Oracle plánuje vlastnú distribúciu linuxu
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu
Reklama
Reklama

Oracle plánuje vlastnú distribúciu linuxuOracle plánuje vlastnú distribúciu linuxu

 

Oracle plánuje vlastnú distribúciu linuxu

Google       Google       20. 6. 2006       5 244×
Reklama
Reklama

Tak sa vyjadril prezident spoločnosti Charles Phillips na akcii LinuxWorld a zároveň zhodnotil používanosť linuxu korporátnymi zákazníkmi. Podiel na trhu operačných systémov, ako základného kameňa pod databázami, momentálne činí 20 % a o 5 rokov sa očakáva 50% podiel. S rastúcou obľubou linuxu v ostrej prevádzke je tak linux dostatočne zaujímavý, aby Oracle doplnil svoje portfólio o vlastnú distribúciu. Linux takisto zapadá do predstáv Oracle o budúcnosti grid computingu, kde sa výborne hodí jeho škálovateľnosť. Larry Ellison (Oracle) by v snahe doplniť ponuku produktov rád odkúpil veľkého hráča na poli linuxu. Vhodným cieľom je Novell, producent domácej distrubúcie SuSE a korporátnej verzie Novell Linux. Spoločnosť Red Hat, aktuálna jednotka na trhu distribúcií, by podľa Ellisona predstavovala priveľké riziko, keďže spoločnosti zakladajúce si na open source nedisponujú vlastným duševným vlastníctvom, a ich kód tak nie je chránený pred konkurenciou. Novell predstavuje druhého najväčšieho hráča, je to však menšia spoločnosť než Red Hat, a tak predstavuje nižšie investičné riziko. Každopádne Oracle chce open source rozvíjať namiesto márnych pokusov o likvidáciu tohto systému, čo ďalej nahráva možnosti spustenia vlastnej linuxovej distribúcie z dielne Oracle.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
Autor sa venuje tvorbe web stránok pomocou PHP. Zaujíma sa tiež o 2D/3D grafiku.

Nové články

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Umělá inteligence ve výrobním podniku

Umělá inteligence ve výrobním podniku

V tomto článku shrnuji základní poznatky z nasazení inteligentních systémů v podnikové praxi. Jejich aplikace přináší značné výhody ale i řadu úskalí při nevhodném použití.

loadingtransparent (function() { var po = document.createElement('script'); po.type = 'text/javascript'; po.async = true; po.src = 'https://apis.google.com/js/plusone.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(po, s); })();
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032017 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý