Tyto paměti byly dokonce odmítnuty samotnou společností Intel (Integrated Electronics), protože prý zdaleka nejsou schopni využít jejích výkon a přenosovou rychlost, která činí neuvěřitelných 6,4 GB/s. Ale časem se to asi mění.
Paměť využívá 2 bajty širokou sběrnici a takt 3,2 GHz, tedy 6,4 Ghz. Toto řešení je postaveno na klasických pamětech CMOS. Toto řešení je vytvořeno pro grafické karty, herní konzole, výkonné síťové prvky a další aplikace, které potřebují rychle pracovat se spoustou dat, velkou šířku pásma a nízkou latencí. U paměťových modulů je použita osmibanková architektura.
Datová sběrnice využívá technologie DLSR. Pomocí ní lze pracovat od 3,2 do 6,4 GHz. Paměti XDR pracují obousměrně, tedy v rozsahu od 6,4 do 2,8 GB/s. Velmi nízkých rychlostí je dosaženo také pomoci nízké voltáže, a to 0,2 V – to umožňuje rychlejší přechod mezi stavy vypnuto a zapnuto, jak ukazuje následující obrázek.
Shrnutí
Fyzické vlastnosti
- 1 až 32 bytová datová sběrnice
- Osmibanková paměťová architektura
- Balení CSP
- 3,2 až 6,4 GHz datová přenos
- Oktalový datový přenos (ODR - Octal Data Rate)
- Obousměrné DRSL
- Dynamické plánování
- Early-read-after-write – podpora maximální efektivity
- 1.25/2.0/2.5/3.33 ns
- 1.8V napájení
- Ultra nízká voltáž kmitů: 200 mV
Moduly XDIMM poskytnou mnohonásobně vyšší šířku pásma než dnešní nabízené modely. Čipy XIO, poskytované společností Rambus, dovolují integrovat tuto paměť do různých řešení.
Tyto paměti zahrnují mnoho dalších výhod. Více na stránkách www.rambus.com. Bohužel v angličtině.