Tuning OS MS Windows XP - 2. časť
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Tuning OS MS Windows XP - 2. časťTuning OS MS Windows XP - 2. časť

 
Hledat
Vybavení pro Laser Game
Spuštěn Filmový magazín
Laser Game Brno
Laser Game Ostrava

Tuning OS MS Windows XP - 2. časť

Google       Google       16. 11. 2006       17 776×

Po vydaní 1. časti Tuningu OS MS Windows XP som sa zamyslel nad tým, či bolo najvhodnejšie začať takou (pre začiatočníkov) možno ťažšou zmenou systému za účelom prispôsobenia si pracovného prostredia. Ale čo bolo to bolo a teraz ideme ďalej. Popíšem Vám zmenu kurzoru myši.

Reklama
Reklama
Zmena kurzoru patrí medzi najednoduchejšie zmeny prostedia systému. Je to možno spôsobené tým, že samotný Windows XP obsahuje nástroje na zmenu kurzoru myši, takže nejaké zásahy do systému nebudú nutné.

Pre uskutočnenie tejto zmeny si samozrejme najprv musíte zaobstarať Vami požadované kurzory, ktoré chcete aplikovať do systému. Môžete ich dostať vo formáte .curzip (obsahuje celú sadu kurzorov vo formáte .ani) alebo priamo ako kurzor čiže súbor s príponou .ani. S kurzormi súvisí aj súbor .curtheme, ktorý obsahuje iba adresy ku kurzorom pre jednotlivé situácie. Ale k takémuto typu súborov sa ešte dostaneme.

Takto budeme postupovať pri zmene:1. Zaobstarajte si kurzor/y, ktoré chcete nastaviť. Pravdepodobne ich získate ako .curzip alebo ako .ani. Ak máte kurzor vo formáte .ani preskočte krok 2. a 3.

2. Súbor xyz.curzip premenujte na xyz.zip a otvorte v ho nejakom komprimačnom programe(WinRAR, 7-Zip, ...)

3. Extrahujte súbory komprimovanej zložky do obyčajnej

4. Spustite si nastavenia myši (START -> Ovládací panel -> Tlačiarne a ostatný hardware -> Myš) a presuňte sa na kartu Ukazovatele

5. Po označení nejakej siutácie kliknite na tlačidlo Prehľadávať, presuňte sa do extrahovanej zložky s kurzormi a vyberte jeden, ktorý nastavíte pre vybranú situáciu. Mali by ste mať dostupný aj náhľad prezeraných kurzorov.

6. Takto si nastavte všetky kurzory pre situácie, ktoré chcete zmeniť. Potom si tieto nastavenia rôznych situácií uložte pomocou tlačidla Uložiť ako... v hornej časti karty. Uložením vytvoríte už spomenutý súbor s príponou .curtheme , ktorý obsahuje cesty ku kurzorom pre všetky situácie. Po uložení bude zmena kurzorov už oveľa jednoduchšia, nakoľko si už iba vyberiete tému, ktorá sa Vám aktuálne pozdáva.

7. Všetky zmeny potvrďte tlačidlom OK.
Dúfam že aj táto zmena prostredia prinesie nejaké spestrenie ku každodennej práci na Vašom počítači. Nabudúce si povieme niečo o zmene ikon.

×Odeslání článku na tvůj Kindle

Zadej svůj Kindle e-mail a my ti pošleme článek na tvůj Kindle.
Musíš mít povolený příjem obsahu do svého Kindle z naší e-mailové adresy kindle@programujte.com.

E-mailová adresa (např. novak@kindle.com):

TIP: Pokud chceš dostávat naše články každé ráno do svého Kindle, koukni do sekce Články do Kindle.

Hlasování bylo ukončeno    
0 hlasů
Google
(fotka) Jakub LajmonAutor sa venuje návrhu a vývoju webových systémov a sieťových aplikácií. Podniká v oblasti dodávky interných podnikových systémov a vývoja software prevažne pre hotely a vzdelávacie inštitúcie. Vo voľnom čase sa zaujíma o psychológiu, marketing a šport.
Web    

Nové články

Obrázek ke článku Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Konference: Moderní informační systémy podporují automatizaci

Současná situace v šíření onemocnění Covid-19 klade na řadu firem nové nároky a mnohé z nich jsou nyní více než kdy jindy závislé na nejmodernějších informačních technologiích. Proto i v oblasti podnikových informačních systémů vidíme rostoucí důraz na automatizaci nebo na důslednou integraci. Také o těchto trendech se bude mluvit na konferenci Firemní informační systémy, která se koná 24.9.2020 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí.

Reklama
Reklama
Obrázek ke článku Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Nebezpečí ukrytá v USB: z nuly na škvarek za pět sekund

Za cenu šesti dolarů lze celkem bez obtíží koupit nový, líbivě vyhlížející flash disk. Přidaná hodnota, které se vám spolu s ním dostane, už tak moc líbivá není. To, co se před pár sekundami tvářilo jako externí disk, se po připojení k počítači změní v důmyslné elektrické křeslo, které vaše zařízení v onen příslovečný škvarek promění za pár sekund. Cílovou skupinou pro koupi takových zařízení by mohli být záškodníci, kteří by tímto způsobem osnovali pomstu třeba vůči záletnému partnerovi. 

Obrázek ke článku Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Znalosti, dovednosti i prestižní titul MBA: Jde to i moderně a online

Snad nikdy není špatná příležitost na investici do hodnotného vzdělání. Obzvlášť v případě, že absolvent dovede teoretické poznatky přetavit v praktické dovednosti, využitelné při řešení problémů i v komunikaci. Právě na to se specializuje studijní program MBA Řízení informačních technologií, vyučovaný na Business Institutu.

Obrázek ke článku Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Coding Bootcamp Praha: Obor IT krize nepoznamenala, žádaní jsou weboví vývojáři

Pandemie Covid-19 otřásla trhem práce v základech. Dopady krize pocítilo celkově až 45 % zaměstnanců. Není divu, že čím dál větší jistotu přináší obor IT. Ten zůstal krizí téměř nepoznamenán a při nutnosti začít dělat věci na dálku se ještě více ukázalo, jak moc mnohé firmy kvalitní IT potřebují. Do IT nyní přicházejí začátečníci, kteří v něm vidí lukrativní budoucnost a jistotu, ale i freelanceři a zaměstnanci z oborů zasažených krizí

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032020 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý