Bezpečnostné problémy Skype
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Bezpečnostné problémy SkypeBezpečnostné problémy Skype

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Bezpečnostné problémy Skype

Google       Google       21. 5. 2006       12 911×
Reklama
Reklama

Program Skype je písaný tak, aby sa naň dal veľmi ťažko uplatniť reverseengineering, je teda veľmi ťažké hľadať v ňom chyby. Autorom sa to však po vynaložení veľkého úsilia podarilo aspoň čiastočne. O technológii Skype sa vyjadrili, že je to jedna veľká čierna skrinka. Okrem toho, že ako prví podrobne opísali technológiu, ktorá je za týmto programom skrytá, odhalili aj niekoľko fatálnych bezpečnostných problémov. Prvým závažným problémom je heap overflow, pomocou ktorého možno nabúrať ktorýkoľvek počítač, na ktorom Skype beží. Predpokladáme však, že túto chybu autori Skype čoskoro opravia. Oveľa závažnejší problém vyplýva priamo z architektúry Skype. Tým, že si autori dali záležať na tom, aby bolo náročné pochopiť protokol, pomocou ktorého Skype komunikuje, dôverujú každému, kto to dokáže (autori mylne predpokladali, že rozlúštiť protokol Skype sa nikomu nepodarí).

Je tak možné napríklad požiadať o otvorenie spojenia na ktorúkoľvek adresu IP a port, a teda vykonať sken vnútornej siete používateľa bez ohľadu na to, či sa za ním nachádza ešte firewall. Problémom systémových administrátorov, ktorí by chceli zakázať používanie Skype na sieťovej úrovni, bola nemožnosť jednoznačnej klasifikácie prevádzky Skype – používa náhodné UDP aj TCP porty. Autori prednášky však prišli na spôsob, akým blokovať aspoň UDP traffic (ktorý však nie je nevyhnutný na fungovanie Skype), no takisto prišli na to, ako spraviť Skype „hluchým a nemým“, teda znemožniť mu posielať hlasové dáta. Autori poukázali aj na to, že v prípade spustenia Skype sa chtiac nechtiac môžete stať „prestupnou“ stanicou pre iné hovory Skype, čo vám napr. v prípade pomalej linky alebo linky s rátaným objemom dát môže priniesť ďalšie nepríjemnosti.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

2 názory  —  2 nové  
Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Lukáš ChurýLukáš je šéfredaktorem Programujte, vyvíjí webové aplikace, fascinuje ho umělá inteligence a je lektorem na FI MUNI, kde učí navrhovat studenty GUI. Poslední dobou se snaží posunout Laser Game o stupeň výše a vyvíjí pro něj nové herní aplikace a elektroniku.
Web     Twitter     Facebook     LinkedIn    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Reklama autora

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý