Pamäťové karty
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pamäťové kartyPamäťové karty

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Pamäťové karty

Google       Google       16. 9. 2005       12 800×
Reklama
Reklama

Pamäťové karty sa nelíšia iba svojím tvarom a veľkosťou, ale aj spôsobom, ako spolupracujú so zariadením. Kým niektoré z nich obsahujú inteligentný čip, prostredníctvom ktorého dokážu ponúknuť doplnkové služby, iné sú iba schránkou pre samotnú pamäť. Vo všeobecnosti platí, že inteligentný čip pamäťovej karty odbremeňuje od úloh zariadenie, ktoré takéto karty používa. Znakom inteligencie je malý počet kontaktov.

Niektoré karty sú pomocou mechanických alebo elektronických redukcií vzájomne zameniteľné. Formáty kariet s označením RS (reduced size) sú určené pre mobilnú techniku, a po elektronickej stránke sú identické s ich plnoformátovými verziami, napríklad MMC - rsMMC, SD, MemoryStick. To umožňuje použiť rovnakú kartu nielen v mobile, ale aj v inej technike. Pri kúpe mobilnej techniky na túto skutočnosť nezabúdajte. Dostupná je aj redukcia xD Picture-CompactFlash.

Niektoré druhy pamäťových kariet proti nerovnomernému opotrebovaniu aktívne bojujú. Pri zápise menia označenie blokov v pamäti tak, aby sa všetky využívali rovnomerne. Vo väčšine prípadov majú v zálohe i malý zlomok kapacity navyše, aby dokázali zdevastované bloky nahradiť novými.

Odlišná cena dvoch pamäťových kariet rovnakého formátu s rovnakou kapacitou zväčša naznačuje, že medzi kartami sú rozdiely. Tie sa prejavujú hlavne v rýchlosti, akou karta umožňuje čítať dáta a zapisovať ich, ako aj v spotrebe energie. Rýchlosti sú väčšinou označované v násobkoch 150 kb/s vo formáte 40x, 80x a podobne.

Ak vašu pamäťovú kartu nevie načítať digitálny fotoaparát, neznamená to, že patrí do koša. Typickým problémom pri Compact Flash kartách je chyba posledného sektoru. Práve jeho dostupnosť kontroluje väčšina digitálnych fotoaparátov. I keď fotoaparát kartu odmietne, v čítačke, zrkadlovke alebo PDA bude pracovať bez problému. Pamäťová karta zasunutá do USB čítačky môže takto pohodlne nahradiť USB kľúč, a s dostatočnou kapacitou vám umožní nainštalovať operačný systém na notebook alebo tabletový počítač, ktorý nie je vybavený optickou mechanikou.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor študuje aplikovanú informatiku na FI MUNI v Brne. Zaobera sa programovanim, sietami a bezpecnostou. Pracuje ako programator na projekte www.antiskola.eu a www.drbubo.com
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý