Bezdrátová technologie pro 21. století
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Bezdrátová technologie pro 21. stoletíBezdrátová technologie pro 21. století

 

Bezdrátová technologie pro 21. století

Google       Google       19. 10. 2005       13 709×

WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) poskytuje rychlý bezdrátový přístup k Internetu jak pro domácnosti, tak pro podniky, a to nejen širokopásmovými službami v jinak nedotčených oblastech, ale i v centrech měst, protože nepotřebuje přímou viditelnost mezi přijímačem a základnovou stanicí.

WiMax staví svůj úspěch zaprvé na tom, že je levnější a jednodušší instalovat vysílač a antény, než kopat ulice a pokládat kabely. Zadruhé ovšem jako nejnovější přístupová technologie zpřístupňuje všechny moderní širokopásmové služby díky flexibilnímu využívání rádiového spektra a podpoře řízení kvality služby (QoS), umožňující upřednostnění citlivého datového provozu (hlas, streaming video). WiMax ve svých počátcích, kterých jsme právě svědky, podporuje pevný bezdrátový přístup, ale do dvou let bude mít co nabídnout také mobilním uživatelům. Díky tomu bude možné postavit rychlé metropolitní bezdrátové přístupové sítě pro uživatele u stolu i v pohybu, o kapacitě srovnatelné s kapacitou kabelových přípojek a DSL.

Pro WiMax se otevírá místo na trhu

Hlavními přednostmi WiMax oproti současným přístupovým technologiím jsou nízké investiční náklady do síťové infrastruktury a možnost práce a v pásmech jak licenčních, tak bezlicenčních. Jenže právě otázka spektra je klíčová. ETSI pro Evropu přidělilo WiMax licenční pásmo 3,5 GHz, původně určené pro bezdrátové místní smyčky.

Kompletní vlastnosti, výhody, využití či specifikaci naleznete v zářijovém čísle časopisu Connect!, kde je toto téma velmi důkladně rozebráno.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Tagy:
1 názor  —  1 nový  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý