Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. dielOchraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel

 
Hledat
Moderní platforma pro vytvoření vašeho nového webu – Wix.com.
Nyní už můžete mít web zdarma.
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel

Google       Google       23. 4. 2006       15 832×

Nudíte sa a len tak klikáte po internetových stránkach, napríklad aj po stránkach, ktoré sú nevhodné pre osoby mladšie 18 rokov? Práve stránky tohto charakteru sú častým zdrojom rôznych vírov. Ako sa brániť? Čítajte ďalej.

Reklama
Reklama

Typ problému: Vírus, ktorý po resetnutí PC zakáže spustenie EXE súborov, ktoré sa nebudú dať otvoriť.

Obrana:

Zapli ste PC a nenabehli vám všetky ikony. Chcete otvoriť nejaký EXE súbor a PC nereaguje. Niekedy vám nahodí „otvoriť čím…“. Myslíte si – prúser? Ani tak prúser, ako pár minút práce. Ak máte len jeden profil, tak sa v núdzovom režime zapnite ako Administrátor, dajte ponuku Štart> Pomoc a technická podpora> Vrátenie zmien v systéme pomocou funkcie Obnova systému> Obnoviť počítač do stavu zodpovedajúcemu predchádzajúcemu obdobiu> Ďalej.

Vyberte deň obnovenia na ten, v ktorom bol PC v poriadku a pokračujte. Systém sa resetne a obnoví. Keď už bude obnovený, zapnite PC a všetko by malo šliapať v poriadku. (Keď máte profil Administrátor postihnutý, skúste iný, v ktorom máte administratívne práva.)

Tento postup môžete použiť aj pre iné tipy vírusov, ktoré vám niečo zmenia v systéme, ak sa nepodarilo iný typ vírusu odstrániť niejakym s týchto spôsobov čo sú napísane, tak budete musieť skúšať daný problém vyriešiť sami. V žiadnom prípade sa ale neodvážte ísť na Internet (z napadnutého PC), môže to byť vírus, ktorý je spojený so sieťou, a môže vám uškodiť nielen softwaru, ale aj finančne!

Postup je pre WIN XP, zapnutie núdzového režimu: Po zapnutí PC stláčať F8. Poprípade ďalej bude treba vybrať z možností váš disk, aby mohol sa spustiť Núdzový režim

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?

Generace Z: Proč je pro ně důležité, kolik mají follow?

Životem jdou vybaveni chytrým telefonem v ruce a nedokáží si představit, že by to bylo jinak. Narodili se okolo přelomu tisíciletí a nikdy nezažili nic jiného než digitalizovaný svět. Dotykové obrazovky měli poprvé v rukou na základní škole, ti mladší možná už ve školce. Proto mají na svět jiný pohled než jejich předci. První zástupci této generace začínají dospívat a my brzy uvidíme, jestli je to s nimi tak zlé, jak o nich mnohdy tvrdí jejich rodiče.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Proč mají absolventi v IT přemrštěné očekávání, a je vůbec přemrštěné?

Proč mají absolventi v IT přemrštěné očekávání, a je vůbec přemrštěné?

Poměrně nedávno zveřejnil portál Platy.cz zajímavé statistiky, kde mladí počítačoví experti nastupují do firem s průměrnou mzdou cca 36 000 Kč, hned v závěsu je bankovní sektor se svými cca 31 000 Kč. Pro srovnání – v ostatních oborech se průměrná nástupní mzda pohybuje okolo 28 000 Kč. Nástupní platy jsou samozřejmě ovlivněny i lokalitou zaměstnavatele

Obrázek ke článku Zpětné sledování sportovních přenosů využívá v létě řada lidí.

Zpětné sledování sportovních přenosů využívá v létě řada lidí.

Červenec a srpen představují měsíce, kdy Češi nejčastěji jezdí na vícedenní dovolené. V této době však rovněž probíhá řada důležitých sportovních událostí, jako jsou olympijské hry nebo například právě odehrané fotbalové mistrovství světa. Míra promeškaných sportovních přenosů však klesá díky moderních technologiím a službám. 

Obrázek ke článku Průzkum JetBrains: JavaScript mezi programátory vede, Kotlin získává na popularitě

Průzkum JetBrains: JavaScript mezi programátory vede, Kotlin získává na popularitě

Společnost JetBrains, přední tvůrce softwarových nástrojů pro profesionální vývojáře s centrálou v Praze, představila výsledky průzkumu, který pomáhá lépe porozumět a získat vhled do pracovních návyků programátorů. Zjištění mohou být nápomocná nejen pro zvýšení efektivity, ale také pro vytvoření ideálního pracovního prostředí pro programátory.  

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032018 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý