Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. dielOchraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Ochraňujte svoj PC pred hrozbou – 2. diel

Google       Google       23. 4. 2006       16 636×

Nudíte sa a len tak klikáte po internetových stránkach, napríklad aj po stránkach, ktoré sú nevhodné pre osoby mladšie 18 rokov? Práve stránky tohto charakteru sú častým zdrojom rôznych vírov. Ako sa brániť? Čítajte ďalej.

Reklama
Reklama

Typ problému: Vírus, ktorý po resetnutí PC zakáže spustenie EXE súborov, ktoré sa nebudú dať otvoriť.

Obrana:

Zapli ste PC a nenabehli vám všetky ikony. Chcete otvoriť nejaký EXE súbor a PC nereaguje. Niekedy vám nahodí „otvoriť čím…“. Myslíte si – prúser? Ani tak prúser, ako pár minút práce. Ak máte len jeden profil, tak sa v núdzovom režime zapnite ako Administrátor, dajte ponuku Štart> Pomoc a technická podpora> Vrátenie zmien v systéme pomocou funkcie Obnova systému> Obnoviť počítač do stavu zodpovedajúcemu predchádzajúcemu obdobiu> Ďalej.

Vyberte deň obnovenia na ten, v ktorom bol PC v poriadku a pokračujte. Systém sa resetne a obnoví. Keď už bude obnovený, zapnite PC a všetko by malo šliapať v poriadku. (Keď máte profil Administrátor postihnutý, skúste iný, v ktorom máte administratívne práva.)

Tento postup môžete použiť aj pre iné tipy vírusov, ktoré vám niečo zmenia v systéme, ak sa nepodarilo iný typ vírusu odstrániť niejakym s týchto spôsobov čo sú napísane, tak budete musieť skúšať daný problém vyriešiť sami. V žiadnom prípade sa ale neodvážte ísť na Internet (z napadnutého PC), môže to byť vírus, ktorý je spojený so sieťou, a môže vám uškodiť nielen softwaru, ale aj finančne!

Postup je pre WIN XP, zapnutie núdzového režimu: Po zapnutí PC stláčať F8. Poprípade ďalej bude treba vybrať z možností váš disk, aby mohol sa spustiť Núdzový režim

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

3 názory  —  3 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý