Tuning OS MS Windows XP - 1. časť
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tuning OS MS Windows XP - 1. časťTuning OS MS Windows XP - 1. časť

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Tuning OS MS Windows XP - 1. časť

Google       26. 10. 2006       42 380×

Ani vám nevyhovuje pri práci s Windows XP stále rovnaké pracovné prostredie? Chcete si ho spraviť atraktívnejšie? Tak čítajte ďalej, lebo v nasledujúcom článku predstavím pár postupov a trikov na vylepšenie prostredia OS MS Windows XP.

Reklama
Reklama

Zmena štýlu pracovnej plochy

Každý štýl pracovnej plochy je uložený ako súbor .msstyles vo Windows\Resources\Themes. Ak ste doposiaľ nevylepšovali vzľad vašej plochy, mala by sa v tejto zložke nachádzať iba podsložka s názvom Luna a k nej prislúchajúci štýl Luna.msstyles.

Ak do tejto zlozky nakopírujete stiahnuté schémy – odporúčam server themexp.org (môžete si stiahnuť tému, ktorú mám nastavenú ja – WinDragon) – systém ich pravdepodobne nerozpozná vďaka signatúram, ktoré obsahujú iba originálne štýly Microsoftu. Tieto signatúry overuje súbor uxtheme.dll, ktorý sa nahádza v zložke Windows\System32. Kotrolu signatúr môžeme obísť práve úpravou tohto súboru. Avšak pre úpravu si musíme najprv tento súbor odblokovať pomocou skriptu pwcUnlockFile.vbs.

Odblokovanie:

  1. Skopírujte skript do ľubovoľnej zložky vo vašom počítači.
  2. Upustite naň súbor uxtheme.dll.
  3. Riadte sa pokynmi skriptu, pokiaľ vám posledné dialógové okno povolí upravovanie súboru.

Teraz otvorte súbor uxtheme.dll v ľubovoľnom hexadecimálnom editore (ja používam xvi32) a zmete hodnoty podľa typu systému:

Win XP Service Pack Adresa Reťazec Opravený reťazec
bez Service Packu 0x0000B6BB 81 EC 80 00 00 00 56 57 33 F6 8B C6 C9 C2 08 00
Service Pack 1 0x0000C3FF 81 EC 80 00 00 00 56 57 33 F6 8B C6 C9 C2 08 00
Service Pack 2 0x0001BB8C 81 EC 88 00 00 00 A1 18 33 F6 8B C6 C9 C2 08 00

Po úprave tohto súboru reštartujte počítač a potom môžete smelo nakopírovať stiahnuté schémy do Windows\Resources\Themes (kopírovať iba složku s názvom témy a súbor zhodného názvu s príponou .msstyles).

Nakoniec kliknite na pracovnú plochu pravým tlačidlom myši, vyberte Vlastnosti, presuňte sa na kartu Vzhľad a v prvom rolovaciom zozname vyberte vami zvolenú tému a operáciu potvrďte.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý