Ochraňujte svoj PC pred hrozbou - 1. diel
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou - 1. dielOchraňujte svoj PC pred hrozbou - 1. diel

 

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou - 1. diel

Google       Google       13. 4. 2006       9 759×

V tejto sérii vám popíšem, ako vyliečiť už napadnutý počítač. Postupy budú len pre vírusy, ktoré obyčajný antivírus nezneškodní a škody budú také veľké, že budete mať problém so systémom.

Reklama
Reklama

Typ problému: Vírus, ktorý vám zmení heslo do počítača a odpočítavaním vypne

Obrana:

Akonáhle sa vám začne odpočítavanie, rýchlo kliknite na Štart> spustiť> Napíšte „shutdown -a“, alebo „CMD“ a potom napíšte „shutdown -a“. Ak ste mali šťastie a stihli ste, najprv kliknite na Štart> spustiť> Napíšte „CMD“ a potom napíšte „net users %username% 1234“. Po stlačení Enteru vám vypíše „The command completed successfully“. To znamená, že vaše nové heslo je „1234“) – po tomto kroku ste zmenili heslo, aby ste mali prístup do PC. Vírus môže ešte nastaviť, aby sa vám po štarte PC vypol počítač po 3 sekundách. Preto dajte vyhľadať slovo „shutdown“. Ak ho počítač nájde v nejakom súbore, tak ten súbor zmažte. Potom pre istotu obnovte systém na deň, v ktorom váš počítač bol v poriadku (ak neviete najsť, spusťte Commander a podľa dátumu pozrite všetky za posledný čas zmenené súbory a skontrolujte ich – všetky súbory skontrolovať v Textovom Bloku)

Ak ste nestihli, nevadí. Stiahnite si program z iného PC a dajte si ho na disketu. Program nájdete TU, prečítajte si návod, ako program použiť ku zmene hesla. Keď heslo úspešne zmeníte, spustite systém. Ak sa vám reštartne (poprípade vyhodí text, kde sa píše, že uživatel X vám zamietol prístup a vypne/resetne sa vám počítač), spravte nasledovné: Spustite znovu PC, keď vám naskočí Windows, tak stlačte (Ctrl+Alt+Del) a vypnite proces explorer (poprípade zapnite systém v núdzovom režime). Potom už len nájdite na disku súbor, v ktorom je text „shutdown“ a vymažte (ak neviete najsť, spusťte Commander a podľa dátumu pozrite všetky za posledný čas zmenené súbory a skontrolujte ich – všetky súbory skontrolovať v Textovom Bloku). Určite nájdete súbor, v ktorom bude napísane shutdown, potom už ho len zmažte. To by malo byť všetko, pre lepšiu bezpečnosť obnovte systém na deň, v ktorom nebol napadnutý (systém sa obnovuje v Štart> Pomoc a technická podpora> Obnovenie systému).

Ak vám nenaskočí odpočítavanie, zmeňte heslo a obnovte systém.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Mobilní datový provoz vzroste sedmkrát.

Mobilní datový provoz vzroste sedmkrát.

Už v roce 2021 bude mít více obyvatel zeměkoule mobilní telefon (5,5 miliardy) než bankovní účet (5,4 miliardy), tekoucí vodu (5,3 miliardy) nebo pevnou telefonní linku (2,9 miliardy). Vyplývá to z analytické studie Cisco Visual Networking Index (VNI) Global Mobile Data Traffic Forecast (2016 to 2021). Analytici také předpovídají, že se tento výrazný růst, spolu s rozmachem chytrých telefonů a připojení do internetu věcí promítne i do celkového objemu přenesených mobilních dat. Studie říká, že do roku 2021 vzroste sedminásobně, k čemuž přispěje i zvyšování přenosové rychlosti sítí a nárůst sledování videa na mobilních zařízeních.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý