Jeden člověk za více přezdívkami
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jeden člověk za více přezdívkamiJeden člověk za více přezdívkami

 

Jeden člověk za více přezdívkami

Google       Google       3. 12. 2005       8 854×

Občanské jméno si určit nemůžeme, internetové ano...

Snad každý, kdo poprvé otevře svůj internetový prohlížeč a stane se tak čestným uživatelem této rozsáhlé sítě přezdívané internet, je postaven před jednu ze základních otázek „Jakou přezdívku si vzít za své?“. Nejlépe jedno slovo, snadno zapamatovatelné, originální - neoriginálnost je jedna z podstatných a bohužel často opakovaných chyb. Pokud si dotyčný zvolí již používané jméno, je více než jisté, že si jej ostatní uživatelé začnou dříve či později plést. To způsobí problémy oběma. Můžeme samozřejmě na každém serveru používat různé přezdívky, je ovšem krajně nepohodlné si vytvářet další svoji „značku“, navíc použitím všude shodného jména docílíme všeobecného upevnění růstu našeho postavení, jelikož čím více se zapojujete do diskuzí, tím více nabýváte vědomostí a zná vás více lidí. Člověk je tvor ješitný, je rád uznáván, je rád, když jeho slova mají nějakou váhu.

Někomu se může zdát pošetilé využívat hned několika přezdívek pro dosažení vlastních cílů. Přičemž nejde o případ, kdy je zvolené jméno již zaregistrováno, ale o systém takzvaných podpřezdívek, tedy soubor jedné hlavní a několika dalších, vzniknuvších pouze za jedním účelem a následnému zapomenutí. Odpověď pro tápající o důvodu jejich vzniku je prostá, někdy člověk potřebuje, aby ostatní nic o dané osobě nevěděli, nebo to také může být způsob, jak dostat svoji identitu pod hlavní přezdívkou do povědomí v kladném smyslu. Způsob je nasnadě, stačí, když veškeré začátečnické a jiné podobně formulované dotazy budeme publikovat pod jednou z podpřezdívek. Tím se dotyčný skryje pod masku experta, na kterém ale něco nehraje.

Stát se internetovým expertem nezmanená pouze se naučit technologii.


Zatímco první případ můžeme pochopit, někdy je jeho užití opravdu nutné, druhý je vyloženě podlý, navíc pouze s poloviční účinností. Nad člověkem, který takového způsobu užije minimálně se ani nepozastavíme, lépe řečeno to nezjistíme. Pokud se však takto děje častěji, obvykle narazíme hned na několik nesrovnalostí. Nezapadání kostiček do skládačky je jednou z nich, přičemž to pokračuje arogancí a nevraživostí při pokusu o kontakt. Co je zákeřnější, není to pravidlo, pouze jakýsi průměr.

Jak z takového problému ven. Člověk si chtěl pouze trochu vypomoci ve své internetovém „růstu“, ovšem následný konec je těžší. Každý dělá chyby, nejdůležitější je se však z chyb poučit. Je zcela jasné, že tento děj neskončí jinak než pádem. Jak jistě znáte ze školních lavic, když se s příkladem slučuje pouze v závěru, 24.10.1929, den přezdívaný černý pátek, znamenal krach burzy v New Yorku a následuje Velká hospodářská krize. Cena akcií je silně nadhodnocena, a proto následuje prudký pokles. To samé se stane s hlavní přezdívkou. Internet má však jednu ohromnou výhodu, je tak veliký, že nemá paměť. Není tedy problém se stáhnout na nějakou dobu, případně začít znovu pod úplně jiným jménem, úplně někde jinde.

Co jsem tedy chtěl říci? Vlastně jen můj pohled na to, že takoví uživatelé existují. Existují dva typy uživatelů, ti co internet používají a ti co jej využívají. Druhou skupinu tvoří opravdoví machři a ne proto, že ovládají několik programovacích jazyků, ani ne proto, že mají perfektní grafické cítění, i když se to samozřejmě nevylučuje, ba právě naopak, ale zejména díky tomu, že vědí, jak internet funguje, znají jeho postupy a dokáží toho využít. Což první skupinu nijak nedegraduje a…

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

2 názory  —  2 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor testuje novinky v oblasti SW.

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý