Spoločnosť BitTorrent Inc. včera oznámila, že spolupracuje s veľkým počtom výrobcov hardwaru na produktoch so zabudovanou podporou technológie BitTorrent. Asus, Planex a QNAP patria medzi prvých výrobcov, ktorí implementujú BitTorrent manažéra sťahovania do svojich digitálnych zariadení pre domáce použitie.
„Sme nadšení príchodom spotrebnej elektroniky obohatenej o našu technológiu, ktorá umožňuje zákazníkom vychutnať si svet digitálnej zábavy, dokonca aj keď nie sú pri svojom počítači,“ povedal Ashwin Navin, prezident a spoluzakladateľ BitTorrent.
Dostupné zariadenia podporujúce technológiu BitTorrent:
- ASUS WL-700gE Wireless Storage Router
- ASUS WL-500gP Router
- ASUS WL-500gW Router
- Planex BRC-W14VG-BT Router
- Planex BRC-14VG-BT Router
- Planex BRC-W14V-BT Router
- Planex BLW-HPMM-U Router
- Planex BLW-HPMM-G Router
- QNAP TS101 NAS Server
- QNAP TS-201 NAS Server
Nové články
Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.
Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi.
Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.
Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí.