Alternativa lepší originálu
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Alternativa lepší origináluAlternativa lepší originálu

 

Alternativa lepší originálu

Google       Google       25. 4. 2006       10 950×

Kvalita televizních karet téměř vždy závisela na kvalitě ovládacího programu a bohužel právě ten často býval jejich nejslabší stránkou. Nestabilní ovladače a program, málo funkcí, špatné ovládání, „úchvatné“ grafi cké rozhraní programu – to byly nejčastější vady ovládacích programů k analogovým tunerům.

Naštěstí vše zachraňovaly programy jako ATV2000 (pro práci s ním najdete v Computeru čísle 5/06 vystřihovánku), iuVCR, PowerVCR, ChrisTV, TVTool, které obsahovaly velké množství funkcí, měly propracovanou správu nahrávání. A především, byly kompatibilní s mnoha televizními kartami.

Některé jsou jen pro satelit

Programy pro příjem digitální televize dodávané s tunery mívají většinou jen základní funkce – příjem obrazu, zobrazení elektronického průvodce EPG a teletextu. Samozřejmostí je také ukládání přijatých dat ve standardu MPEG-2 do téhož formátu. Jestliže však chcete více funkcí, musíte sáhnout po nějakém alternativním programu. Na webu jich sice naleznete spousty, ale než se pustíte do instalace některého z nich, zjistěte si, který způsob digitálního vysílání podporuje. Existuje totiž mnoho programů, které umějí přijímat pouze satelitní vysílání DVB-S. Před hledáním vhodného programu si také zjistěte, zda vůbec bude podporovat vaši televizní kartu. Kromě několika specifi ckých modelů téměř vždy podporují také standardní BDA (Broadcast Driver Architecture) ovladače, které většina tunerů používá. Rovněž je dobré si do systému nainstalovat opravný balíček, který řeší chybu, jež by mohla vzniknout při ladění televizních stanic. Opravu najdete na stránce tinyurl.com/ol6ba.

Na DivX je třeba jít jinak

Ani alternativní programy neumějí všechno – třeba s převodem do formátu DivX a jemu podobných si poradil pouze program Show- Shift er. Tento problém však můžete vyřešit pomocí jiných nástrojů, na stránkách tinyurl.com/mqzxu a tinyurl.com/otrsk najdete podrobně popsané postupy na práci s nimi. Další návod si můžete přečíst také v Computeru 5/06 na straně 95. Díky tomu, že nahrávání pořadů spočívá pouze v ukládání získaných dat na disk, není sledování televize a nahrávání pořadů příliš náročné na výkon počítače – zátěž procesoru se běžně pohybuje kolem 10–20 %. Externí tunery připojené přes USB jsou však kvůli této sběrnici velice citlivé na jakékoliv zvýšení zátěže procesoru, a proto se u nich poměrně často stává, že se obraz nebo zvuk televize na okamžik zasekne. Bohužel to často mívá vliv také na kvalitu nahrávky.

Cestování časem

S nahráváním poměrně úzce souvisí také elektronický průvodce EPG. Většina programů umožňuje vybraný pořad rovnou nahrát, případně uložit do fronty k nahrávání. Zajímavou funkcí je i nahrávání celého multiplexu – tedy několika televizních programů a rádií najednou. Výsledkem je obří soubor s příponou TS, jenž můžete, třeba programem Project (tinyurl.com/bwesd), rozdělit na jednotlivé části a ty pak dále zpracovávat.

Většině programů nechybí ani funkce time-shift , která umožňuje pozastavit sledovaný obraz a spustit jeho nahrávání na pozadí. Díky této funkci si tedy můžete při sledování televize udělat malou přestávku a na zbytek pořadu se podívat ze záznamu, případně sledování záznamu urychlit a dostat se zpět do reálného času.

Veškeré testy pro sledování programů digitální televize a jejich parametry najdete v časopise Computer čísle 6/2006.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Stavebnice umělé inteligence 1

Stavebnice umělé inteligence 1

Článek popisuje první část stavebnice umělé inteligence. Obsahuje lineární a plošnou optimalizaci.  Demo verzi je možné použít pro výuku i zájmovou činnost. Profesionální verze je určena pro vývojáře, kteří chtějí integrovat popsané moduly do svých systémů.

Obrázek ke článku Hybridní inteligentní systémy 2

Hybridní inteligentní systémy 2

V technické praxi využíváme často kombinaci různých disciplín umělé inteligence a klasických výpočtů. Takovým systémům říkáme hybridní systémy. V tomto článku se zmíním o určitém typu hybridního systému, který je užitečný ve velmi složitých výrobních procesech.

Obrázek ke článku Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Jak vést kvalitně tým v IT oboru: Naprogramujte si ty správné manažerské kvality

Vedení týmu v oboru informačních technologií se nijak zvlášť neliší od jiných oborů. Přesto však IT manažeři čelí výzvě v podobě velmi rychlého rozvoje a tím i rostoucími nároky na své lidi. Udržet pozornost, motivaci a efektivitu týmu vyžaduje opravdu pevné manažerské základy a zároveň otevřenost a flexibilitu pro stále nové výzvy.

Obrázek ke článku Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Síla týmů se na home office může vytrácet. Odborníci radí, jak z pracovních omezení vytěžit maximum

Za poslední rok se podoba práce zaměstnanců změnila k nepoznání. Především plošné zavedení home office, které mělo být zpočátku jen dočasným opatřením, je pro mnohé už více než rok každodenní realitou. Co ale dělat, když se při práci z domova ztrácí motivace, zaměstnanci přestávají komunikovat a dříve fungující tým se rozpadá na skupinu solitérů? Odborníci na personalistiku dali dohromady několik rad, jak udržet tým v chodu, i když pracovní podmínky nejsou ideální.

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý