou jednickou v nazvu navic, proto mi to neslo.. kdyby si mne na mootools neupozornil, asi bych na to nepřišel:-D diik

Standardy W3C, validita a doctype › Jak na: Efektvní prohlížení…
5. 4. 2008   #70625

Nějak mi nejde zprovoznit. nevíte v čem to může být..??? pokouším se o to na psenik.situjte.net. je to ten odkaz vedle "lipsum" odstavce vlevo...

PHP › PHP - náhodný výběr z databáze
2. 4. 2008   #70426

Potřebuji vybrat náhodný řádek z databáze pomocí PHP a nevím jak to udělat... Nemáte někdo nějaký tip jak na to??

CSS › externí písmo do CSS
28. 3. 2008   #69998

Potřebuji připojit písmo, které není standartně na každém OS ale stáhnul jsem si ho z dafont.com. Potřebuji toto písmo uložené ve složce CSS na mém webu nějak použít do stylu...

Standardy W3C, validita a doctype › IE7
21. 3. 2008   #69391

:-D tak to nevim jestly to de ale pro IE 6 nema cenu optimalizovat. Optimalizuj pro FF a ostatni Geckove browsery a pomoci CSS hacků optimalizuj pro IE7. Zanedlouho přijde nalší z řady shit browser IE8, tak bych se na IE 6 vykašlal..

Offtopic › 50 000 klikov - štatistika
21. 3. 2008   #69292

+ 30 = 6100
- dorovnavam

Offtopic › Volba správné licence
21. 3. 2008   #69284

Potřebuji komerčně používat ikony ve vlastním CMS ale nyvím jakou licenci ikon mám zvolit aby to blo legální. Nevizná se v těch licencích někdo??

Offtopic › 50 000 klikov - štatistika
21. 3. 2008   #69262

+50 = 5880
chtel jsem nake kulate cislo:-) do tech 6000 to dneska dame ne?

PHP › Upload souboru. Složitější.
21. 3. 2008   #69247

Potřeboval bych pomoct s tímto scriptem pro upload souboru:if (is_uploaded_file($_FILES["file"]["tmp_name"])):
copy($_FILES["file"]["tmp_name"], "../files/$file_name");
endif;

Potřebuji vkládat soubory větší než deafulní 2Mb a nevím jak to nastavit.

Hry › Killzone
19. 3. 2008   #69142

Neznam...

PHP › [DB] - chyba v sql update do…
19. 3. 2008   #69104

Diky moc :D..
To teda cumim co dovede blba carka:-D

PHP › [DB] - chyba v sql update do…
19. 3. 2008   #69093

Poupravil jsem SQL dotaz podle toho co mi to hlásilo za chyby a teď mám už jen jediný problém který vyřešit nemůžu:
výpis chyby:
Nastala chyba:You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'WHERE id_clanku=164'' at line 1

PHP › [DB] - chyba v sql update do…
19. 3. 2008   #69088

Může mi někdo vysvětlit co dělám špatně??
Vyplním formulář a pošlu jej na následující script, který se provede ale v databázi se nic nezmění.

//uložení editovaného článku

if ($_POST['from'] == 'cl_edit')
{
$IDCL = $_POST['IDCL'];
$titulek = $_POST['titulek'];
$perex = $_POST['perex'];
$telo = $_POST['telo'];
$rubrika = $_POST['rubrika'];
$bleskovka = $_POST['bleskovka'];
$completed = $_POST['dokoncen'];

mysql_query("UPDATE `situjte5664`.`clanky` SET `nazev` = '$titulek', `uvodnik` = '$perex', `telo`='$telo', `rubrika`='$rubrika', `completed`='$completed' `aktualizace` = NOW(), WHERE id_clanku='$IDCL'");
header("location:clanky.php");
}

Standardy W3C, validita a doctype › Jak na: Efektvní prohlížení…
18. 3. 2008   #69008

Nemohl by mi někdo poradit jakou technologií a jakým způsobem udělat stejně designově hezké a efektivní prohlížení obrázků jako je tomu u obrázků v článcích zde na Programujte.com???

Offtopic › Umíte všemi deseti/devíti?
18. 3. 2008   #69007

Byl sem první v psaní všema deseti v okrese :smile1: Ale nepřijde mi to jako úspěch. beru kódy jako koníčka a když se někdo napíše tolika kódů tak už nepřemejšlí kde co zmáčknout.. občas se při psaní juknu do klávesnice ale jinak pisu deseti a cumim na LCDcko...

PHP › [DB] - počet řádků dotazu
15. 3. 2008   #68859

Diky za pomoc :smile1:
To s tim seskupovánim od 'ench'...$vypis=mysql_query("SELECT COUNT(id_clanku) as pocet FROM clanky GROUP BY id_autora HAVING id_autora='1' ");

pomohlo mi to, dik...

PHP › [DB] - počet řádků dotazu
15. 3. 2008   #68844

Potřebuji poradit.
Požívám tento výpis pro zobrazení počtu článků které napsal jeden autor.$vypis=mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM clanky WHERE 'id_autora' = '1'");
$pocet=mysql_result($vypis,0);
echo $pocet. " článků";

Problém ovšem je, že výsledek je vždy '0' i přesto, že autor článků napsal několik.

PHP › SESSION zmizí po půl hodině
15. 3. 2008   #68800

já používám COOKIES i na běžné časově omezené přihlášení. Se SESSION neumím a COOKIES mi přijdou jednodužší..

OS - GNU / Linux › Ubuntu Linux - pomalé bootov…
12. 2. 2008   #65745

Mám WinXP a instaloval jsem Linux. Po nainstalování jsem nechal počítač ať naběhne, ale než se spustí Grub tak sou 4min v háji! neuvěřitelné. Mám nový Ubuntu Linux Gusty Gibbon. Zatím pracuji v XP než problém vyřeším a dostávám se do něj pomocí CD DreamLinux v menu CD dám boot from firts HDD partition a dostaneu se do winu, ale fotrik zacina mit kecy ze mu to dela problemy ze mu tam neskoci rovnou to menu.. nemate nekdo reseni?

psenik
OS - Windows › SATA řadiče
2. 1. 2008   #60696
PHP › počítadlo řádků v MySQL
23. 12. 2007   #59451

No dál s tím opravdu pracovat nepotřebuji. A děkuji za všechny ty rady... už to tam du zkopírovat a ještě jenou díky;-)

PHP › počítadlo řádků v MySQL
23. 12. 2007   #59431

pls nenašel by se někdo kdo by mi napsal script nebo alespoň řekl kde jej najdu...
potřebuji script v PHP který mi spočítá a vypíše počet řádků v MySQL tabulce a vypíše vysledný počet... Potřebuji ukázat počet článků v databázi. Děkuji

Sítě › Sestavení kabelu
4. 12. 2007   #57316

Dobrý den, nevíte někdo co potřebuji za vybavení abych si udělal kabel libovolné délky z koncovky RJ45 a kabelu UTP???

Inzerce › IMPORTANT!!!
30. 11. 2007   #56796

dobrý den všem čtenářům programujte.com.
Hledám dobrovolného grafika pro e-zin situjte.net, který by mi udělal grafiku na tento web.

 

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032021 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý