20. výročie vírusu
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

20. výročie vírusu20. výročie vírusu

 

20. výročie vírusu

Google       Google       28. 1. 2006       6 140×
Reklama
Reklama

Vírus Brain bol typom tzv. boot vírusu, ktorý sa inštaloval na miesto obvyklého zavádzacieho kódu spúšťaného pri štarte počítača na úplný začiatok diskiet. Pôvodný obsah tejto oblasti, tzv. prvého sektora, vírus uložil na voľné miesto na diskete, ktoré označil ako poškodené a neprístupné.

Vírus po spustení počítača obsadil 7 KB operačnej pamäti a infikoval ďaľšie do PC vložené diskety. Rozšírenie vírusu bolo vzhľadom na dnešné obvyklé normy minimálne, keďže sa šíril iba prenosom na disketách.

Vírus pravdepodobne napísali dvaja pakistánski bratia Basit a Amjad Farooq Alvi, ktorí dokonca v ňom nechali na seba telefonický odkaz. Podľa niektorých zdrojov, dôvodom napísania vírusu bola snaha ochrániť vlastný softvér pred neautorizovaným kopírovaním.

Podľa Wikipedie bratia v súčasnosti v Pakistane vlastnia spoločnosť Brain Limited, poskytovateľa pripojenia k Internetu.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor študuje aplikovanú informatiku na FI MUNI v Brne. Zaobera sa programovanim, sietami a bezpecnostou. Pracuje ako programator na projekte www.antiskola.eu a www.drbubo.com
Web    

Nové články

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Blockchain & Bitcoin konference

Blockchain & Bitcoin konference

V pátek 19. 5. 2017 se v pražském konferenčním centru Andel’s konala Blockchain & Bitcoin konference. Řada odborníků a podnikatelů v oboru blockchainu a kryptoměn představila možnosti budoucího směřování tohoto oboru. Speakeři většinou rusky mluvící provenience prezentovali řešení svých firem založená na technologii blockchainu.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý